| Wyświetleń:464

Elewacje wentylowane – dlaczego warto je wybrać

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Elewacje wentylowane

fot. AKPO

Elewacje wentylowane


Zobacz również:

oknoad

Montaż okna na Porothermie

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Dobry Montaż


Elewacje wentylowane

fot. AKPO

Elewacje wentylowane

Elewacje wentylowane

fot. AKPO

Elewacje wentylowane

Elewacje wentylowane z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Jest to wynikiem przede wszystkim tego, że architekci projektują budynki proste, ale wykonane i wykończone wyrafinowanymi materiałami, dzięki czemu budynki wyglądają elegancko i nowocześnie.


Zewnętrzna powłoka budynku powinna chronić wnętrze, zapobiegać utracie ciepła, a przy tym zapewnić wymaganą szczelność – i takie zadania spełnia właśnie elewacja wentylowana. Poza praktycznymi aspektami, ma ona spełniać wymagania estetyczne, a obiekt w nią zaopatrzony dobrze wpisywać się w otaczające go środowisko. Spełnienie tych różnorakich i wielostronnych wymogów jest niełatwym zadaniem, jednak możliwym do spełnienia.

Każdy przecież chce, aby dom zachwycał wyglądem nie tylko samych właścicieli, ale też sąsiadów i przechodniów. Wybór elewacji to ważna decyzja, a rynek jest przepełniony różnorodnością rozwiązań. Nowoczesne elewacje domów wyróżnia prostota, kolorystyka w tonacji palety ziemi (szarość, biel, zieleń, brąz) oraz wykończenie w postaci stalowych bądź drewnianych elementów.

W tej chwili odeszliśmy już prawie zupełnie od tradycyjnych elewacji lekko mokrych na rzecz elewacyjnych płyt montowanych na specjalnie przygotowanym ruszcie. Dużą zaletą elewacji wentylowanej jest komfort termiczny, jaki zapewnia ona mieszkańcom. Jej istotą jest pustka wentylacyjna zachowana między warstwą izolacyjną a okładziną. Zapewnia to dobre utrzymanie ciepła zimą, ponieważ system okładzin wentylowanych dostosowany jest do ociepleń o grubości zapewniającej osiągnięcie wymaganych przepisami prawa budowlanego, korzystnych parametrów ochrony cieplnej. Dodatkowo gwarantuje ona efekt chłodzenia latem.

Wolna przestrzeń pomiędzy zewnętrznymi płytami podwieszanymi a warstwą izolacyjną zapobiega przenikaniu do izolacji wody opadowej, ponadto pomaga odprowadzić parę wodną od wewnątrz na zewnątrz. Wentylowany system zapewnia prostotę i szybkość projektowania, walory estetyczne i łatwość montażu. Jako alternatywa dla tradycyjnych elewacji, charakteryzuje się znaczną oszczędnością energii, która sięga nawet 40%.

Zastosowanie systemu elewacji wentylowanej zapewnia doskonałą ochronę ściany oraz stanowi barierę dźwiękoszczelną, zapobiegając przenikaniu hałasu z otoczenia do wnętrza budynku. Różnorodność surowców, z których produkowane są panele elewacyjne, ogromna gama kolorystyczna, wiele możliwości w wyborze kształtów połączone z fantazją architekta, mogą stworzyć dom marzeń.

Jako producent i monter elewacyjnych wentylowanych płyt fasadowych, widzimy ogromny potencjał, jaki dają nam budynki, zarówno użyteczności publicznej, biurowce, jak i prywatne domy jedno i wielorodzinne. Polecamy naszym Klientom kompozytowe płyty aluminiowe, płyty z litego aluminium, płyty włókno-cementowe, HPL... wybór jest ogromny! – tłumaczy pracownik firmy AKPO.


#elewacje_wentylowane, #fasady_wentylowane

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje...

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System, zgodnie z danymi szacunkowymi, w I półroczu...

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem...

ML System: chcemy zwiększać moce wytwórcze

ML System: chcemy zwiększać moce wytwórcze

Aż 90 proc. firm wyraziło chęć zwiększenia liczby...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe