| Wyświetleń:994

Made in URBAN POLSKA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Dzięki pozyskanym środkom z dotacji z Unii Europejskiej w ramach LRPO na lata 2007-2013 URBAN Polska wyposażył swój zakład w Żarach w maszyny numeryczne do obróbki kształtowników stalowych, dzięki którym powstał m.in. projekt budowy frezarki do uszczelek sterowanej numerycznie do frezowania końców profili wraz z uszczelkami. Kolejne projekty maszyn są w przygotowaniu.

W produkcji okien profile wraz z uszczelkami są cięte pod kątem 45° stopni i zgrzewane pod kątem 90° stopni, w wyniku czego dochodzi do przegrzania, stwardnienia i deformacji uszczelek w strefie łączenia profili PVC, wskutek czego w narożach okien mogą występować nieszczelności. Wykonanie na końcach profili odpowiednich frezowań eliminuje negatywne oddziaływanie procesu zgrzewania na stan uszczelek, które nadal pozostają elastyczne, a okno zachowuje swoje właściwości izolacyjne.

Reklama

Do tego celu URBAN Polska skonstruował nową frezarkę CNC, 3-osiową opartą na automatyce OMRONA typ DFM 200

Frezarka przystosowana jest do jednoczesnego frezowania aż 8 profili, czyli kompletnej ramy lub skrzydła w przyldze okiennej, przyldze domykowej oraz uszczelki środkowej. Jest to jej wielką zaletą, ponieważ znane na rynku rozwiązania pozwalały na frezowanie tylko dwóch końców profili! Dzięki odpowiedniej budowie maszyny możliwe jest teraz jednoczesne frezowanie 8 końców profili w cyklu liniowym, czyli – przesuwając i dokładając kolejne profile – frezujemy z bardzo dużą wydajnością przy jednoosobowej obsłudze. Maszyna posiada duży stół roboczy na 8 profili o maksymalnych gabarytach profili: szerokość 200 mm i wysokość 150 mm. To jest jej kolejną zaletą, ponieważ znane na rynku frezarki, aż takiego zakresu nie posiadały – tłumaczą przedstawiciele URBAN POLSKA. 

Frezarka posiada kolorowy panel sterujący (7 calowy, dotykowy) z wizualizacją przekrojów profili w dxf., co umożliwia łatwą i przyjazną dla użytkownika obsługę. Frezowanie końców profili odbywa się za pomocą freza tarczowego VHM Ø 80 mm z szybką wymianą narzędzi na tulei do szybkiej zmiany. Profile wprowadzane są poziomo, a po wyfrezowaniu są przesuwane na stole podporowym i dalej obrabiane – w płynnym cyklu liniowym. Na wyposażeniu frezarki jest aż 16 docisków pneumatycznych po 2 na każdy z profili. Posuw silnika z frezem odbywa się na płaskich prowadnicach liniowych, z automatyczną płynną regulacją obrotów silnika w zakresie 6.000-18.000 obr/min.

Maszyna może posiadać kierunek pracy lewostronny lub prawostronny z jednym zestawem stołów podawczych – zajmuje wówczas mniej miejsca, ale będzie można frezować tylko 4 końce profili bądź dowolny kierunek pracy ze stołami po lewej i prawej stronie – na 8 profili.

Ponieważ frezowanie aż 8 końców profili wiąże się z większą ilością wiórów, więc – żeby ograniczyć dodatkowe przestoje na czyszczenie maszyny – przygotowano ją do podłączenia odciągu wiórów o mocy 1,5 kW i wydajność 2200 m³/h. Maszyna ta trafi również do ogólnoświatowej sieci sprzedaży U-R-B-A-N.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z  działem handlowym URBAN POLSKA pod numerem telefonu 068 478 78 00 lub e-mail: office@u-r-b-a-n.pl

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

URBAN POLSKA Sp. z o.o.

68-200 Żary
ul. Gospodarcza 7
tel.: 068 4787800
Fax: 068 4787801
e-mail: office@u-r-b-a-n.pl
https://u-r-b-a-n.plStürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Stürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Automatyzacja w dzisiejszych czasach nie jest już...

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

W miarę rozwoju firma inwestuje w coraz to nowsze...

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

SCARABEO to flagowy model w ofercie PERTICI wyprodukowany...

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zgodnie z mottem „We make material flow”, firma...

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Firma Frezwid rozwija swój flagowy produkt – zestaw do...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni