| Wyświetleń:4215

Nadolany - prawdziwe drzwi drewniane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Osoby, które szukają drzwi drewnianych wysokiej jakości nie muszą obawiać się, że mimo coraz większego importu z Chin "tanich podróbek" nie odnajdą wyrobu jakiego oczekują. Jedną z firm, do której mogą trafić, jest Zakład Stolarki Budowlanej  z miejscowości Nadolany koło Sanoka. Z właścicielem, Panem Eugeniuszem Łuczyńskim rozmawiał red. Marcin Izydorczyk.

Proszę powiedzieć jak powstała Pańska firma? Czyj to był pomysł?

Firma powstała z mojej inicjatywy, było to w roku 1991 – po zmianach ustrojowych,  postanowiłem rozpocząć działalność w produkcji stolarki z uwagi na brak w okolicy podobnego zakładu, a także z sentymentu do wyrobów z drewna, ponieważ mój ojciec produkował karnisze toczone i inne wyroby z drewna. Mój zakład jest niewielki, produkujemy w większości na rynek lokalny. Nasza stała, pięcioosobowa załoga stawia na jakość, a nie na ilość.

W ofercie macie drzwi drewniane. Czy oprócz tego produktu wytwarzacie coś jeszcze?


Od rozpoczęcia  działalności, do dnia dzisiejszego produkujemy wyłącznie stolarkę drzwiową – zarówno drzwi zewnętrzne, jak też  wewnętrzne – chociaż zakład jest wyposażony w maszyny umożliwiające produkcję innych wyrobów np. parapetów, schodów itp.

Czy wytwarzacie własną klejonkę? Z jakich rodzajów drewna korzystacie?

Dla własnych potrzeb produkujemy klejonkę sosnową, a także okleinę grubości  4 mm, która jest pozyskiwana z wyselekcjonowanej do tego celu bezsęcznej tarcicy jodłowej. Jodła jest surowcem iglastym podobnym do daglezji występującym lokalnie na Podkarpaciu jej zaletą są dobre  własności konstrukcyjne oraz   brak  żywicy co korzystnie wpływa na estetykę końcową  wyrobu (nie ma przebarwień  żywicznych)Progi są wykonywane z modrzewia który jest  drewnem twardym.Drewno do produkcji zakupujemy w sprawdzonych tartakach na terenach do 100 km. Zakład należy do tzw. mikroprzedsiębiorstw posiadał  własną linie tartaczną lecz z niej zrezygnował.

Jaki jest Wasz park maszynowy?

Jak na tak mały zakład wyposażenie w maszyny do produkcji jest bardzo dobre. Począwszy od podstawowych kupionych na „starcie": wyrówniarka, grubiarka, wiertarka pozioma, zostały sukcesywnie dokupione specjalistyczne: czopiarka do mikrowczepów oraz czopów, strugarka czterostronna  Weinig, szlifierka szerokotaśmowa, dłutarki łańcuchowe do otworów, dłutarka do zamków, frezarki, pilarki,prasy do klejenia. Zakład posiada suszarnię do drewna, szklarnię oraz lakiernię.

Czym Wasze produkty wyróżniają sie na rynku i w jaki sposób zachęcacie potencjalnego klienta do zakupu?

Nasz wyrób jest  bardzo dobrej jakości, starannie wykonany, z dobrego materiału-100%  naturalne drewno , wykonany najczęściej  wg  indywidualnych wymiarów i  wymagań klientów przy użyciu doskonałych lakierów  oraz klei,  a co najważniejsze przez    doświadczoną załogę o długoletnim stażu  nieprzerwanej  pracy w  Zakładzie. Reklamujemy swoje wyroby  w lokalnej prasie, lokalnym portalu internetowym, ale z badań  wynika że najlepszą i najskuteczniejszą reklamą jest nasz wyrób „u sąsiada", który jest zadowolony.

W jaki sposób zabezpieczacie swoje wyroby? Skąd bierzecie lakiery? Wspominał Pan, że zmieniliście dostawcę?

Nasze wyroby sprzedajemy zarówno w wersji surowej, do lakierowania-malowania (sklepy, hurtownie) jak też gotowe do montażu, lakierowane (klienci indywidualni). Lakierowanie odbywa się agregatem ciśnieniowym lakierami przemysłowymi tzw. lazurami na bazie żywic. Dostawcą lakieru jest Firma Sigma Kalgon -Cieszyn.

Kto dostarcza Wam okucia?

Okucia od niemal początku działalności dostarcza nam firma „Kaprys-Met” - Rzeszotary.

Jaką macie strategię sprzedaży? Sprzedaż bezpośrednia, czy może punkty dealerskie?

Staramy się na lokalnym rynku uzupełniać lukę w produkcji drzwi na wymiar nietypowy. Sprzedaż jest zróżnicowana - część produkcji zamawiana  jest przez hurtownie, sklepy:
Merkury       - Podkarpacie  
Stolarex       - Frysztak, Brzozów                  
Ekobudowa   - Lesko (całe Bieszczady)
Rolnik           - Krosno oraz Słowacja
Realizowane są również  zamówienia  indywidualnych klientów (remonty, budowy nowych domów) Wymiary i rodzaje drzwi są wykonywane wg  składanych zamówień.

Proszę powiedzieć jakie są plany na najbliższy okres?

W najbliższym okresie chciałbym utrzymać wypracowaną przez moich pracowników dobrą rozpoznawalną pozycję na lokalnym rynku, a może uda się powiększyć załogę i produkcję.

Jak aktualna koniunktura na rynku wpływa na Waszą sprzedaż?

Obecna sytuacja ma niewielki wpływ na działalność zakładu.Z  jednej strony pogarsza możliwości sprzedaży, (w niektórych hurtowniach  napływ drzwi blaszanych) z drugiej strony duża część budujących nowe domy  docenia walory użytkowe i estetyczne naturalnego drewna jego zalety i decyduje się  na wyrób tradycyjny tym bardziej jeżeli jest wykonany wg ich wymagań.

Jak można do Was trafić?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Naszą stronę internetową:
https://www.nadolany.strefa.pl/ lub prosimy o kontakt: 13 46 64161
e-mail: eluczynski@interia.pl


Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów                                            red. Marcin Izydorczyk
                                 Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Firma DZIADEK dołącza do inicjatywy G-U

Firma DZIADEK dołącza do inicjatywy G-U

Firma „DZIADEK”, producent stolarki...

Nowa linia drzwi zewnętrznych w ofercie Vikking

Nowa linia drzwi zewnętrznych w ofercie Vikking

Linia ULTIMATE wprowadza całkowicie nową ideę drzwi...

Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

PORTA DRZWI jako pierwsza w branży stolarki otworowej...

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Piękny balkon czy taras są przedłużeniem naszego...

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

Seria PETECKI Inowa Slide łączy cechy drzwi...» Więcej na subportalu drzwi