| Wyświetleń:3374

ML System: chcemy zwiększać moce wytwórcze

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System: branże PV i BIPV mają szansę znaleźć się  w gronie popandemicznych zwycięzców

fot. ML SYSTEM

ML System: branże PV i BIPV mają szansę znaleźć się w gronie popandemicznych zwycięzców


Jak wynika z tegorocznej analizy Instytutu Energetyki Odnawialnej, przedstawionej w opracowaniu „Rynek fotowoltaiki w Polsce”, połowa firm z branży PV zamierza wprowadzić do oferty innowacje, np. dachówki fotowoltaiczne lub magazyny energii. Aż 90 proc. firm wyraziło chęć zwiększenia liczby miejsc pracy po tym, jak na koniec ubiegłego roku zatrudnienie w branży sięgnęło 6 tys. etatów. 85 proc. ankietowanych planuje dalsze zwiększanie zdolności wykonawczych. 


Znaczący wzrost zainteresowania fotowoltaiką i produktami z tego segmentu, który nastąpił w ostatnich kilkunastu miesiącach, widzimy na podstawie liczby ofert, które przygotowujemy na potrzeby naszych odbiorców. Klienci instytucjonalni coraz częściej szukają nieszablonowych rozwiązań projektowych, dzięki czemu nasze produkty BIPV i PV zyskują na popularności. Niewątpliwym bodźcem do popularyzacji technologii produkcji energii ze słońca był znaczący wzrost cen energii elektrycznej oraz rozszerzenie definicji prosumenta, dzięki czemu fotowoltaika zyskała szansę na rozwój także w małej i średniej wielkości zakładach produkcyjnych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


Na swoistym fotowoltaicznym „boomie” zyskają zarówno firmy produkcyjne, oferujące gotowe rozwiązania fotowoltaiczne, jak i instalatorzy, dzięki którym fotowoltaika ma szansę zaistnieć u tzw. „Kowalskiego”. Należy również wskazać na firmy zajmujące się sprzedażą okablowania elektrycznego, transformatorów, rozdzielni elektrycznych czy systemów zabezpieczeń przepięciowych – dodaje Dawid Cycoń. 


ML System, dostrzegając korzystną koniunkturę w branży fotowoltaicznej oraz rosnący popyt na swoje produkty, planuje dalszą rozbudowę mocy wytwórczych w ramach własnego kompleksu produkcyjnego, zlokalizowanego w podrzeszowskim Zaczerniu. 

ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice. Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który ma charakteryzować się istotnymi przewagami technologicznymi w porównaniu z klasycznymi urządzeniami, aktualnie dostępnymi na rynku. Falownik od ML System będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych w niestandardowych miejscach czy płaszczyznach. 

ML System proponuje asortyment wyprodukowany we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym. Pełna oferta spółki:


#branża_BIPV, #powłoka_kwantowa, #active_glass, #szyby_zespolone

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY