| Wyświetleń:823

Nowe centrum pokazowo-dydaktyczne HOMAG Polska w Warszawie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W połowie stycznia firma HOMAG Polska, jeden z czołowych dostawców maszyn i urządzeń do obróbki drewna, we współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego otworzył nowe centrum pokazowo-dydaktyczne.

Centrum będzie pełniło podwójną funkcję: oprócz zmniejszenia dystansu między dostawcą i ich odbiorcą, służyć będzie również kształceniu nowych kadr. Mieści się ono w stolicy, w pomieszczeniach należących do SGGW.

Reklama

Do tej pory firma HOMAG Polska dysponowała centrum pokazowo-dydaktycznym w siedzibie firmy w Środzie Wielkopolskiej oraz w oddziale firmy w Biertowicach koło Krakowa. Wychodząc naprzeciw swoim klientom, HOMAG Polska udostępnił możliwość obejrzenia ich produktów również w stolicy. Dodatkowo centrum jest bazą dydaktyczną dla studentów Wydziału Technologii Drewna SGGW. To nasza inwestycja w młodych ludzi, która umożliwia im dostęp do najnowszych technologii. W całe przedsięwzięcie zaangażowani są również partnerzy HOMAG Polska w zakresie instalacji odpylającej – firma Nestor, a także dostawca narzędzi – firma Leitz, Rehau i Mazi.


Cała ekspozycja składa się z maszyn tworzących małą fabrykę. Na otwarciu zaprezentowano małą, poziomą pilarkę panelową firmy HOLZMA HPP 250/31/31. Pilarka jest w wersji udoskonalonej, pozwalającej na znacznie krótsze cięcia, większy posuw wózka piły oraz wyższą jakoś obróbki. Kolejną maszyną zaprezentowaną podczas uroczystości otwarcia centrum była okleiniarka firmy BRANDT seria Ambition 1220 FC. W standardzie wyposażona została aż w siedem agregatów obróbczych. Całość uzupełniona została centrum obróbczym firmy WEEKE BHX 050. To mały multitalent do wiercenia, frezowania i wykonywania rowków wpustowych.

Bardzo ważnym elementem dopełniającym park maszynowy produktów Grupy HOMAG jest odpowiednie oprogramowanie. To uzupełnienie oferuje również HOMAG Polska w postaci oprogramowania woodCAD/CAM firmy HOMAG eSolution. Sprawdza się ono doskonale zarówno w przypadku małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Jest to bardzo wszechstronne narzędzie pozwalające na przejście od pierwszego szkicu po produkt końcowy.

Z przyjemnością zorganizujemy dla Państwa pokaz, który w sposób bezpośredni pokaże pracę naszych maszyn oraz umożliwi Państwu bezpośrednią oceną ich funkcjonowania, a co najważniejsze – pokaże efekt końcowy – zaprasza Zespół HOMAG Polska.

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt z przedstawicielami firmy HOMAG Polska w Warszawie

Hubert Brejtfus – tel. 606 118 606

Łukasz Ciuba – tel. 602 778 282

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!PREZ-MET wspiera lokalny samorząd

PREZ-MET wspiera lokalny samorząd

Wójt Gminy Kamienica Polska, Pan Adam Tajber, spotkał...

Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau

Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau

Hasło „Fabryka solidnych rozwiązań” to nie tylko...

MK Okna z Pleśnej stawiają na polskie rozwiązanie Precision Line

MK Okna z Pleśnej stawiają na polskie rozwiązanie Precision Line

Firma MK Okna z Pleśnej, uznany producent stolarki w...

Winlet 400 – nowy manipulator w ofercie Lift24

Winlet 400 – nowy manipulator w ofercie Lift24

Winlet 400 to robot do montażu okien, który poprawia...

ALUZONE – pierwszy krok do rozwoju z Fimtec-Polska

ALUZONE – pierwszy krok do rozwoju z Fimtec-Polska

Młoda, dynamicznie rozwijająca się firma z Rzezawy (k....» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni