| Wyświetleń:3305

ML System uruchamia nowy kanał sprzedaży i inwestuje w rozwój

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System podpisał z hurtownią KWANT Hurtownie Elektryczne umowę dotyczącą sprzedaży modułów fotowoltaicznych. Przewidywana wartość zakupów w ciągu roku kalendarzowego to 10 mln zł. Dostawy będą realizowane na podstawie bieżących zamówień. Spółka zakontraktowała ponadto symulator modułów światła ciągłego za blisko 1 mln zł.


W ubiegłym roku uruchomiliśmy osobny dział obsługi klientów indywidualnych, chcących skorzystać z dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej z „Mojego prądu” oraz instytucjonalnych, zainteresowanych klasycznymi modułami ramkowymi. Poczyniona inwestycja w rozbudowę zespołu przynosi oczekiwane rezultaty. Liczymy, że wzrost zainteresowania fotowoltaiką, napędzany licznymi programami wsparcia, sprawi, że staniemy się partnerem pierwszego wyboru nie tylko dla pojedynczych prosumentów, ale także hurtowni elektrycznych czy dystrybutorów sprzętu elektrycznego – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


ML System spodziewa się przekroczenia bariery 2 GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV na koniec 2020 r., a zdecydowana większość tej mocy będzie pochodzić z przydomowych mikroinstalacji. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały właśnie, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 181,4 proc. rok do roku i wyniosła 1832,7 MW według stanu na 1 maja br.

W ramach realizacji projektów badawczo-rozwojowych, spółka zakontraktowała symulator modułów światła ciągłego za blisko 1 mln zł. Urządzenia służące do wytwarzania sztucznego promieniowania, będącego zamiennikiem naturalnego promieniowania słonecznego, dostarczy firma Servitech. Łączna wartość umów zawartych z tym partnerem wynosi 11,8 mln zł netto. 

#moduły_fotowoltaiczne, #fotowoltaika

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


ML System z kolejnym europejskim patentem

ML System z kolejnym europejskim patentem

Europejski Urząd Patentowy udzielił ML System patentu,...

ML System rozszerza ofertę produktów

ML System rozszerza ofertę produktów

ML System rozszerza ofertę produktów dzięki...

Photon Energy inwestuje w RayGen Resources

Photon Energy inwestuje w RayGen Resources

Photon Energy nawiązał strategiczne partnerstwo z...

ML System umacnia pozycję w Skandynawii

ML System umacnia pozycję w Skandynawii

ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne na fasadę i...

ML SYSTEM laureatem konkursu Polski Produkt Przyszłości

ML SYSTEM laureatem konkursu Polski Produkt Przyszłości

W tym roku podczas XXII edycji konkursu ML System...» Więcej na subportalu fasady, ogrody zimowe