| Wyświetleń:1193

Konstrukcje aluminiowo-szklane od ALU-NEX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX


Zobacz również:

oknoad

Ekspert Stolarki

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Montaż okna na Porothermie

3x3 - mnożymy korzyści w pakiecie

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe


Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

fot. ALU-NEX

Przykładowa realizacja firmy ALU-NEX

ALU-NEX specjalizuje się w produkcji konstrukcji aluminiowo-szklanych. Jest to stosunkowo nowy podmiot na rynku, ale bardzo ambitny i szybko rozwijający się. Pomysłodawcami projektu są Sławomir Klimaszewski oraz Bogdan Niedbała. Pana Sławomira zaprosiliśmy do rozmowy. 


Skąd pomysł na zajęcie się produkcją stolarki aluminiowej?

Pomysł na założenie własnej firmy pojawił się po dłuższych przemyśleniach, rozważeniu wszystkich za i przeciw, wielu rozmowach z potencjalnymi odbiorcami. Główną motywacją było pojawienie się myśli, że skoro posiadamy duże doświadczenie w produkcji stolarki aluminiowej, wykonujemy mnóstwo dobrej pracy z tym związanej, to dlaczego nie robić tego dla siebie? 

Postanowiliśmy zorientować się na rynku, zorganizować halę oraz zakupić linię produkcyjną. Następnie pozostało podpisać umowy handlowe, zorganizować produkcję oraz transport. W sumie udało nam się dopiąć wszystko na ostatni guzik w dosyć krótkim czasie. Każda decyzja podejmowana była na spokojnie z myślą o odbiorcach, o ich potrzebach oraz oczekiwaniach. Tak właśnie powstała nasza firma.

Opowie Pan coś więcej o początkach działalności?

Początki były dosyć łatwe, ponieważ przed uruchomieniem sprzedaży każdy element produkcji był już przez nas dokładnie dopracowany. Zaczęły spływać do nas pierwsze zamówienia. Po pierwszym miesiącu działalności firmy wyglądało to już naprawdę obiecująco, co dodało nam wiatru w żagle pod względem dalszego rozwoju i powiększania horyzontu działań. 

Poza doświadczeniem w produkcji, co przyczyniło się jeszcze do tak dobrego startu?

Jednymi z kluczowych czynników, które sprawiły, że udało nam się tak szybko rozwinąć, były na pewno upór w działaniu i chęć ciągłego rozwoju. Jesteśmy rzetelną firmą i dotrzymujemy obietnic. Stawiamy głównie na jakość, nie mamy z tym problemów. Każdy nasz pracownik ma w tym własny wkład. Staramy się znaleźć odpowiednie rozwiązania dla klienta już na etapie projektowania stolarki. Służymy profesjonalnym doradztwem, nie odmawiamy klientom w potrzebie, co sprawiło, że zostaliśmy naprawdę przez nich docenieni i ciągle umacniamy naszą pozycję na rynku.

Jakich konstrukcji projektujecie i wykonujecie najwięcej?

Wykonujemy różnego rodzaju konstrukcje aluminiowe: od przesuwnych zabudów balkonów, przez stolarkę okienno-drzwiową różnego typu według potrzeb i wymagań klienta, po drzwi przesuwne HS, drzwi panelowe premium oraz fasady aluminiowo-szklane. Cechą charakterystyczną naszych wyrobów jest sumienność podczas ich projektowania, wykonania oraz montażu, co gwarantuje bardzo wysoką jakość potwierdzoną przez naszych klientów, którzy kontynuują i ciągle poszerzają współpracę z nami. Równie ważny jest dla nas termin realizacji, którego bardzo staramy się dotrzymywać, ponieważ wiemy, ile znaczy terminowość w trakcie inwestycji. Kolejną bardzo ważną cechą jest użycie przez nas najwyższej klasy komponentów do budowy stolarki, takich jak profil aluminiowy, szkło, okucia i inne dodatki potrzebne do wykonania konstrukcji, dzięki temu zawsze jesteśmy dumni z jakości naszych wyrobów.

Jak już Pan wspomniał o dostawcach, to proszę rozwinąć ten temat. 

Dostawcą profili aluminiowych do naszego zakładu jest Aluprof S.A. Podczas wyboru systemu, kierowaliśmy się jego rozwiązaniami technicznymi, możliwością budowania różnych typów konstrukcji, jakością profilu, ilością rozwiązań systemowych, a także, co bardzo ważne, terminem realizacji oraz częstotliwością dostaw. Aluprof bez problemu stanął na wysokości zadania i wspólnie tworzymy szereg wielu ciekawych realizacji. Współpracujemy tylko z najlepszymi dostawcami szkła, którzy sprostają naszym wszystkim wymaganiom. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z jakości ich usług oraz terminu realizacji. Stosujemy najlepsze sprawdzone okucia, które gwarantują wieloletnie, bezobsługowe działanie stolarki. Pozwala nam to budować na rynku opinię rzetelnego oraz solidnego producenta stolarki aluminiowej.

Kto głównie korzysta z waszych usług?

Swoją ofertę kierujemy głównie do dilerów stolarki okienno-drzwiowej oraz firm budowlanych na terenie całego kraju, którzy poszukują rzetelnego i sprawdzonego dostawcy. Jesteśmy w stanie sprostać większości ich wymagań i nie boimy się wyzwań. Zachęcamy do nawiązania stałej współpracy, która na pewno zaowocuje dalszymi wspólnymi inwestycjami.

Poprzedni rok był dla Was pracowity?

Dla nas każdy kolejny rok wiąże się z rozwojem przedsiębiorstwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokości sprzedaży naszych wyrobów. Zeszły rok był wyjątkowo dobry pod względem nie tylko obrotu, ale też poczynionych inwestycji. Udało nam się zakupić nowe precyzyjne oprzyrządowanie, specjalistyczną piłę do cięcia bardzo ostrych kątów oraz szerokich profili, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje. Powiększyliśmy też niemal dwukrotnie powierzchnię hali produkcyjnej, przenosząc zakład produkcyjny do Łomży. Ciągle stawiamy na prężny rozwój i wierzymy w to, że każdy kolejny rok będzie dla nas jeszcze lepszy.

Jakie będą zatem kolejne kroki w rozwoju firmy?

Na pewno chcemy się ciągle rozwijać, jest to dla nas bardzo ważne. Pozyskiwać nowych klientów, poszerzać horyzonty działania przedsiębiorstwa, budować coraz silniejszą pozycję na rynku. Zwiększyć eksport naszych produktów poza granice kraju, jesteśmy pewni, że sprostają one standardom zagranicznym i nie tylko polscy klienci docenią naszą stolarkę. Zależy nam na utrzymywaniu dobrych relacji z odbiorcami oraz poszerzaniu oferty naszej firmy o nowe produkty. W niedalekiej przyszłości planujemy kolejne powiększenie powierzchni produkcyjnej oraz kolejną rozbudowę linii produkcyjnej, a także rozbudowę floty samochodowej.

#konstrukcje_aluminiowe, #stolarka_aluminiowa, #zabudowy_balkonow, #drzwi_przesuwne, #fasady_aluminiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ML System: brak dopłat z „Mojego prądu” nie zatrzyma fotowoltaicznej hossy

ML System: brak dopłat z „Mojego prądu” nie zatrzyma fotowoltaicznej hossy

ML System zachowuje optymizm w zakresie rozwoju krajowego...

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje...

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System, zgodnie z danymi szacunkowymi, w I półroczu...

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe