| Wyświetleń:2451

Okna generujące prąd od SolarWindow (oświadczenie)

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SolarWindow™ może szybko stać się przełomową innowacją w sektorze energii odnawialnej.

fot. SolarWindow

SolarWindow™ może szybko stać się przełomową innowacją w sektorze energii odnawialnej.


SolarWindow™ wykorzystuje energię ze słabego, zacienionego światła i wewnętrznych źródeł oświetlenia.

fot. SolarWindow

SolarWindow™ wykorzystuje energię ze słabego, zacienionego światła i wewnętrznych źródeł oświetlenia.

System, który byłby zainstalowany na wielkopowierzchniowych szkłach wieżowców, mógłby zamienić budynki w istne generatory prądu.

fot. SolarWindow

System, który byłby zainstalowany na wielkopowierzchniowych szkłach wieżowców, mógłby zamienić budynki w istne generatory prądu.

SolarWindow Technologies jest wiodącą firmą zajmującą się zagadnieniem przeźroczystych powłok okiennych produkujących prąd, które mogą być stosowane w wieżowcach i drapaczach chmur. Przedsiębiorstwo wydało właśnie oświadczenie, obok którego nie można przejść obojętnie.

John A. Conklin, Prezydent i Prezes Zarządu SolarWindow: Rok 2016 to dla naszej firmy przejście z badań naukowych do rozwoju handlowego produktów SolarWindow™. Nasi naukowcy, inżynierowie, kierownictwo i udziałowcy w całości poświęcają się misji, nie zważając na czynniki zewnętrzne, takie jak wahania na giełdzie czy wydarzenia polityczne i ekonomiczne. Teraz nastąpił właściwy czas, aby przekazać naszym akcjonariuszom najnowsze doniesienia o postępach zespołu dokonanych przez ostatnie dwa kwartały. SolarWindow ma potencjał, by ograniczyć nasze uzależnienie od paliw kopalnianych, zastępując je energią odnawialną. Jest to dość śmiała deklaracja, ale wyobraźmy sobie możliwości skutecznego opracowania okien generujących prąd, które mogłyby się spłacić w ciągu jednego roku! Jedna z idei zakłada opracowanie produktu SolarWindow™ i wyposażenie nim ponad 5 milionów budynków komercyjnych (w samych tylko Stanach Zjednoczonych). Nasza działalność badawczo-naukowa obecnie koncentruje się na komercjalizacji i wprowadzeniu naszych produktów na rynek. Jest to nasz priorytet. Pracujemy także nad formalizacją strategicznych stosunków z branżami szkła, energii i chemii.

» Od konceptu do realizacji

Zważywszy na to, że światło słoneczne uderzające w powierzchnię Ziemi przez godzinę czasu dostarcza wystarczająco energii, aby napędzić Świat przez cały rok, to szansa, że produkty SolarWindow™ mogłyby być jednym z największych wynalazków w tym wieku, jest naprawdę duża. Dzięki konceptowi opracowanemu w 2009 roku inżynierowie SolarWindow potrafią obecnie generować prąd na szybie, a nawet giętkich tworzywach.

» Zobacz również krótki film przedstawiający prace nad SolarWindow™

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia, SolarWindow™ produkuje 50-krotnie więcej energii elektrycznej niż dachowe panele słoneczne. Ponadto wykorzystuje energię ze słabego, zacienionego światła i wewnętrznych źródeł oświetlenia. Technologia przeźroczystej powłoki okiennej generującej prąd jest tak rewolucyjna, że została zaprezentowana przed Kongresem Stanów Zjednoczonych.

» Budynki jako generatory prądu

SolarWindow™ może szybko stać się przełomową innowacją w sektorze energii odnawialnej. System, który byłby zainstalowany na wielkopowierzchniowych szkłach wieżowców, mógłby zamienić budynki w istne generatory prądu, obniżając przy tym koszty energii o połowę. Niedawno rządowa rozgłośnia Głos Ameryki, która dociera do 187 milionów odbiorców każdego tygodnia, poinformowała, że w Stanach Zjednoczonych jest ponad 5,6 milionów budynków komercyjnych z ponad 86 bilionami stop kwadratowych okien. Jeśli choćby część z tych szyb mogła gromadzić energię słoneczną, używając systemu SolarWindow™, to znacząco obniżyłoby to zapotrzebowanie na technologie prądotwórcze oparte na surowcach nieodnawialnych.

Inżynierowie SolarWindow zapewniają, że robią wszystko, aby wprowadzić SolarWindow™ na rynek najszybciej, jak to tylko możliwe.

                                                                                              źródło: www.solarwindow.com

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!