Sigma Aluminum - młoda firma z dużym potencjałem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!


Firma Sigma Aluminium, mieszcząca się w Szczecinie, zajmuje się produkcją ślusarki aluminiowej. Z właścicielami firmy, Arturem Kaczmarkiem oraz Zbigniewem Gutowskim o działalności firmy rozmawiał red. Łukasz Gąsior.

Jak i kiedy powstała firma?

Spółkę założyliśmy w czerwcu bieżącego roku. Nie jesteśmy jednak nowicjuszami w branży, gdyż posiadamy 15-to letnie doświadczenie w branży ślusarki aluminiowej.

Jaka jest główna działalność firmy?

Zajmujemy się produkcja oraz montażem  ślusarki aluminiowej.  Wykonujemy okna, drzwi, witryny, ściany fasadowe, ściany działowe, ogrody zimowe, świetliki oraz drzwi automatyczne. Ostatnio nasza ofertę poszerzyliśmy o produkcje paneli z płyt warstwowych typu Alucobond.

Na jakich profilach/maszynach pracujecie?

Naszym klientom oferujemy produkty oparte na systemach belgijskich firm Aliplast oraz Reynaers  z okuciami  Dr. Hahn oraz Fapim i szybami o współczynniku k=1,0.
Automatykę do drzwi dostarcza nam firma Kone (Waldoor)  oraz Geze. Do  obróbki  profili służą nam maszyny firmy Elumatec. Połączenie materiałów tych renomowanych firm z naszym wieloletnim doświadczeniem daje   produkt końcowy wysokiej jakości.

Do kogo kierujecie ofertę?

Oferta nasza skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Każde zlecenie jest dla nas równie ważne.Jaki macie obszar działania?

Główne nasze działania skupiamy na  zachodniej stronie Polski. Niemniej jednak realizowaliśmy także duże zlecenie w Bystrzycy Kłodzkiej – praktycznie na przeciwnym krańcu Polski.

Możecie już się pochwalić jakimiś ciekawymi realizacjami?

Ostatnio zrealizowane przez nas zlecenia, to między innymi montaż ścianek działowych w pomieszczeniach biurowych Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej Szczecińskiej, komplet stolarki aluminiowej w sklepach NETTO w Szczecinie oraz Koszalinie, witryny w GETIN Banku w Szczecinie.

Czy chcieliby Panowi coś dodać?

Zdecydowaliśmy o założeniu naszej firmy w okresie, gdy wszyscy wokół mówili o kryzysie i wstrzymywaniu się od inwestycji. My jednak wykorzystaliśmy ten moment, aby wejść na rynek z produktami wysokiej jakości w dobrej cenie. Na chwilę obecną mamy zapełniony grafik realizacji na następnych kilka miesięcy. 
Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy dopiero na początku długiej drogi  z nie jednym zakrętem, lecz nie boimy się ciężkiej pracy i nowych wyzwań.
  
Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

oknonet.pl#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

ALU-NEX specjalizuje się w produkcji konstrukcji...

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

BALMAR – od przypadku do pasji tworzenia ogrodów zimowych

Założycielem firmy jest Pan Marcin Bałazy, który...

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe to „oczko w głowie” Techniki Okiennej...

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

Hewalex od lat zajmuje liczącą się pozycję wśród...

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Każda realizacja ogrodu zimowego jest na swój sposób...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe