| Wyświetleń:879

Ambitny projekt pasywnego drewniano-aluminiowego ogrodu zimowego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

U producenta stolarki TECHNIKA OKIENNA F.H.U A.Rduch&Z.Borek Sp.j. trwają prace projektowe nad całorocznym, pasywnym drewniano-aluminiowym ogrodem zimowym/oranżerią dla jednego z klientów indywidualnych. 


Zadanie jest poważne i wymagające, ponieważ powierzchnia zabudowy przekracza 120 mkw. Z pewnością będzie to unikatowa na skalę krajową konstrukcja, i to nie tylko pod względem wielkości. Dlatego bardzo ważne jest dopracowanie wszystkich szczegółów – nie tylko pod względem konstrukcyjnym i termoizolacyjnym, ale także funkcjonalnym, ponieważ większa część ogrodu będzie spełniała funkcję salonu, mniejsza natomiast jadalni połączonej z kuchnią. Oba ogrody zostaną połączone przeszkloną przewiązką.

Wymiary konstrukcji to (szer. x gł. x wys.): 5,2 x 11 x 4,2 m,  5,2 x 8 x 4,2 m,   3,5 x 2,5 x  3 m. Ogród zostanie wykonany w systemie konstrukcji samonośnej o dobrych właściwościach termicznych (szklenie K = 0,5 – 0,6). Drewno dębowe wybarwione w jasny-transparentny kolor z widocznym rysunkiem drewna. Konstrukcja ogrodu zimowego dodatkowo wzmocniona elementami stalowymi, które zapewnią dobrą stabilność oraz wytrzymałość na śnieg i wiatr. W dachu oranżerii zastosowany będzie system poszyć aluminiowych gwarantujący dyfuzyjność wszystkich części dachowych oraz odparowanie i wyprowadzenie do systemu rynnowego wszelkich kondensatów i skroplin. Szkło dachowe hartowane w górnej części ze stepem, dolna szyba VSG, całość o wzmocnionej konstrukcji sklejone na lepiszczach odpornych na UV. Szyby dachowe ze szkła gwarantującego filtrowanie promieni słonecznych oraz samooczyszczenie się podczas pory deszczowej. 
Ściana frontowa i ściany boczne zostaną wyposażone w systemy drzwi przesuwnych na niskim progu w ilości 10 kompletów. Od strony domu oranżeria na głębokość około 1,8 m.b. wykonana została w systemie panelowym, gwarantując możliwość wprowadzenia elementów wentylacji mechanicznej i oświetlenia. Przed montażem w miejscu docelowym cała ta potężna konstrukcja zostanie wstępnie zmontowana w hali zakładu w Gogołowej koło Jastrzębia Zdroju na Górnym Śląsku. Gdy tak się stanie, firma planuje zaprosić współpracujących z nią architektów i biura projektowe, a także specjalistów branżowych portali w celu prezentacji oraz wymiany poglądów i doświadczeń w projektowaniu i budowaniu tego typu konstrukcji. 

#ogrody_zimowe, #konstrukcje_drewniane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Prefab Veranda – prefabrykowane ogrody zimowe z unikatowym wsparciem

Prefab Veranda – prefabrykowane ogrody zimowe z unikatowym wsparciem

Pan Mathieu Peeters, rozpoczynając swoją działalność...

Verandino – indywidualne podejście do projektowania ogrodów zimowych

Verandino – indywidualne podejście do projektowania ogrodów zimowych

Specjalnością marki Verandino są ogrody zimowe oraz...

Korzystna legislacja wspiera rozwój fotowoltaiki prosumenckiej i ML System

Korzystna legislacja wspiera rozwój fotowoltaiki prosumenckiej i ML System

Ustawa zakładająca wprowadzenie jednolitej, wynoszącej...

Elewacje wentylowane – dlaczego warto je wybrać

Elewacje wentylowane – dlaczego warto je wybrać

Zewnętrzna powłoka budynku powinna chronić wnętrze,...

Kolejna, ciekawa realizacja w portfolio AKPO

Kolejna, ciekawa realizacja w portfolio AKPO

AKPO Konstrukcje Aluminiowe miały przyjemność...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe