| Wyświetleń:1053

QDS24 – sprawdzony partner w produkcji wielkogabarytowych drzwi podnoszono-przesuwnych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Karol Mosakowski – Dyrektor Handlowy QDS24 Sp. z o. o.

fot. QDS24

Karol Mosakowski – Dyrektor Handlowy QDS24 Sp. z o. o.


Zobacz również:

oknoad

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019

Montaż okna na Porothermie

Dobry Montaż


fot. QDS24

fot. QDS24

Fundamentem działalności QDS24 są wielkogabarytowe konstrukcje drzwi podnoszono-przesuwnych HS, wykonywane z profili zarówno aluminiowych, jak i PCW. W tym zakresie firma dysponuje ogromnym doświadczeniem i kilkoma autorskimi rozwiązaniami w obszarze montażu oraz termoizolacyjnych wypełnień profili. Aby sprawdzić, jak rozwija się to przedsiębiorstwo, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Karola Mosakowskiego, Dyrektora Handlowego QDS24 Sp. z o. o.


Jak od czasu poprzedniej rozmowy (zobacz wywiad) zmienił się QDS24?

Może powiem trochę przewrotnie, że największą zmianą w naszym przypadku jest to, co pozostaje niezmienne, a mianowicie ciągły rozwój. Jesteśmy na rynku już szósty rok i przez wszystkie dotychczasowe lata udaje nam się zwiększać z roku na rok wielkość obrotów o wartość dwucyfrową. To pokazuje, że w branży istnieje zapotrzebowanie na przyjęty przez QDS24 model biznesowy, oparty na bardzo wąskiej specjalizacji i koprodukcji w porozumieniu z innymi przedsiębiorstwami wytwarzającymi stolarkę okienną. 

Jest to szczególnie istotne w obecnej dobie, kiedy przy wzmożonym zapotrzebowaniu rynku wiele firm boryka się z brakami kadrowymi i niedostatkiem mocy produkcyjnych. Wówczas skuteczną receptą staje się współpraca z ekspertami w swoich dziedzinach pokroju QDS24, którzy na zlecenie wykonają najbardziej czasochłonną części produkcji. Oczywiście, muszą to być podmioty dysponujące specjalistyczną wiedzą i odpowiednim doświadczeniem, będącym gwarantem dostarczenia wyrobu najwyższej jakości. Wielu z naszych kontrahentów z powodzeniem korzysta z tego rozwiązania, a grono to sukcesywnie się powiększa.

Odpowiadając bardziej wprost w kwestii zmian to warto w tym miejscu wspomnieć o rozszerzeniu naszej oferty handlowej, którą wzbogaciliśmy o system HST Gealan S9000 oraz dwie nowości rynkowe, jakimi są konstrukcje przesuwnych drzwi tarasowych Aluplast Smart-Slide i Gealan SMOOVIO. Szczególnie z tymi ostatnimi produktami wiążemy nadzieje na duże tempo wzrostu zapewniające dalszy rozwój firmy.

Co, według Pana, jest jeszcze ważne, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach na rynku?

Nie jestem przekonany, czy specyfika „dzisiejszych czasów” w obszarze działalności handlowej, determinującej rozwój przedsiębiorstwa, w znaczącym stopniu różni się od funkcjonujących wcześniej schematów. Może jest większa konkurencja, większa dostępność wszelakich towarów i materiałów, co daje konsumentom szerokie spektrum wyboru. To z kolei stanowi wyzwanie dla producentów, ponieważ w tym natłoku opcji trudniej jest się wyróżnić. 

Jednak recepta na sukces rynkowy od lat pozostaje niezmienna i – przynajmniej w teorii – dość prosta: trzeba oferować produkt wysokiej jakości, estetyczny i niezawodnie funkcjonujący. Trzeba umieć wsłuchiwać się w tzw. potrzeby rynku, czyli oczekiwania klientów. Trzeba również umieć na nie sprawnie odpowiadać. Ważne jest też, aby odpowiednio szybko i elastycznie modyfikować swoją ofertę, dostosowując ją do zmieniającej się mody, trendów czy wymogów technicznych. Trzeba być rzetelnym i starać się terminowo wywiązywać z umów. To wszystko łącznie buduje zaufanie do marki produktu i brandu samej firmy. Tak jak wspomniałem, w teorii brzmi prosto, ale z realizacją bywa zdecydowanie trudniej. Na szczęście w QDS24, jak dotąd, się to udaje.

Może Pan coś więcej opowiedzieć o produktach QDS24?

Jak już wspominałem na początku naszej rozmowy, wizytówką, dającą QDS24 rozpoznawalność w branży, jest wąska specjalizacja ukierunkowana na dostarczanie rozwiązań w zakresie wielkogabarytowych konstrukcji przesuwnych drzwi tarasowych. To fundament naszej działalności. Na tym się znamy, w tym obszarze mamy największe doświadczenie i autorski system organizacji pracy zwiększający wydajność. Pozwala nam to osiągnąć relatywnie dużą skalę produkcji w stosunku do wielkości firmy. Śmiało mogę stwierdzić, że jesteśmy ekspertami w produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych, zarówno z profili PCW, jak i aluminiowych. Myślę, że na tym polu, ilością wytworzonych w ciągu roku konstrukcji, nie ustępujemy największym w Polsce fabrykom stolarki otworowej. 

Naszym kontrahentom oferujemy HST wykonane w systemach Aluplast 85 mm, evolutionDrive: 82 i od niedawna Gealan S9000 (w segmencie tworzyw sztucznych) oraz PONZIO i ALIPLAST (w segmencie aluminium). Od stycznia 2018 roku wachlarz naszych wyrobów wzbogacił się o drzwi przeciwpożarowe systemu PONZIO PE 78EI, które pozwalają na zapewnienie odporności ogniowej w klasach od EI 15 do EI 90. Zgodnie z filozofią działania naszej firmy, staramy się poszerzać asortyment towarów o komplementarne wyroby, wymagające specjalistycznej wiedzy i większej uważności. Procesu ich wytwarzania nie można często poddać tak daleko posuniętej automatyzacji, jak ma to miejsce w przypadku okien. 

No i pozostają nam jeszcze aktualne nowości, nie tylko w ofercie QDS24, ale i ogólnie na rynku. Mam tu na myśli, wspominane już wcześniej, systemy przesuwnych drzwi tarasowych Aluplast Smart-Slide i Gealan SMOOVIO, które są swego rodzaju hybrydą. Łączą w sobie część podstawowych funkcjonalności drzwi podnoszono-przesuwnych z cechami drzwi odstawno-przesuwnych, tzw. PSK, jednocześnie eliminując część dotychczasowych mankamentów tego drugiego rozwiązania. Obydwa systemy mają oczywiście swoje ograniczenia, ale ich niewątpliwą zaletą będzie znacznie niższy koszt zakupu. Z naszych wstępnych szacunków wynika, że takie konstrukcje w stosunku do HST o tych samych gabarytach mogą być tańsze nawet o 45%. Myślę, że będą stanowić ciekawą propozycję zarówno dla inwestorów w sektorze budownictwa mieszkaniowego, jak i obiektów użyteczności publicznej.  

Czy jesteście zadowoleni z wyników sprzedaży osiągniętych w 2018 roku?

Jeśli mówimy o skali produkcji i wielkości sprzedaży, to przeżywamy to samo, co cała branża. Trwa koniunktura zarówno na polskim, jak i europejskich rynkach, zatem miniony rok był dla nas udany. Odnotowaliśmy ponad 30% wzrost w odniesieniu do 2017 roku. To kolejny z rzędu rok z dwucyfrowym wynikiem, a mógł on być zapewne jeszcze lepszy. Wielu zawirowań i utrudnień przysporzyło nam wycofanie przez SALAMANDER ze swojej oferty profili systemu HST 76 mm, który do tej pory stanowił podstawę naszej produkcji PCW. 

A jaki zapowiada się rok obecny?

Wszystko wskazuje na to, że obecny rok powinien nadal dawać możliwości rozwoju dla całej branży. Już pierwsze dwa miesiące stanowią dobry prognostyk, dlatego na razie dość optymistycznie spoglądamy w przyszłość. Myślę, że w 2019 roku uda nam się ponownie ugryźć większy kawałek tortu. Historia i prawa ekonomii mówią, że kiedyś bez wątpienia nastąpi jakaś korekta. Sądzę jednak, że nie będzie to jeszcze w bieżącym sezonie. Póki co, problemem numer jeden dla większości producentów stolarki i firm budowlanych jest raczej brak rąk do pracy niż niedostatek zleceń. 

Jakie są plany na przyszłość?

Oczywiście dalszy metodyczny rozwój. Właśnie jesteśmy w trakcie realizacji największej w dotychczasowej historii firmy inwestycji. Do tej pory funkcjonujemy w wynajmowanych pomieszczeniach, co na obecnym etapie w znacznym stopniu ogranicza nasze możliwości. Dlatego jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy budowę własnego zakładu. Na terenie parku przemysłowego w Solcu Kujawskim powstaje nowa hala produkcyjna z zapleczem socjalno-biurowym. Projekt ten jest współfinansowany przez dotację z Funduszy Europejskich. 

Nowa przestrzeń i rozbudowany park maszynowy w znacznym stopniu zwiększą nasz potencjał produkcyjny. Aby go spożytkować, należy sukcesywnie powiększać portfel kontrahentów, dla których realizujemy zlecenia. To kolejny ważny cel, jaki przed nami staje. Paradoksalnie, jednym z czynników, który może pomóc w jego realizacji, jest problem z niedoborami kadrowymi producentów okien, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Z uwagi na specyfikę naszej oferty handlowej i brak jej kompleksowości, jesteśmy firmą, która co do zasady nie obsługuje klientów indywidualnych. 

Działamy w segmencie B2B i pokaźną część naszej produkcji realizujemy właśnie na zlecenie firm, które same zajmują się produkcją okien. Nie jesteśmy dla nich konkurencją, a raczej partnerem biznesowym. Jesteśmy kooperantem współpracującym na zasadzie outsorcingu. Wykonujemy na zlecenie usługę produkcji skomplikowanych i często czasochłonnych elementów zamówień ich klientów, dzięki czemu sami mogą skupić się na masowej, zautomatyzowanej produkcji i terminowej realizacji innych zobowiązań.  Dlatego serdecznie zapraszam do kontaktu z nami dealerów stolarki otworowej, deweloperów, firmy budowlane, architektów oraz producentów okien.

#drzwi_przesuwne, #konstrukcje_wielkogabarytowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

Czym wyróżniają się tarasowe drzwi HST z aluminium? O...

Donimet dołącza do Assa Abloy

Donimet dołącza do Assa Abloy

Spółka DONIMET oficjalnie dołączyła do...

Promocja światła i cieni(pł)a

Promocja światła i cieni(pł)a

Plastixal właśnie uruchomił nową, atrakcyjną ofertę...

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Najnowszy system balustrad słupkowych MORAD AB-R-SLIM...

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

KRISPOL, znany producent na rynku stolarki otworowej,...» Więcej na subportalu drzwi