Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Producent stolarki drewnianej i drewniano-aluminiowej, firma TECHNIKA OKIENNA A.Rduch & Z.Borek Sp.j. z Górnego Śląska, oprócz produkcji okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu ogrodów zimowych. W swojej ponad dwudziestoletniej historii funkcjonowania może się poszczycić realizacją ok. 150 ogrodów w Polsce i Europie. 
Każda taka realizacja jest na swój sposób indywidualna i niepowtarzalna, dlatego proces tworzenia zaczyna się od przygotowania odpowiedniego projektu wraz z wizualizacjami, tak aby klient mógł skonfrontować swoje wyobrażenia z wizją i możliwościami jakie proponuje wykonawca. Następnie cała konstrukcja od podstaw powstaje w hali zakładu produkcyjnego w Gogołowej. Po zmontowaniu, każdy element jest odpowiednio oznaczany, demontowany i kierowany do lakierni. Ostatnim etapem jest ponowny montaż całości konstrukcji u klienta, szklenie oraz montaż zewnętrznego poszycia aluminiowego. 

Aktualnie w firmie powstaje projekt „Ogrodu Industrialnego”
. Jego wyjątkowość polega na tym, że konstrukcją nośną są lekkie ażurowe elementy stalowe, na których opiera się cała statyka budowli. Daje to możliwość zastosowania dużych przeszkleń narożnych łączonych na stepie bez słupka stałego. Ograniczenie do minimum słupków pionowych powoduje efekt minimalistyczny i daje odczucie większej bliskości z naturalnym otoczeniem niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych ogrodów zimowych. 


Połączenie dużych przeszkleń z podnoszono-przesuwnymi drzwiami bezprogowymi typu HS jest bardzo efektowne i zarazem podwyższa komfort użytkowania ogrodu. Poszycia aluminiowe zabezpieczają drewno przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników atmosferycznych, w zimie poprawiają termikę pomieszczenia oraz pozwalają lakierować na dowolny kolor wg. palety RAL. To umożliwia kolorystyczne dopasowanie do elewacji budynku lub np. dachu budynku. Tego typu konstrukcje pozwalają cieszyć się bliskością z naturą przez cały rok, dlatego oprócz klientów indywidualnych inwestorami są coraz częściej restauratorzy i hotelarze, doceniający możliwość stworzenia dla swoich klientów bardzo przyjaznej i komfortowej przestrzeni do spędzenia wolnego czasu.

#ogrody_zimowe, #konstrukcje_drewniane, #stolarka_drewniana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!AKPO – kolejna realizacja dobiega końca

AKPO – kolejna realizacja dobiega końca

Wyspecjalizowany w produkcji i montażu stolarki...

Ogród zimowy – aby połączyć relaks z bliskim kontaktem z naturą

Ogród zimowy – aby połączyć relaks z bliskim kontaktem z naturą

OGRODY ZIMOWE ZAŁANOWSKI proponuje idealne rozwiązanie...

LATTARI: do realizacji ogrodów zimowych należy podchodzić profesjonalnie i z pasją

LATTARI: do realizacji ogrodów zimowych należy podchodzić profesjonalnie i z pasją

Wczesną wiosną 2018 roku do firmy Lattari Serramenti...

Nowy budynek biurowo-magazynowy spółki Hard – realizacja AKPO Konstrukcje

Nowy budynek biurowo-magazynowy spółki Hard – realizacja AKPO Konstrukcje

Prace przy trwającej od września 2018 roku inwestycji...

Bachleda Club Residence – realizacja AKPO Konstrukcje Aluminiowe

Bachleda Club Residence – realizacja AKPO Konstrukcje Aluminiowe

Bachleda Club Residence to kompleks dwóch budynków...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe