ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:2841

Verandino – indywidualne podejście do projektowania ogrodów zimowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wiesław Pirkel

fot. Verandino | Wiesław Pirkel

Specjalnością marki Verandino są ogrody zimowe oraz szklane dachy, które tworzy z wysokiej jakości materiałów oraz z największą dbałością o detale. Rozwiązania, które projektuje, są dedykowane pod indywidualne potrzeby klienta, a ich budowa podparta wieloletnim doświadczeniem. Za rozwój marki odpowiedzialni są Wiesław i Bartłomiej Pirkelowie, ojciec i syn. Do rozmowy zaprosiliśmy Pana Wiesława. 


Marta Okupnik: Verandino oferuje ogrody zimowe oraz szklane dachy. Co można powiedzieć o waszych produktach?

Wiesław Pirkel: Może zacznijmy od tego, że marka Verandino specjalizuje się nie tylko w ogrodach zimowych, ale także w produkcji szklanych stodół – to nasz pionierski projekt i pomysł na realizację przeszklonych ogrodów, tarasów. W ofercie znajdują się również szklane dachy, a na wiosnę 2020 roku planujemy wprowadzić do oferty letnie ogrody. Produkty marki Verandino cechuje nie tylko najwyższa jakość, ale przede wszystkim otwartość na pomysły naszych klientów. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy liderami w realizacjach dedykowanych rozwiązań.

Dbamy o każdy detal, projektujemy szklane dachy dla najbardziej wymagających, a nasze ogrody zimowe i szklane stodoły posiadają rozwiązania w kilku kategoriach:

» Systemowa rynna aluminiowa i ukryte spusty wody. To rozwiązanie maskuje element odprowadzenia wody i nie szpeci konstrukcji.

» Ogrody zimowe bez przekładki termicznej dla klientów szukających rozwiązań na wczesną wiosnę i późną jesień. Ten system pozwala na identyczne rozwiązania jak w ogrodzie całorocznym, jednak jest znacznie tańszym rozwiązaniem.

» Ogrody ciepłe w dwóch wersjach. Pierwsza, gdzie krokiew dachowa wyniesiona jest do środka i na zewnątrz; druga to najwyższy standard ogrodu zimowego z płaskim dachem Villa Veranda.

Choć Verandino jest nową marką na rynku, to już świętuje duże sukcesy. Realizuje projekty krajowe i międzynarodowe, jest partnerem odcinka „Szybkie Metamorfozy” produkcji TVN, a także bohaterem wielu artykułów w prasie branżowej. Sukces ten to efekt trzydziestoletniej pracy i podążania ścieżką, która niekiedy bywała wyboista. Verandino to rodzinna marka, a ściślej mówiąc – rodzinny duet. Tworzę go ja wraz z synem Bartłomiejem. To nasz fundament, w którym wspólne wartości pozwalają tworzyć trwałe przedsiębiorstwo, którego historia, tradycja i działalność łączą się w jednym punkcie.

M.O.: Na jaką pomoc może liczyć klient, któremu marzy się ogród zimowy?

W.P.: Od samego początku do zakończenia realizacji traktujemy klienta bardzo indywidualnie, zapewniając mu bezpośredni kontakt z właścicielami firmy. Jesteśmy ekspertami i nasi klienci chcą pracować ze sprawdzonymi osobami, godnymi zaufania i z dużą wiedzą na temat oferowanego produktu. Często też zdarza się, że świadczymy usługi doradcze, bo jak wiadomo, należy nie tylko przedstawić możliwości produktowe i realizacyjne, ale także wytłumaczyć i zaproponować takie rozwiązania, które będą spełniać oczekiwania inwestora i dadzą najlepszy efekt z możliwych. Tak więc zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy.

M.O.: Kto najczęściej decyduje się na takie konstrukcje i dlaczego?

W.P.: Rynek w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej jest wymagający, a nasi klienci są nietuzinkowi i szukają dla siebie indywidualnych rozwiązań. Osoby, które zgłaszają się do nas, często szukają dedykowanych rozwiązań na powiększenie przestrzeni mieszkalnej w ogrodzie, na dachach domów, tarasach czy też na balkonach. Nie wszyscy jednak wiedzą, że decydując się na budowę ogrodu zimowego, powiększamy przestrzeń mieszkalną za połowę ceny mkw. mieszkania w stanie deweloperskim. I tu jest nasza rola, aby zadbać o właściwą komunikację i wsparcie.

M.O.: Z kim współpracujecie? Na jakich podzespołach powstają wasze konstrukcje?

W.P.: Niezmiennie pracujemy tylko z firmami, które – podobnie jak marka Verandino – mają dedykowane rozwiązania do tego typu konstrukcji. Są to czołowi dostawcy systemów aluminiowych i dostawcy szkła zespolonego.

M.O.: Co jest najtrudniejsze w wykonywaniu ogrodów zimowych? Na co trzeba zwracać szczególną uwagę projektując, a później montując takie konstrukcje?

W.P.: Budując ogród zimowych od samego początku, czyli od momentu przygotowania podstawy pod ogród zimowy, musimy kierować się wiedzą i doświadczeniem. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy, a przynajmniej nie powinno być. Niestety, nie wszystkie firmy taką wiedzę i doświadczenie posiadają, dlatego powstają realizacje, które, delikatnie mówiąc, nie spełniają oczekiwań klientów. Potem takie „realizacje” przemarzają albo nagrzewają się do temperatury powyżej 50 stopni. Nasza rada to weryfikacja firmy przed rozpoczęciem inwestycji. Może dzięki takiemu początkowemu sprawdzeniu unikniemy późniejszych rozczarowań.

M.O.: Czy preferencje klientów w zakresie ogrodów zimowych się zmieniają? Czy nurt energooszczędności objął również rynek ogrodów zimowych?

W.P.: Tak, preferencje klientów się zmieniają, tak samo jak trendy w dziedzinie projektowania przestrzennego. I właśnie dlatego wprowadziliśmy na rynek szklane stodoły – to też efekt naszego myślenia o innowacyjnych, szklanych zadaszeniach. Jeżeli chodzi o realizacje energooszczędne to przy projektowaniu całorocznego ogrodu zimowego czy też wspomnianej stodoły szklanej stosujemy konstrukcje aluminiowe i dwukomorowe szyby zespolone, które gwarantują wysoki współczynnik przenikania ciepła z tendencją do „pasywności”. Zawsze proponujemy klientom rozwiązania osłon przeciwsłonecznych, które gwarantują komfort użytkowania podczas słonecznego lata.

M.O.: Czy utkwiła Wam w pamięci jakaś wyjątkowa, nietypowa realizacja?

W.P.: Bardzo lubimy nietypowe zlecenia. Ba, można rzec, że się w nich specjalizujemy. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem na rynku, sięgająca do tradycji Bartmetaco, możemy pochwalić się realizacją ogrodu zimowego, gdzie konstrukcja dachu miała kształt ośmiokąta z głowicą pośrodku. Bardzo ciekawa realizacja, jak i sam klient.

Obecnie rozpoczynamy bardzo ciekawy projekt, który z pewnością zalicza się do tych wyjątkowych i nietypowych. Niedawno zgłosił się do nas inwestor, który postanowił odrestaurować dom wraz z oranżerią. Obie budowle znajdują się w Stanach Zjednoczonych i są bardzo wiekowe, bo pochodzą z 1920 roku.

Całe przedsięwzięcie polega na postawieniu dwóch konstrukcji. Inwestor sugerował, by jedna z nich tworzyła kompozycję ze starą oranżerią. Zaproponowaliśmy objęcie istniejącej budowli ogrodem zimowym. Projekt jest możliwy do zrealizowania dzięki specjalnym łącznikom i połączeniom profili. Drugą zaproponowaną przez nas konstrukcją jest także ogród zimowy, ale zaplanowany z drugiej strony budynku. Z pewnością po zakończeniu realizacji zaprezentujemy efekty naszej pracy.

#ogrody_zimowe, #ogrody_letnie, #dachy_szklane

Zainteresowany? Poproś o ofertę!