| Wyświetleń:2448

Feng Shui - harmonia w domu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wypełnienia drzwiowe Rodenberg według Feng Shui
Co ma wspólnego dobre samopoczucie z kształtem drzwi? Dużo. Według nauki Feng Shui całe otoczenie mieszkalne oddziałuje na radość z życia i dobre samopoczucie mieszkańców. Dotyczy to także wejścia do domu. Zasadami Feng Shui kieruje się opracowanie nowej kolekcji wypełnień drzwiowych Rodenberg. W ten sposób firma przyłącza się do trendu, który cieszy się coraz większą popularnością.

Żyć i mieszkać w harmonii
Feng Shui, w dosłownym tłumaczeniu "Wiatr i Woda", jest pochodzącą z Azji tysiącletnią sztuką i nauką o życiu w harmonii z otoczeniem. Zajmuje się ona optymalizacją przepływów energii poprzez harmonijną kompozycję przestrzeni życiowej i mieszkalnej. Również w świecie zachodnim ta wiedza o budowaniu, mieszkaniu i urządzaniu jest stosowana z dużym sukcesem. Drzwi wejściowe odgrywają tu ważną rolę, ponieważ według Feng Shui poprzez to "gardło" płynie dużo energii do wnętrza domu.

W zgodzie z pięcioma elementami
Feng Shui zna pięć elementów: drewno, ogień, ziemię, metal i wodę, które określają różne stany energii. Każdemu z tych pięciu elementów przyporządkowane są określone formy i kolory. Na bazie togo języka form firma Rodenberg przedstawiła niedawno swoją kolekcję wypełnień drzwiowych Feng Shui. Modele te zostały zaprojektowane przez designerkę Rodenberg Panią Katja Neumann: od zharmonizowania na pięć elementów do określenia kolorów według wskazówek Feng Shui. "Element Drewno" symbolizuje wzrost i rozprzestrzenianie się. Rozpoznamy go w modelu z pionowymi wycinkami, któremu przypisany jest kolor zielony. "Element Ogień": tak jak ruchy płomienia wznoszą się do góry ostro zakończone formy modelu o tej samej nazwie, który jest w dynamicznym kolorze czerwonym. "Element Ziemia" oznacza ziemię pod nogami, dlatego naświetla wypełnienia drzwiowego ułożone są horyzontalnie. Kolory ziemi, takie jak beż, żółty i brązowy podkreślają z nią związek. Kryteriom "Elementu Metal" odpowiada model z okrągłymi formami w jasnych i ciemnych tonach szarych. Podobne do fal, nieregularne wycięcia świetlne i rowki modelu Feng Shui "Woda" oznaczają płynące ruchy, kolor niebieski jest kolorem elementu wody. Również model "Yin i Yang" może zainteresować nie tylko wielbicieli Feng Shui. Rodenberg na nowo zinterpretował znany symbol - koło, w którym dwie, jasna i ciemna, wtaczające się na siebie powierzchnie tworzą jedność. Wszystkie modele Feng Shui można zamawiać w tworzywie sztucznym lub w aluminium, jako wypełnienia tradycyjne lub nasadowe.
Reklama

Dalsze informacje:
Jarosław Wilusz – przedstawiciel na Polskę
gsm 0502 082360
e-mail: jaroslawwilusz@wp.pl
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Firma DZIADEK dołącza do inicjatywy G-U

Firma DZIADEK dołącza do inicjatywy G-U

Firma „DZIADEK”, producent stolarki...

Nowa linia drzwi zewnętrznych w ofercie Vikking

Nowa linia drzwi zewnętrznych w ofercie Vikking

Linia ULTIMATE wprowadza całkowicie nową ideę drzwi...

Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

Rzecznik Klienta PORTA – innowacja w branży

PORTA DRZWI jako pierwsza w branży stolarki otworowej...

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Dom z widokiem na taras – OKNOPLAST prezentuje nowe drzwi tarasowe SLIDE

Piękny balkon czy taras są przedłużeniem naszego...

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

PETECKI Inowa Slide – nowa generacja drzwi przesuwnych

Seria PETECKI Inowa Slide łączy cechy drzwi...» Więcej na subportalu drzwi