| Wyświetleń:683

Zadaszenia modułowe – przydatne rozwiązanie dla szerokich wejść

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Daszek nad drzwiami wejściowymi chroni przed deszczem, śniegiem, przenikliwym wiatrem, a także przed zbyt intensywnym słońcem. Dzięki niemu możemy w spokoju poszukać kluczy i otworzyć drzwi, czy przystanąć na dłużej przed wystawą sklepową.

Pomysłów na daszek nad wejściem jest mnóstwo. Funkcje daszku może pełnić fragment tarasu czy podstawa balkonu zawieszonego nad wejściem, lecz daszek może być również efektownym, samodzielnym detalem architektonicznym. Wcześniej pisaliśmy o zadaszeniach łukowych z firmy Print ARC Zadaszenia (przeczytaj). Jest to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych typów daszków, jednak co zrobić, gdy wejście do budynku lub wystawa sklepowa jest znacznych wymiarów?

Zadaszenia nad szerokimi wejściami oraz nad całymi balkonami zazwyczaj napotykają na ten sam problem, jest to trudność z transportem od firmy produkującej (sprzedającej) do klienta końcowego (inwestora). Wymiary często przekraczające w jednym z kierunków 3 metry są ograniczeniem nie tylko dla firm kurierskich, ale i niosą ryzyko uszkodzeń także w tradycyjnym transporcie, czy nawet w montażu.

Najnowszym rozwiązaniem są zadaszenia modułowe, czyli takie, które składają się z kilku części. Montowane są po kawałku i na koniec, już na ścianie, łączone ze sobą. Daszki takie dostępne są w odcinkach o wymiarach od 1 do 1,5 metra bieżącego i przeznaczone są do samodzielnego montażu nad balkonem, wejściem bądź całą witryną.

W sprzedaży znajdują się daszki z przeźroczystym lub przyciemnianym poliwęglanem komorowym (tworzywo sztuczne stosowane do wykonywania lekkich zadaszeń – dowiedz się więcej) lub z pokryciem z szkła akrylowego. To ostatnie, mimo że wyraźnie droższe, jest jednak znacznie ciekawszą propozycją, gdyż oprócz zwiększonej wytrzymałości mechanicznej oferuje znacznie lepsze walory wizualne, podkreślając często ekskluzywny charakter elewacji.


Reklama

A jak wygląda montaż? W opakowaniu znajdują się podpory z tworzywa sztucznego, które – przekręcane do budynku – podtrzymują całą konstrukcję, profile aluminiowe będące obrzeżem płyty i wreszcie płyta pokrycia wykonana z poliwęglanu komorowego lub ze szkła akrylowego.

Jeszcze na ziemi składamy samodzielny moduł w jedną całość i przykręcamy do fasady. Kolejny moduł dokręcamy do już zamontowanego, aby osiągnąć pożądaną szerokość zadaszenia. Obecnie nie ma ograniczeń w ilości modułów zamontowanych w jednym ciągu – najdłuższe osiągają nawet kilkanaście metrów.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Po wiosennej premierze okna Reveal, wraz z początkiem...

KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

Czym wyróżniają się tarasowe drzwi HST z aluminium? O...

Donimet dołącza do Assa Abloy

Donimet dołącza do Assa Abloy

Spółka DONIMET oficjalnie dołączyła do...

Promocja światła i cieni(pł)a

Promocja światła i cieni(pł)a

Plastixal właśnie uruchomił nową, atrakcyjną ofertę...

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Najnowszy system balustrad słupkowych MORAD AB-R-SLIM...» Więcej na subportalu drzwi