Jak dobrać wkładkę patentową do drzwi?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, jeśli chodzi o zabezpieczenie drzwi wejściowych, jest zamek z wkładką patentową. Pozwala ona otwierać i ryglować drzwi, a co za tym idzie, daje gwarancję bezpieczeństwa, na której wszystkim najbardziej zależy.

W zależności od wymagań klientów, rynek oferuje wiele rozwiązań i możliwości, jeśli chodzi o wkładki. Jak dobrać odpowiednią do swoich drzwi? Na co zwracać uwagę przy doborze wkładki? Na te pytania odpowiada ekspert firmy OknoPlus, Pani Izabela Tryba.

Reklama

Przede wszystkim należy pamiętać, że wkładka patentowa powinna być dobierana odpowiednio do wymiarów drzwi, w których chcemy ją zamontować. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by wkładka nie wystawała więcej niż 2-3 mm poza szyld. Aby mieć pewność, że wkładki będą idealnie dobrane do drzwi, przy zamówieniu powinno się podawać wymiary A+B, gdzie A oznacza odległość osi śruby wkładki od powierzchni szyldu zewnętrznego (w mm), natomiast B to odległość osi śruby wkładki od powierzchni szyldu wewnętrznego (w milimetrach).

Wkładki patentowe posiadają wiele atutów. Przy ich wyborze należy jednak zwrócić uwagę na podstawowe cechy, które powinny posiadać. Przykładowo, wkładki Winkhaus VS, montowane w drzwiach firmy OknoPlus, posiadają dodatkowe zabezpieczenia blokujące, co daje podwójną gwarancje bezpieczeństwa. Ponadto za sprawą trzpieni wykonanych z hartowanej stali, wkładki są także chronione przed rozwierceniem. Kolejną zaletą wkładek patentowych jest ich ochrona przed otwieraniem manipulacyjnym. Następną cechą in plus jest to, że wszystkie wkładki zaopatrzone są w kartę bezpieczeństwa. Jedynie na jej podstawie możliwe jest uzyskanie dodatkowych wkładek lub dorobienie w sposób legalny egzemplarza oryginalnego klucza. Dodatkowo wszystkie wkładki posiadają atest ITB (Instytut Techniki Budowlanej) klasy 6, a także odporność ogniową wg EN 1303. Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę przy doborze wkładek patentowych, jest okres gwarancji, który im przysługuje. Wybierajmy te, których gwarancja jest najdłuższa. Wkładki VS posiadają 5-letni okres gwarancji.

Drzwi wejściowe firmy OknoPlus są w standardzie wyposażone w dwa zamki, które mogą być otwierane jednym centralnym kluczem, dopasowanym do wszystkich wkładek. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które mają kilka par drzwi w jednym budynku – dzięki temu nie muszą szukać w nierzadko pokaźnym pęku kluczy tego, który będzie odpowiedni do danego zamka. Klucz centralny mogą dorobić wyłącznie osoby posiadające zakodowaną kartę, co zwiększa nasze bezpieczeństwo, nie dając szans włamywaczom.

Źródło: OknoPlus

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowe możliwości aranżacji wnętrz z systemami przesuwnymi PIU GEOMETRIC

Nowe możliwości aranżacji wnętrz z systemami przesuwnymi PIU GEOMETRIC

System przesuwny PIU GEOMETRIC to nowe możliwości...

Nowa, pięcioletnia gwarancja na drzwi CAL

Nowa, pięcioletnia gwarancja na drzwi CAL

Firma CAL wprowadziła w swojej ofercie nową,...

PARMAX wprowadza na rynek drzwi zewnętrzne z czytnikiem twarzy

PARMAX wprowadza na rynek drzwi zewnętrzne z czytnikiem twarzy

Innowacyjne drzwi z czytnikiem twarzy PARMAX oficjalnie...

SL – bezpieczeństwo ppoż. przede wszystkim

SL – bezpieczeństwo ppoż. przede wszystkim

W dniu 1.11.2019 kończy się europejski 3-letni okres...» Więcej na subportalu drzwi