| Wyświetleń:1016

Glassini – daszki szklane made in Poland

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Glassini oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe do daszków pojedynczych oraz modułowych. Firma zajmuję się głównie produkcją wsporników do daszków szklanych, wykonuje także całe konstrukcje wraz ze szkłem. Rozmawiamy z Panem Łukaszem Czarneckim, właścicielem marki 
Glassini. 

Panie Łukaszu, skąd u Pana pomysł na taką działalność?

Pomysł na markę Glassini był naturalną konsekwencją mojej pracy w branży. Od wielu lat obserwuję rozwój oraz potencjał w tym sektorze. Widząc pewną niszę, postanowiłem stworzyć własne produkty, które zaprojektowaliśmy tak, aby spełniały oczekiwanie ostatecznego odbiorcy. Od pomysłu do realizacji upłynęło trochę czasu, jednak nie był to czas stracony, bo poświęciłem go na dokładną analizę potrzeb rynku oraz kierunków i tempa rozwoju. Szerokie grono naszych odbiorców utwierdza mnie w przekonaniu, że obrany kierunek był słuszny.

Czyli wszystko poszło zgodnie z planem, tak?

Jesteśmy dopiero na początku drogi, więc trudno z pełnym przekonaniem powiedzieć, że tak. Choć moja firma istniej kilka lat na rynku, to marka Glassini została wprowadzona do sprzedaży pod koniec 2015 roku. Nie oczekiwaliśmy, że będzie to proste zadnie, jednak, chcąc się rozwijać, konieczne jest podejmowanie nowych wyzwań. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy sukcesywnie realizujemy zamierzone cele. Naszą markę budujemy na zaufaniu i rzetelności w relacjach biznesowych. Dbamy nie tylko o najwyższą jakość naszych produktów, ale również o profesjonalne wsparcie techniczne. 

Co wyróżnia wasze produkty?

Wiodącymi produktami firmy są daszki szklane. Wyróżnia je przede wszystkim wzornictwo – są to w pełni nasze projekty. Produkowane przez nas wsporniki znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym oraz w obiektach komercyjnych. W dzisiejszych czasach większość firm postawiła na import okuć z Chin, my natomiast produkujemy wszytko w Polsce. Poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i spójną gospodarkę magazynową jesteśmy wstanie uzyskać bardzo korzystne ceny. Nie ograniczamy się wyłącznie do portfolio wsporników z katalogu naszych produktów, często projektujemy indywidualne rozwiązania obiektowe wg koncepcji projektantów lub inwestorów. Uzupełnieniem naszej oferty są okucia do balustrad i ścian szklanych.

Z jakich korzystacie dostawców? 

Głownie są to Polskie firmy, z którymi jesteśmy związani od samego początku, m.in. Pol-Glass, Metalustic, Vitre. To dzięki tej współpracy jesteśmy w tym miejscu i z pełnym optymizmem patrzymy w przyszłość. 

Do kogo skierowana jest oferta?

Główną grupą docelową są nasi partnerzy handlowi, czyli firmy z branży stolarki PVC i aluminiowej, szklarskiej oraz firmy monterskie. Na nich opieramy sprzedaż, przekazując im obsługę klientów końcowych. Nasze produkty wykonujemy z zachowaniem najwyższych standardów na nowoczesnych centrach obróbczych, mając na uwadze, aby efekt końcowy spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oprócz sprzedaży staramy się zapewnić pełne wsparcie techniczne naszym klientom, współpracujemy z biurami projektowymi i w ramach realizacji obiektów komercyjnych wykonujemy obliczenia wytrzymałościowe dla naszych produktów. 

Jak oceniacie miniony rok?

Przyznam, że ubiegły rok był bardzo pracowity. Udało nam się wypełnić najważniejsze założenie, jakim było właśnie stworzenie marki Glassini. Produkcja nowych rozwiązań i wprowadzenie ich do sprzedaży zajęło bardzo wiele czasu, więc sprzedaż rozpoczęliśmy w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Odpowiedź z rynku przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co napawa optymizmem na przyszłe lata. 

Jak już Pan wspomniał o przyszłych latach, to proszę powiedzieć, jakie są z grubsza na nie plany?

Planów jest bardzo wiele. W najbliższym czasie chcemy wprowadzić do sprzedaży kolejne okucia do daszków szklanych oraz nowe mocowania punktowe do balustrad. Pracujemy także nad nową edycją katalogu technicznego. W drugiej połowie roku chcemy otworzyć z naszymi partnerami handlowymi kilka salonów ekspozycyjnych w różnych częściach Polski.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kolejny produkt w ofercie Vetrex – przesuwne drzwi tarasowe SLIDE’UP

Kolejny produkt w ofercie Vetrex – przesuwne drzwi tarasowe SLIDE’UP

Vetrex poszerzył swoją ofertę o przesuwne drzwi...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi tarasowych?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi tarasowych?

Wybierając więc wymarzone drzwi tarasowe musimy...

Wielkie zmiany w GERDA. Klient jest najważniejszy

Wielkie zmiany w GERDA. Klient jest najważniejszy

GERDA, jedna z najbardziej znanych firm działających na...» Więcej na subportalu drzwi