| Wyświetleń:884

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Producent stolarki drewnianej i drewniano-aluminiowej, firma TECHNIKA OKIENNA A.Rduch & Z.Borek Sp.j. z Górnego Śląska, oprócz produkcji okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu ogrodów zimowych. W swojej ponad dwudziestoletniej historii funkcjonowania może się poszczycić realizacją ok. 150 ogrodów w Polsce i Europie. 
Każda taka realizacja jest na swój sposób indywidualna i niepowtarzalna, dlatego proces tworzenia zaczyna się od przygotowania odpowiedniego projektu wraz z wizualizacjami, tak aby klient mógł skonfrontować swoje wyobrażenia z wizją i możliwościami jakie proponuje wykonawca. Następnie cała konstrukcja od podstaw powstaje w hali zakładu produkcyjnego w Gogołowej. Po zmontowaniu, każdy element jest odpowiednio oznaczany, demontowany i kierowany do lakierni. Ostatnim etapem jest ponowny montaż całości konstrukcji u klienta, szklenie oraz montaż zewnętrznego poszycia aluminiowego. 

Aktualnie w firmie powstaje projekt „Ogrodu Industrialnego”
. Jego wyjątkowość polega na tym, że konstrukcją nośną są lekkie ażurowe elementy stalowe, na których opiera się cała statyka budowli. Daje to możliwość zastosowania dużych przeszkleń narożnych łączonych na stepie bez słupka stałego. Ograniczenie do minimum słupków pionowych powoduje efekt minimalistyczny i daje odczucie większej bliskości z naturalnym otoczeniem niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych ogrodów zimowych. 


Połączenie dużych przeszkleń z podnoszono-przesuwnymi drzwiami bezprogowymi typu HS jest bardzo efektowne i zarazem podwyższa komfort użytkowania ogrodu. Poszycia aluminiowe zabezpieczają drewno przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, w zimie poprawiają termikę pomieszczenia oraz pozwalają lakierować na dowolny kolor wg. palety RAL. To umożliwia kolorystyczne dopasowanie do elewacji budynku lub np. dachu budynku. Tego typu konstrukcje pozwalają cieszyć się bliskością z naturą przez cały rok, dlatego oprócz klientów indywidualnych inwestorami są coraz częściej restauratorzy i hotelarze, doceniający możliwość stworzenia dla swoich klientów bardzo przyjaznej i komfortowej przestrzeni do spędzenia wolnego czasu.

#ogrody_zimowe, #konstrukcje_drewniane, #stolarka_drewniana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ML System wskazuje na niewykorzystany potencjał części województw

ML System wskazuje na niewykorzystany potencjał części województw

Najwięcej, tj. 4522 dotacji przyznano prosumentom z...

Systemy aluminiowe WICONA w biurowcu Park Avenue

Systemy aluminiowe WICONA w biurowcu Park Avenue

Systemy aluminiowe WICONA wykorzystane na budynku Park...

ORŁY okien i drzwi przyznane

ORŁY okien i drzwi przyznane

Wyróżnienie „ORŁY okien i drzwi” przyznawane jest...

Rusza drugi nabór w ramach 'Mojego prądu' – ML System liczy na wzrost sprzedaży

Rusza drugi nabór w ramach 'Mojego prądu' – ML System liczy na wzrost sprzedaży

13 stycznia 2020 r. ruszył drugi nabór wniosków w...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe