| Wyświetleń:3428

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

fot. Beczak & Beczak

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL


Próg bez barier GU-thermostep

fot. GU

Próg bez barier GU-thermostep

Napęd HS LiftUnit

fot. GU

Napęd HS LiftUnit

KRISPOL, znany producent na rynku stolarki otworowej, wprowadza do swojej standardowej oferty rozwiązania G-U do drzwi tarasowych HST (HS): próg zlicowany z podłogą oraz HS LiftUnit. O zaletach obu tych rozwiązań opowiadał, w ramach Akademii Eksperta Krispolu, ekspert G-U Jarosław Wodzisławski. 


Współczesne drzwi tarasowe


Nowoczesne drzwi tarasowe najczęściej są oparte na systemie HS (HST), który – ze względu na łatwość obsługi – jest możliwy do zastosowania w bardzo dużych tarasowych przeszkleniach, liczących nawet 14 mkw. Są eleganckie, pozwalają na otwarcie się na naturę i na pełne doświetlenie pomieszczeń. System HS rozwija się zgodnie z oczekiwaniami inwestorów i klientów, umożliwiając między innymi wyposażenie drzwi tarasowych w napędy ułatwiające sterowanie nimi i umożliwiające ich zdalną obsługę czy też w bezpieczne listwy wentylacyjne (klasa antywłamaniowa RC2), które pozwalają wietrzyć dom, chroniąc go jednocześnie przed włamaniem, a nawet przed insektami.

Zresztą rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo użytkowania drzwi tarasowych HS jest znacznie więcej, jednak klienci nie zawsze o nich wiedzą. Tymczasem wiele z nich to klasyczny „must have ” użytkownika drzwi podnoszono-przesuwnych. Z takiego założenia wyszła marka KRISPOL, która wprowadziła jako standard do swojej oferty dla drzwi HST dwa rozwiązania G-U: HS LiftUnit i próg zlicowany z podłogą (tzw. próg bez barier).

Nie potykaj się o próg


Próg bez barier (GU-thermostep) zapewnia komfortowe i bezpieczne korzystanie z przejścia na taras, dlatego sprawdzi się także w domu, w którym są małe dzieci, seniorzy lub osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Próg jest funkcjonalny i estetyczny, zlicowany z posadzką na tarasie oraz z podłogą w salonie. Pozwala dzięki temu na bezkolizyjne poruszanie się – przejście staje się płynne i bezpiecznie. Zlicowany z podłogą próg ma także właściwości izolacyjne i chroni przed powstaniem mostków termicznych. 

GU-thermostep został opracowany tak, by zapobiegać gromadzeniu się wody (umożliwia jej odpływ na zewnątrz) i zanieczyszczeń (piasek i kurz nie gromadzą się w szczelinach progu), dzięki czemu przejście pozostaje czyste i eleganckie. Warto jednak pamiętać o tym, aby montaż progu omówić z fachowcem i uwzględnić w projekcie jeszcze na etapie planowania inwestycji – wyjaśnia Jarosław Wodzisławski, ekspert G-U.


Nie siłuj się z klamką


Innym rozwiązaniem G-U oferowanych w standardzie w drzwiach HST firmy KRISPOL jest innowacyjny HS LiftUnit. To dyskretny mechanizm do drzwi tupu HS (HST) bez napędu, wspomagający ich otwieranie. 

HS LiftUnit jest montowany w okolicach tylnego wózka jezdnego, zatem pozostaje zupełnie niewidoczny dla użytkownika. Po jego zamontowaniu siła potrzebna do otworzenia (podniesienia) nawet bardzo ciężkiego skrzydła zostaje zredukowana aż o połowę – podkreśla ekspert G-U Polska. 


Wszystko, co musisz wiedzieć o drzwiach tarasowych


O tych dwóch rozwiązaniach dla drzwi podnoszono-przesuwnych, a także o samych drzwiach i ich wyposażeniu, ekspert G-U Polska opowiadał w specjalnym odcinku Akademii Eksperta KRISPOL. Akademia Eksperta to projekt szkoleniowy skierowany do klientów, którzy szukają fachowych informacji na temat szeroko rozumianej stolarki otworowej. 

» Zobacz odcinek pt. „Wszystko, co musisz wiedzieć o drzwiach tarasowych”


W Akademii Eksperta, podczas rozmów prowadzonych na żywo, poruszane są ciekawe dla inwestorów tematy. Firma G-U Polska to nasz partner m.in. w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, którego innowacje chętnie wdrażamy jako standard do naszej oferty. Tak stało się w przypadku progów zlicowanych z podłogą oraz mechanizmu HS LiftUnit, dlatego właśnie o tych rozwiązaniach chcieliśmy opowiedzieć naszym odbiorcom – mówi Marcin Garbaciak z Akademii Eksperta Krispol Sp. z o.o. 


6 lipca 2020 r. KRISPOL uruchomił akcję promocyjną na drzwi tarasowe przy zakupie stolarki okiennej (zobacz szczegóły). Szeroki wachlarz rozwiązań G-U, jakie są dostępne dla drzwi podnoszono-przesuwnych, zaprezentowany jest na stronie: www.drzwitarasowe.pl/rozwiazania-ktore-inspiruja.

#okucia_drzwiowe, #drzwi_tarasowe, #drzwi_przesuwne, #HS_LiftUnit, #GU_thermostep, #progi_drzwiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Po wiosennej premierze okna Reveal, wraz z początkiem...

KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

KAEMDE dołącza do inicjatywy G-U

Czym wyróżniają się tarasowe drzwi HST z aluminium? O...

Donimet dołącza do Assa Abloy

Donimet dołącza do Assa Abloy

Spółka DONIMET oficjalnie dołączyła do...

Promocja światła i cieni(pł)a

Promocja światła i cieni(pł)a

Plastixal właśnie uruchomił nową, atrakcyjną ofertę...

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Minimalistyczny design – nowy model balustrad MORAD AB-R-SLIM

Najnowszy system balustrad słupkowych MORAD AB-R-SLIM...» Więcej na subportalu drzwi