AKPO: drzwi dymoszczelne ratują życie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Pierwszym skojarzeniem na hasło „pożar”, jakie pojawia się w naszej głowie, jest ogień. Niestety nie tylko on jest niebezpieczny. Nie mówimy o nim tak często, a stanowi ogromne zagrożenie. Dym... o nim mowa.


Podczas pożaru wytwarzane są związki chemiczne – łącząc się z powietrzem, tworzą mieszankę, która może spowodować różnego rodzaju urazy, zatrucia, podrażnienia oczu, płuc czy nosa. Nawet krótki czas przebywania w dymie może mieć tragiczne skutki, takie jak ogólne pogorszenie samopoczucia, utrata przytomności czy nawet śmierć. 

Naprzeciw temu wychodzi stolarka aluminiowa z klasą dymoszczelności. Montaż stolarki dymoszczelnej powinien być uwzględniony przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej.

Zadaniem drzwi dymoszczelnych jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się dymu, który jest równie niebezpieczny co ogień. Palące się elementy z tworzywa sztucznego wytwarzają silnie trujące związki chemiczne, które przyczynić się mogą do upośledzenia organizmu, a nawet doprowadzić do śmierci.

Ważnym jest, aby drzwi dymoszczelne nie były wyposażone w kratki wentylacyjne ani żadne inne elementy, które pozwoliłyby na cyrkulację powietrza. Pamiętajmy, że nie każde drzwi dymoszczelne są drzwiami przeciwpożarowymi i odwrotnie. Mogą one jednak łączyć te funkcje – wyjaśnia ekspert AKPO, producent stolarki przeciwpożarowej i dymoszczelnej na profilach Aluprof  i Sapa.


#systemy_aluminiowe, #stolarka_aluminiowa, #drzwi_aluminiowe, #drzwi_dymoszczelne

Zainteresowany? Poproś o ofertę!PARMAX wprowadza na rynek drzwi zewnętrzne z czytnikiem twarzy

PARMAX wprowadza na rynek drzwi zewnętrzne z czytnikiem twarzy

Innowacyjne drzwi z czytnikiem twarzy PARMAX oficjalnie...

SL – bezpieczeństwo ppoż. przede wszystkim

SL – bezpieczeństwo ppoż. przede wszystkim

W dniu 1.11.2019 kończy się europejski 3-letni okres...

Lumo Steel – nowe stalowe drzwi loftowe od KERNO Pracownia Stolarska

Lumo Steel – nowe stalowe drzwi loftowe od KERNO Pracownia Stolarska

Drzwi loftowe, znane również jako drzwi industrialne,...

Nowa linia drzwi zewnętrznych VIKKING

Nowa linia drzwi zewnętrznych VIKKING

VIKKING poszerzył swoją ofertę kompozytowych drzwi...» Więcej na subportalu drzwi