Polska naukowiec zmieni oblicze fotowoltaiki?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Saule Technologies, jako jedna z pierwszych firm na świecie, pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów poprzez stworzenie nowej generacji ogniw fotowoltaicznych. Założycielem firmy jest Olga Malinkiewicz, polska naukowiec, która przyczyniła się do opracowania niskotemperaturowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów.

Technika opatentowana przez Polkę na Uniwersytecie w Walencji jest o wiele bardziej uniwersalna niż inne metody opracowane przez wybitnych, uznanych naukowców na całym świecie. Olga Malinkiewicz za swoje odkrycie otrzymała prestiżową nagrodę Photonics21 w konkursie organizowanym przez Komisję Europejską.

Inżynierowie Saule opracowują metody wykorzystywania materiałów perowskitowych w dowolnej skali, na dowolnej powierzchni, w indywidualnym zakresie dla każdego projektu. Misją firmy jest jak najszybsze połączenie ogniw perowskitowych z obecnie istniejącymi produktami, by zapewnić im innowacyjne i pionierskie właściwości. Chcą to osiągnąć dzięki zupełnie nowej technologii fotowoltaicznej: elastycznych, półprzezroczystych ogniw na bazie folii PET, które z łatwością będzie można łączyć z dowolnie wybranymi produktami obecnymi dzisiaj na rynku.

Dzięki unikalnym właściwościom ogniw, takim jak ultracienka warstwa i supermała masa, można ich używać tam, gdzie ciężkie panele wykonane na bazie szkła nie mogą być zastosowane. Prąd generowany przez okna, elewację, dachówkę pokrywającą całą powierzchnię dachu miałby w pełni wystarczyć do zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego przy jednoczesnym zachowaniu właściwości wizualnych tych produktów (BIPV).Reklama

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Kolejna, ciekawa realizacja w portfolio AKPO

Kolejna, ciekawa realizacja w portfolio AKPO

AKPO Konstrukcje Aluminiowe miały przyjemność...

AKPO – kolejna realizacja dobiega końca

AKPO – kolejna realizacja dobiega końca

Wyspecjalizowany w produkcji i montażu stolarki...

Ogród zimowy – aby połączyć relaks z bliskim kontaktem z naturą

Ogród zimowy – aby połączyć relaks z bliskim kontaktem z naturą

OGRODY ZIMOWE ZAŁANOWSKI proponuje idealne rozwiązanie...

LATTARI: do realizacji ogrodów zimowych należy podchodzić profesjonalnie i z pasją

LATTARI: do realizacji ogrodów zimowych należy podchodzić profesjonalnie i z pasją

Wczesną wiosną 2018 roku do firmy Lattari Serramenti...

Nowy budynek biurowo-magazynowy spółki Hard – realizacja AKPO Konstrukcje

Nowy budynek biurowo-magazynowy spółki Hard – realizacja AKPO Konstrukcje

Prace przy trwającej od września 2018 roku inwestycji...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe