| Wyświetleń:3335

ML System uruchamia nowy kanał sprzedaży i inwestuje w rozwój

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System publikuje wyniki za 2019 r.

fot. ML System

ML System publikuje wyniki za 2019 r.


ML System podpisał z hurtownią KWANT Hurtownie Elektryczne umowę dotyczącą sprzedaży modułów fotowoltaicznych. Przewidywana wartość zakupów w ciągu roku kalendarzowego to 10 mln zł. Dostawy będą realizowane na podstawie bieżących zamówień. Spółka zakontraktowała ponadto symulator modułów światła ciągłego za blisko 1 mln zł.


W ubiegłym roku uruchomiliśmy osobny dział obsługi klientów indywidualnych, chcących skorzystać z dofinansowania na zakup instalacji fotowoltaicznej z „Mojego prądu” oraz instytucjonalnych, zainteresowanych klasycznymi modułami ramkowymi. Poczyniona inwestycja w rozbudowę zespołu przynosi oczekiwane rezultaty. Liczymy, że wzrost zainteresowania fotowoltaiką, napędzany licznymi programami wsparcia, sprawi, że staniemy się partnerem pierwszego wyboru nie tylko dla pojedynczych prosumentów, ale także hurtowni elektrycznych czy dystrybutorów sprzętu elektrycznego – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


ML System spodziewa się przekroczenia bariery 2 GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV na koniec 2020 r., a zdecydowana większość tej mocy będzie pochodzić z przydomowych mikroinstalacji. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały właśnie, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 181,4 proc. rok do roku i wyniosła 1832,7 MW według stanu na 1 maja br.

W ramach realizacji projektów badawczo-rozwojowych, spółka zakontraktowała symulator modułów światła ciągłego za blisko 1 mln zł. Urządzenia służące do wytwarzania sztucznego promieniowania, będącego zamiennikiem naturalnego promieniowania słonecznego, dostarczy firma Servitech. Łączna wartość umów zawartych z tym partnerem wynosi 11,8 mln zł netto. 

#moduły_fotowoltaiczne, #fotowoltaika

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY