| Wyświetleń:934

Ambitny projekt pasywnego drewniano-aluminiowego ogrodu zimowego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

U producenta stolarki TECHNIKA OKIENNA F.H.U A.Rduch&Z.Borek Sp.j. trwają prace projektowe nad całorocznym, pasywnym drewniano-aluminiowym ogrodem zimowym/oranżerią dla jednego z klientów indywidualnych. 


Zadanie jest poważne i wymagające, ponieważ powierzchnia zabudowy przekracza 120 mkw. Z pewnością będzie to unikatowa na skalę krajową konstrukcja, i to nie tylko pod względem wielkości. Dlatego bardzo ważne jest dopracowanie wszystkich szczegółów – nie tylko pod względem konstrukcyjnym i termoizolacyjnym, ale także funkcjonalnym, ponieważ większa część ogrodu będzie spełniała funkcję salonu, mniejsza natomiast jadalni połączonej z kuchnią. Oba ogrody zostaną połączone przeszkloną przewiązką.

Wymiary konstrukcji to (szer. x gł. x wys.): 5,2 x 11 x 4,2 m,  5,2 x 8 x 4,2 m,   3,5 x 2,5 x  3 m. Ogród zostanie wykonany w systemie konstrukcji samonośnej o dobrych właściwościach termicznych (szklenie K = 0,5 – 0,6). Drewno dębowe wybarwione w jasny-transparentny kolor z widocznym rysunkiem drewna. Konstrukcja ogrodu zimowego dodatkowo wzmocniona elementami stalowymi, które zapewnią dobrą stabilność oraz wytrzymałość na śnieg i wiatr. W dachu oranżerii zastosowany będzie system poszyć aluminiowych gwarantujący dyfuzyjność wszystkich części dachowych oraz odparowanie i wyprowadzenie do systemu rynnowego wszelkich kondensatów i skroplin. Szkło dachowe hartowane w górnej części ze stepem, dolna szyba VSG, całość o wzmocnionej konstrukcji sklejone na lepiszczach odpornych na UV. Szyby dachowe ze szkła gwarantującego filtrowanie promieni słonecznych oraz samooczyszczenie się podczas pory deszczowej. 
Ściana frontowa i ściany boczne zostaną wyposażone w systemy drzwi przesuwnych na niskim progu w ilości 10 kompletów. Od strony domu oranżeria na głębokość około 1,8 m.b. wykonana została w systemie panelowym, gwarantując możliwość wprowadzenia elementów wentylacji mechanicznej i oświetlenia. Przed montażem w miejscu docelowym cała ta potężna konstrukcja zostanie wstępnie zmontowana w hali zakładu w Gogołowej koło Jastrzębia Zdroju na Górnym Śląsku. Gdy tak się stanie, firma planuje zaprosić współpracujących z nią architektów i biura projektowe, a także specjalistów branżowych portali w celu prezentacji oraz wymiany poglądów i doświadczeń w projektowaniu i budowaniu tego typu konstrukcji. 

#ogrody_zimowe, #konstrukcje_drewniane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ML System: brak dopłat z „Mojego prądu” nie zatrzyma fotowoltaicznej hossy

ML System: brak dopłat z „Mojego prądu” nie zatrzyma fotowoltaicznej hossy

ML System zachowuje optymizm w zakresie rozwoju krajowego...

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje ML System

Rozpoczął się proces budowania księgi popytu na akcje...

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System: Podwojenie EBITDA w I pół. 2020 r., wyniki szacunkowe

ML System, zgodnie z danymi szacunkowymi, w I półroczu...

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe