Ogrody zimowe - codzienny kontakt z naturą

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ogrody zimowe stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. Budowane obecnie konstrukcje przejmują funkcję pomieszczeń mieszkalnych, co stawia przed projektantami wyższe niż kiedyś wymagania związane ze statyką, walorami estetycznymi i eksploatacją takich obiektów.

BUG-Alutechnik, niemiecka firma o ponad czterdziestoletnich doświadczeniach w projektowaniu konstrukcji drewniano-aluminiowych, posiada w swym programie zestaw profilów i akcesoriów dla budowy nowoczesnych ogrodów zimowych.

Symbioza dwóch popularnych materiałów budowlanych umożliwia pełne wykorzystanie ich najlepszych cech. Dzięki drewnu, stosowanemu w budownictwie od wieków, ogród zimowy zyskuje niepowtarzalną estetykę oraz ochronę cieplną (Uf= 1,57 Wm2K).

Drewno przejmuje również funkcję nośną. Profile aluminiowe zapewniają prawidłowe oszklenie oraz właściwą ochronę drewna przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Szerokość drewnianych słupów i rygli wynosi 60 lub 80 mm, ich głębokość wynika z wymogów statyki.

Specjalnie opracowany profil bazowy, jednakowy dla obu szerokości drewna zapobiega przenikaniu kondensatu do drewna. W trakcie montażu zostaje przykryty uszczelkami z EPDM, pozwalającym na szybkie odprowadzenie wody powstałej z kondensującej się pary wodnej. Unifikacja profilu bazowego, możliwość stosowania w stanie surowym, oraz opracowanie nowych śrub mocujących dla słupów i rygli (znacznie poprawiających parametry mocowania) pozwalają na obniżenie ceny oraz podniesienie jakości wykonania.


Reklama

Uszczelki wewnętrzne tworzą płaszczyznę odprowadzającą kondensującą się wodę z szyb umieszczonych w dachu. Kondensat jest odprowadzany dzięki uszczelnieniu rygli do profilu bazowego krokwi, a stamtąd do profila okapowego.

Specjalnie opracowane uchwyty dystansowe są montowane na zatrzask na profilu bazowym, nie ma również potrzeby ich wbijania do profilu zaciskowego. Dokładne, liniowe osadzenie z zabezpieczeniem przed skręceniem oraz zintegrowaną uszczelką pozwala na stosowanie zestawów szyb o grubości 6, 8, 10, 12, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42 mm.

Przeniesienie obciążenia następuje przez śruby. Maksymalny ciężar szyby przy dwóch uchwytach na pole wynosi 170 kg (poprzednio 90 kg). Każdy uchwyt blokujący można zastosować do 4 grubości szyb.

Nowy jest również profil zaciskowy. Moment bezwładności został poprawiony pomimo zmniejszenia jego wagi. Jego większa stabilność uprościła montaż oraz poprawiła linearny nacisk zewnętrznej uszczelki oszkleniowej, która została wykonana z silikonu.

Nowe profile maskujące, również w atrakcyjnej linii wzorniczej, umożliwiają prosty montaż.

Opracowano na nowo również punkt okapowy. Przejście z dachu do pionowego oszklenia zostało rozdzielone. Dotychczasowa listwa zamykająca z drewna została zastąpiona profilem z EPDM. Odprowadzenie wody kondensacyjnej następuje przez wewnętrzną uszczelkę do profilu okapowego. Nie trzeba stosować elementu izolacyjnego do krokwi.

Przygotowano kilka sposobów łączenia szkła w dachu, łącznie z możliwością stosowania szkła stopniowego dla zestawów o grubości 28 i 30 mm.

Wszystkie śruby mocujące posiadają specjalny bit, co upraszcza montaż i stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

Zunifikowano uszczelki dla drewna o szerokościach 60 i 80 mm, zaopatrzono je w kord.

W stosunku do poprzednich wersji zredukowano asortyment profili (z 28 do 19 pozycji) oraz elementów dodatkowych (z 63 do 30 części).

Dzięki wprowadzonym zmianom BUG-Alutechnik jest w stanie zaproponować swym partnerom taniej nowoczesne rozwiązania oparte na tradycyjnych materiałach.

BUG-Alutechnik dba o jakość swoich produktów. Dzięki stosowaniu nowatorskich rozwiązań technicznych, jest w stanie zaoferować swoim partnerom zaspokojenie gustów najbardziej wymagających klientów.

Produkty firmy BUG-Alutechnik do nabycia we wszystkich oddziałach firmy M.Meesenburg.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

REIMPEX-MEESENBURG Sp. z o.o.

68-200 Żary
ul. Budowlanych 11
tel.: 068 3632800
tel.: 068 3632803
Fax: 068 3632828
e-mail: info@rx-mm.pl
http://www.reimpex-meesenburg.euOgrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe oczkiem w głowie Techniki Okiennej Rduch & Borek

Ogrody zimowe to „oczko w głowie” Techniki Okiennej...

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

HEWALEX – ponad ćwierć wieku doświadczenia na rynku OZE

Hewalex od lat zajmuje liczącą się pozycję wśród...

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Niepowtarzalność tworzenia ogrodów zimowych

Każda realizacja ogrodu zimowego jest na swój sposób...

Reconal – specjaliści w zakresie inwestycji z aluminium

Reconal – specjaliści w zakresie inwestycji z aluminium

Reconal to firma działająca od 1993 roku na polskim i...

Dobrze zaplanowany ogród zimowy

Dobrze zaplanowany ogród zimowy

Eksperci z MS więcej niż OKNA udzielają rad, jak w...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe