| Wyświetleń:3008

ML System wskazuje na niewykorzystany potencjał części województw

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System pokazuje niewykorzystany potencjał części województw

fot. ML System

ML System pokazuje niewykorzystany potencjał części województw


Zgodnie z danymi Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), dostępnymi na mojprad.gov.pl, najwięcej, tj. 4522 dotacji przyznano prosumentom z województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu plasuje się śląskie z 4205 dotacjami, a podium zamyka małopolskie z 2887. 


Nakładając mapę potencjału mocy fotowoltaicznych Polski na statystykę NFOŚiGW oraz dane z liczbą ludności w poszczególnych województwach, widoczna jest naturalna korelacja, tj. największą aktywnością wykazują się prosumenci z południa kraju, gdzie nasłonecznienie jest najkorzystniejsze. Im dalej na północ, tym ich zaangażowanie spada. Jednocześnie, biorąc pod uwagę relatywnie dobre nasłonecznienie oraz wartość wyprodukowanych watów na jedną osobą, w przypadku województw lubelskiego czy dolnośląskiego można mówić o nie w pełni wykorzystanym potencjale - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Opracowanie ML System na bazie danych z mojprad.gov.pl

Należy ponadto pamiętać, że sprzyjające warunki solarne to nie wszystko. Na wydajność instalacji wpływ ma także zanieczyszczenie powietrza czy usytuowanie modułów na dachu. ML System oferuje szeroką gamę modułów, oprócz standardowych, ciemnych modułów - kolorowe, w trzech podstawowych barwach: gold, grey i ceramic - powyższe rozwiązania umożliwiają klientowi aranżację dachu w zgodzie z własnym poczuciem estetyki.

W październiku ubiegłego roku – według informacji Polskich Sieci Energetycznych (PSE) – przekroczony został próg 1 GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV. W ocenie zarządu ML System, z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że w 2020 r. przekroczona zostanie kolejna bariera, tj. 2 GW mocy.

W pierwszym etapie programu „Mój prąd”, zgodnie z danymi NFOŚiGW, wsparto 27 tys. instalacji PV na łączną kwotę blisko 132 mln zł. Pozwoli to w ciągu roku wygenerować 152 GWh energii oraz zredukować CO2 o 122,2 tys. ton.

Budżet rządowego programu „Mój prąd” to 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł. Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł spółka określa potencjał rynku na 4 mld zł.

#systemy_fotowoltaiczne, #moj_prad

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


ML System rozwija sprzedaż zagraniczną

ML System rozwija sprzedaż zagraniczną

ML System, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki...

Systemy aluminiowe WICONA w biurowcu Park Avenue

Systemy aluminiowe WICONA w biurowcu Park Avenue

Systemy aluminiowe WICONA wykorzystane na budynku Park...

ORŁY okien i drzwi przyznane

ORŁY okien i drzwi przyznane

Wyróżnienie „ORŁY okien i drzwi” przyznawane jest...

Rusza drugi nabór w ramach 'Mojego prądu' – ML System liczy na wzrost sprzedaży

Rusza drugi nabór w ramach 'Mojego prądu' – ML System liczy na wzrost sprzedaży

13 stycznia 2020 r. ruszył drugi nabór wniosków w...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe