| Wyświetleń:1196

Belki i konsole montażowe od QDS24

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Belka montażowa QDS24

fot. QDS24

Belka montażowa QDS24


Konsola montażowa QDS24

fot. QDS24

Konsola montażowa QDS24

Konsola montażowa QDS24

fot. QDS24

Konsola montażowa QDS24

Kotwy montażowe QDS24

fot. QDS24

Kotwy montażowe QDS24

Konsola montażowa QDS24

fot. QDS24

Konsola montażowa QDS24

Cieszące się coraz większą popularnością drzwi podnoszono-przesuwne HS charakteryzuje skomplikowany sposób montażu. Nieprawidłowemu wstawieniu drzwi można zapobiec, działając zgodnie z instrukcją oraz wykorzystując przeznaczone specjalnie do tego celu rozwiązania. Firma QDS24 – producent drzwi podnoszono-przesuwnych – oferuje swoim klientom konsole oraz belki montażowe, dzięki którym możliwe jest wykonanie montażu idealnego.

Bezdyskusyjnym atutem konstrukcji HS jest funkcjonalność. Zastosowane rozwiązania dają możliwość uzyskania ogromnych przeszkleń, które stają się interesującym elementem projektu domu lub mieszkania. Kiedy są zamknięte, wpuszczają do pomieszczeń wiele światła, co pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń, a gdy są otwarte – nie zabierają cennej przestrzeni, ponieważ skrzydła przesuwają się po linii ściany. Systemy drzwi HS ważą nawet kilkaset kilogramów, dlatego ważne jest profesjonalne podejście do ich montażu. Drzwi powinny zostać bardzo precyzyjnie i stabilnie osadzone i zamontowane w otworze ściennym. 

Aby uzyskać odpowiednie połączenie z ościeżem lub ścianą, należy właściwie zastosować elementy mocujące oraz prawidłowo wyznaczyć punkty mocowania. Idealnym rozwiązaniem staną się konsole oraz belki montażowe – tłumaczą specjaliści z QDS24.

» Konsole montażowe od QDS24

Drzwi typu HS podczas montażu powinny zostać wsparte konsolami montażowymi, które pozwalają odpowiednio wypoziomować próg i zapewniają stabilność drzwi, co jest szczególnie ważne przy tak dużych gabarytach. Odpowiednie wypoziomowanie progu to kluczowa kwestia w przypadku montażu. Brak poziomu spowoduje niedomykanie się drzwi oraz nieszczelność konstrukcji. 

Ich użycie wymaga prostej zasady: konsole montujemy w poziomie kolejno 150 mm od brzegu i w odległości 300 mm od siebie. Ich zastosowanie umożliwia regulację w każdej płaszczyźnie. Konsole montażowe mocujemy do ławy za pomocą kołków rozporowych, uzyskując trwałe mechaniczne połączenie. Konsole montażowe oferowane przez QDS24 wykonane zostały z elementów stalowych zabezpieczonych przed korozją. Co więcej, są one tak zaprojektowane, aby spełniać najwyższe normy budowlane.

» Belka montażowa od QDS24

Drugim rozwiązaniem ułatwiającym montaż drzwi HS jest belka montażowa. Jest to element konstrukcyjny, który zapewnia odpowiednią stabilność drzwi HS. QDS24 poleca użycie jedynego z dwóch typów rozwiązań. 

Należy pamiętać, że odpowiednie wypoziomowanie progu jest kluczową kwestią podczas montażu drzwi HS – zapewni to lekką pracę konstrukcji ważącej nawet 800 kilogramów, a także pozwoli uniknąć powstania ewentualnych szczelin pomiędzy ramą a skrzydłem. Belkę montażową mocuje się bezpośrednio na ławie, czyli do podłoża. 

Montaż drzwi podnoszono-przesuwnych HS nie należy do najprostszych, co jest spowodowane gabarytami i ciężarem konstrukcji. Tego typu drzwi mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów, dlatego warto wesprzeć się unikalnymi rozwiązaniami, takimi jak np. te od QDS24, które sprawią, że osadzenie drzwi okaże się prostszym zadaniem niż by się wydawało, a także zagwarantują solidność montażu.

Konsola montażowa: Cena 55 zł netto
Belka montażowa: Cena 250 zł/m

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


HENSFORT podsumowuje poznańskie targi

HENSFORT podsumowuje poznańskie targi

Przemyski producent okien i drzwi z myślą o rodzimym...

Duże przeszklenie – ogromne wrażenie

Duże przeszklenie – ogromne wrażenie

Aktualne trendy dotyczące aranżacji wnętrz oraz chęć...

Jak wybrać drzwi wejściowe?

Jak wybrać drzwi wejściowe?

Ekspert z firmy Awilux podpowiada, na co zwrócić uwagę...

SALAMANDER FC  zwycięzcą IV Włocławskiej Futsal Ligi!

SALAMANDER FC zwycięzcą IV Włocławskiej Futsal Ligi!

W miniony weekend, we włocławskiej Hali Mistrzów -...» Więcej na subportalu drzwi