| Wyświetleń:1659

Uniprofil, czyli jak stworzyć solidną markę drzwi

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi Uniprofil

fot. Uniprofil

Drzwi Uniprofil


Drzwi Uniprofil

fot. Uniprofil

Drzwi Uniprofil

Drzwi Uniprofil

fot. Uniprofil

Drzwi Uniprofil

Drzwi Uniprofil

fot. Uniprofil

Drzwi Uniprofil

Marka UNIPROFIL istnieje już ponad 20 lat na rynku polskim i zagranicznym. Obecnie produkuje drzwi wewnętrzne w technologi soft i ramiakowej oraz dodatki do drzwi, jak ościeżnice i listwy, a także sprzedaje drzwi zewnętrzne. Do rozmowy zaprosiliśmy Rafała Knychałę, Dyrektora Handlowego Uniprofil.

Panie Rafale, skąd pomysł na produkcję drzwi wewnętrznych?

Obecny profil firmy jest poniekąd kontynuacją wcześniejszych działalności. Działając na różnych płaszczyznach, zarówno produkcyjnej, jak i handlowej w branży drzewnej, produkcja drzwi stała się kolejnym etapem biznesowej kariery. Z perspektywy czasu okazało się to działaniem jak najbardziej udanym. Oczywiście, jak w każdej branży, były lepsze i gorsze okresy, jednak na dzień dzisiejszy Uniprofil jest stabilną i rozpoznawalną na rynku firmą, która stale się rozwija i daje zatrudnienie dużej grupie wykwalifikowanych pracowników.

Rozpoczęcie produkcji drzwi okazało się łatwiejsze czy trudniejsze niż sądziliście?

Na początku, oczywiście, napotkaliśmy na różne przeciwności oraz problemy: począwszy od technicznych, jak odpowiednie skonfigurowanie i ustawienie maszyn, przez zaplanowanie logistyki i zatrudnienie wykwalifikowanej załogi, na sukcesywnym zdobywaniu rynku i budowaniu relacji z odbiorcami i dostawcami kończąc.

Jakie wasze cechy zadecydowały o sukcesie przedsięwzięcia?

Głównie dwie cechy – wytrwałe dążenie do celu oraz reagowanie na potrzeby rynku – spowodowały, że się nam udało. Zakład produkcyjny rządzi się zupełnie innymi prawami niż firma handlowa. W naszej firmie musimy łączyć obie kwestie. Postawienie odpowiednich celów i dążenie do nich wraz z odpowiednią kadrą i z uwzględnianiem zmieniającego się rynku, wprowadzanie nowych wzorów, modeli oraz modyfikacja parku maszynowego powodują, że ciągle jesteśmy w czołówce najlepszych producentów, a nasze produkty zdobią mieszkania i domy nie tylko Polaków, ale również klientów poza granicami naszego kraju. 

A jakie dokładnie drzwi oferujecie?

Uniprofil oferuje stolarkę drzwiową w szerokim tego słowa znaczeniu. W sprzedaży mamy drzwi wewnętrzne płycinowe oraz ramiakowe, a także ościeżnice stałe i regulowane, listwy opasowe, tunele. Oczywiście klient może u nas kupić również drzwi wewnątrzklatkowe, a ostatnio uzupełniliśmy ofertę o drzwi zewnętrzne stalowe. Bardzo szeroka gama kolorystyczna i modelowa w połączeniu z różnymi wariantami „szklenia” powoduje, że jesteśmy w stanie zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagającego klienta, a dobrze skonfigurowane ceny nie zrujnują zaplanowanego budżetu. 

Z jakich korzystacie dostawców?

Jako producent, funkcjonujący na rynku od ponad 20-tu lat, wytwarzamy nasze produkty od podstaw, co uniezależnia nas od ewentualnych poddostawców. Mamy sprawdzoną grupę dostawców, z którą współpracujemy od wielu lat, więc wiemy, że możemy liczyć na ich fachowość i zaangażowanie.  


Reklama


A do kogo kierujecie ofertę?

Nasza oferta skierowana jest do klientów, którzy oczekują dobrej jakości w rozsądnej cenie. Obsługujemy również osoby i firmy, które oczekują realizacji niestandardowych. Nasza oferta zawiera także produkty i rozwiązania, których próżno szukać w innych firmach. Drzwi „podcięte”, łamane, systemy przesuwne itp.. Dążymy do tego, aby klient, który trafi do naszej firmy, był w stanie kupić w jednym miejscu całą stolarkę drzwiową zgodnie z projektem i wymaganiami estetycznymi. 

A jakby Pan ocenił miniony rok?

Zróżnicowanie kanałów dystrybucji, rozbudowanie oferty, intensywna praca naszych przedstawicieli, a także rozwinięcie sprzedaży internetowej spowodowały wzrost sprzedaży i zakończenie roku „na plusie”. Nasza strategia wykorzystania wszystkich możliwych gałęzi sprzedaży przyniosła spodziewane efekty. W tym roku kontynuujemy naszą strategię, rozbudowujemy firmę o nową, niedawno zakupioną halę. Odnawiamy park maszynowy, a także rekrutujemy nowych pracowników we współpracy z Urzędem Pracy w ramach prac interwencyjnych. 

To jeszcze proszę tylko opowiedzieć o planie na przyszłość.

W najbliższych planach mamy m.in. rozbudowanie oferty o nowe drzwi ramiakowe. Już niebawem wydajemy nowy katalog, a po wakacjach otwieramy nowy, większy sklep firmowy, gdzie mile zaskoczymy klientów rozbudowaną ekspozycją oraz nowymi wzorami i aranżacjami. Podczas dni otwartych, planowanych na październik, zaprezentujemy nowości, doradzimy naszym klientom, jakie możliwości i warianty proponujemy, a także przygotujemy z tej okazji specjalną ofertę promocyjną. 

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

PORTA DRZWI jako pierwsza w branży stolarki otworowej...

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Piękny balkon czy taras są przedłużeniem naszego...

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

Seria PETECKI Inowa Slide łączy cechy drzwi...

Rola drzwi przeciwpożarowych podczas ewakuacji budynku

Rola drzwi przeciwpożarowych podczas ewakuacji budynku

Właściwie przeprowadzona ewakuacja pozwala na ochronę...

Promocja HENSFORT – na wiosnę. Na lata!

Promocja HENSFORT – na wiosnę. Na lata!

Z okazji nowego sezonu budowlanego, niespodziankę dla...» Więcej na subportalu drzwi