Automatyczne otwieranie drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Najstarszą i zarazem najprostszą formą automatycznego mechanizmu otwierającego drzwi było niegdyś "sezamie otwórz się". Potem cudowne zaklęcie zastąpiono elegancko ubranym odźwiernym. W dzisiejszych czasach jest to już dużo bardziej skomplikowane.
Czy wchodząc dzisiaj do supermarketu, banku, hotelu bądź innego budynku użyteczności publicznej zwracamy uwagę na znajdujące się tam systemy automatycznego otwierania drzwi, które ułatwiają nam wejście do budynku - nie! Nie zastanawiamy się nad tym ponieważ nie robi to na nas specjalnie żadnego wrażenia. Po prostu drzwi otwierają i zamykają się, a my w łatwy sposób wchodzimy lub wychodzimy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, iż mechanizmy otwierające automatycznie drzwi są w dzisiejszych czasach bardzo skomplikowane i wyposażane w "inteligentne" urządzenia.
Jedną z większych firm specjalizującą się w automatycznych systemach otwierania drzwi dla ruchu pieszego jest firma DORMA oraz GEZE. Ta druga firma wprowadziła nieco później na rynek do swojej oferty tego typu rozwiązania, ale jej napędy również charakteryzuje wysoka jakość.
Nowoczesna automatyka jest wyposażona w bardzo skomplikowane i precyzyjne elementy. Oprócz niezawodnych części mechanicznych, znajduje się również programowalna płyta mikroprocesorowa oraz czujniki ruchu. Czujniki te często przewyższają swoimi parametrami swoich braci z systemów alarmowych. Dzięki temu urządzenia do automatyki można zaprogramować na wiele różnych sposobów otwarcia bądź zamknięcia się drzwi oraz ich pożądanych zachowań w określonych sytuacjach. Części składowe automatycznych napędów muszą się charakteryzować długą i bezawaryjną pracą.

Wysokiej jakości automatyka to jednak dopiero część sukcesu. Innymi bardzo ważnymi elementami są jeszcze same drzwi, montaż i oczywiście doświadczenie oraz wiedza montującego. Jedną z takich firm w Polsce jest warszawska firma ARTBAU AUTOMATIC.

Właściciel firmy pan Mirosław Kasperek jest profesjonalistą a jednocześnie pasjonatem w tej dziedzinie. Firma przez ponad 10 lat zamontowała ponad 800 automatycznie otwieranych drzwi. Bardzo często były to trudne rozwiązania wymagające indywidualnego podejścia do sprawy. Pan Kasperek nie boi się podejmować śmiałych oraz skomplikowanych wyzwań i wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem. Wyniki pracy firmy ARTBAU AUTOMATIC można podziwiać min. w budynkach takich jak Bank PKO BP Centrala, Telekomunikacja Polska S.A., Business Park, Zepter Inernational, Servisco, Polsat i wielu innych znanych prestiżowych budynkach.Reklama

Niektórzy po przeczytaniu tego artykułu, pomyślą, że ARTBAU AUTOMATIC sponsoruje redakcję OKNONETU. Nic bardziej mylnego, po prostu chcieliśmy przy okazji tego artykułu zwrócić uwagę na nieco inną ważną rzecz. W dzisiejszych czasach, wśród polskiej dżungli firm na rynku budowlanym, znajdują się jednostki charakteryzujące się wysoką jakością wykonywania swoich usług. W taki właśnie sposób będzie powoli się kształtował nasz przyszły rynek - jakość i rzetelność. Wypadną z rynku Ci co nie stawiają na wysoki poziom swoich produktów i usług.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!QDS24 wprowadza do oferty aluminiowe drzwi ppoż. QDS PE 78EI

QDS24 wprowadza do oferty aluminiowe drzwi ppoż. QDS PE 78EI

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań...

Drzwi STAR – prawdziwa gwiazda w ofercie OknoPlus?

Drzwi STAR – prawdziwa gwiazda w ofercie OknoPlus?

Nowoczesna technologia, dbałość o solidne wykonanie...

Tyle słońca w domu, ile chcesz

Tyle słońca w domu, ile chcesz

W długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem, ale...

Z fascynacji naturą – okna tarasowe PATIO

Z fascynacji naturą – okna tarasowe PATIO

W aranżowaniu przestrzeni w nowoczesnych domach...

GERDA i Piotr Kula w drodze na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020!

GERDA i Piotr Kula w drodze na Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020!

Marka GERDA, wpierając polski sport, została sponsorem...» Więcej na subportalu drzwi