| Wyświetleń:2508

Jak zmienia się URBAN POLSKA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Prezes Zarządu URBAN POLSKA Janusz Bubień

fot. URBAN POLSKA

Prezes Zarządu URBAN POLSKA Janusz Bubień


Nowa hala URBAN POLSKA

fot. URBAN POLSKA

Nowa hala URBAN POLSKA

Nowa hala URBAN POLSKA

fot. URBAN POLSKA

Nowa hala URBAN POLSKA

Stół do montażu rolet P-SMT-E wraz z linią do obracania strony okien-P-RVDT

fot. URBAN POLSKA

Stół do montażu rolet P-SMT-E wraz z linią do obracania strony okien-P-RVDT

Prasa pionowa do wklejania szyb z pompą dozującą

fot. URBAN POLSKA

Prasa pionowa do wklejania szyb z pompą dozującą

URBAN jest jednym z największych na świecie producentów maszyn i urządzeń dla stolarki otworowej. Jak radzi sobie i rozwija się URBAN POLSKA? Zapytaliśmy Pana Janusza Bubienia, Prezesa Zarządu URBAN POLSKA.

Panie Januszu, jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się URBAN POLSKA? 

Każda firma musi się zmieniać w wielu kierunkach, w dużej mierze wymusza to rynek. My również przez ten okres czasu dokonaliśmy bardzo wielu zmian. Urban Polska modyfikuje przede wszystkim swoją ofertę produktową, dopasowując ją do oczekiwań klientów. Stale wprowadzamy nowe produkty na rynek. Jesteśmy chyba jedyną firmą w Polsce, która posiada tak szeroką paletę różnych maszyn, urządzeń i narzędzi. Od kilku lat produkujemy z sukcesem ponad 70 rożnych maszyn i urządzeń,  tu na miejscu w Żarach. Posiadamy własne biuro konstrukcyjne i kompletny dział produkcji. Otrzymaliśmy dotację z UE na rozbudowę parku maszynowego w naszym zakładzie. Chodzi tu głównie o nowoczesne centrum obróbcze do stali, ale także programy i sprzęt komputerowy. Dzisiaj jesteśmy w stanie zbudować i dostarczyć każdą maszynę wg oczekiwań klienta. Jesteśmy też właścicielami dwóch patentów, a do realizacji jednego z nich zbudowaliśmy swoją maszynę, która z powodzeniem sprzedaje się w całej Europie.

Wciąż skupiamy się też na promowaniu centr obróbczo-tnących Schirmera. Są to maszyny z najwyższej półki, budowane z zastosowaniem najnowszych technologii i przy udziale najnowocześniejszego oprogramowania. Jedna maszyna jest w stanie nie tylko pociąć profil, pofrezować i powiercić, ale także wypozycjonować stal w profilu, wyciąć uszczelki, pofrezować uszczelkę z profilem, aby nie stosować kosztownych docisków uszczelek, pofrezować słupki, profile w systemie HFL, a także automatycznie zamontować wszystkie zaczepy ramowe. W Niemczech, Austrii i Szwajcarii 90% zakładów produkcyjnych pracuje na maszynach Schirmer. Oceniamy, że podobna tendencja będzie się rysować także w Polsce. Automatyzacja w tej dziedzinie jest nieunikniona.

Reklama

Co, według Pana, jest najważniejsze, aby funkcjonować i rozwijać się w dzisiejszych czasach na rynku?

Na pewno należy posiadać elastyczne podejście do rynku, to jest nasz priorytet. Kolejny element to innowacyjność, i to na wielu płaszczyznach. Istotne jest także doświadczenie, a tu należymy do najstarszych firm na rynku. W przyszłym roku będziemy obchodzili nasze 15-lecie istnienia. Dzisiaj klient oczekuje od dostawcy maszyn kompleksowej usługi: doradztwa, przygotowania projektu, potem oferty, terminowej i profesjonalnej realizacji  i obsługi pogwarancyjnej, a wszystko to po przystępnej rynkowej cenie.

Jakie nowości pojawiły się w ofercie w ostatnim czasie?

Aktualnie nawiązaliśmy bliższą współpracę z firmą FUX z Austrii w zakresie sprzedaży ich okleiniarek do profili, płyt wypełnieniowych, drzwi i ościeżnic drewnianych, siatek zbrojeniowych, a także stołów do gięcia łuków i zgrzewarek do uszczelek EPDM. Rozbudowujemy też naszą ofertę maszyn do produkcji stolarki z aluminium. Wprowadziliśmy do sprzedaży kilka nowych centr do aluminium, pił i kopiarko-frezarek. Ten kierunek jest bardzo rozwojowy. Indywidualne podejście do uporządkowania procesu produkcji za pomocą systemów logistycznych wykonanych i zaprojektowanych przez nas cieszy się ogromnym powodzeniem. Takich inwestycji w ostatnim czasie wykonaliśmy przynajmniej kilkanaście. Nie są to wysokie nakłady finansowe, a umożliwiają racjonalne prowadzenie procesu produkcji stolarki. W tym roku wprowadzimy też znakomity produkt: nową zgrzewarkę do bezspoinowego zgrzewania profili. O tym już wkrótce będziemy chcieli poinformować naszych klientów.

Czy miniony rok był dobry? Obecny będzie lepszy?

Tak, z ubiegłego roku jesteśmy bardzo zadowoleni. Rok 2014 zakończyliśmy ponad 30% wzrostem sprzedaży. Przy tak konkurencyjnym rynku maszyn w Polsce należy uznać to za sukces. W bieżący rok wchodzimy z bardzo dużym wolumenem zamówień od klientów. Będziemy realizowali w pierwszym półroczu kilka dużych kontraktów. Niesamowitym powodzeniem cieszy się nasza nowa frezarka do uszczelek CNC w dwóch wersjach na cztery i osiem-profili. Obecnie termin realizacji na te maszyny to około 3-4 miesiące. Aktualnie mamy zaplanowaną produkcję prawie 20-stu tych maszyn. Frezarkę do uszczelek DFM dostarczyliśmy już do ponad 8 krajów Europy i wszędzie cieszy się bardzo pozytywną opinią pod względem technicznym i wydajnościowym. Jestem optymistą. Teraz skupiamy się na przygotowywaniu następnych dwóch projektów, które będą cieszyły się nie mniejszym powodzeniem. Jesteśmy też przekonani, że nowa zgrzewarka URBAN do bezspoinowego zgrzewania profili będzie również cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych klientów.

Jakie są plany na przyszłość?

Kończymy budowę naszej drugiej hali produkcyjno-magazynowej. W tym roku wystąpimy o pozwolenie na budowę łącznika pomiędzy naszymi halami. Od marca tego roku będziemy posiadali prawie 2000 m² powierzchni biurowej, produkcyjnej i magazynowej. Po wybudowaniu łącznika ta powierzchnia jeszcze się zwiększy. Z naszym potencjałem i doświadczeniem chcemy wyjść z naszą ofertą poza Polskę. W ostatnich latach zdobyliśmy doświadczenie w realizowaniu inwestycji poza granicami Polski i to chcemy w perspektywie czasu wykorzystać. Oczywiście nadal będziemy skupiać się na wysokiej jakości obsługi. Chcemy promować nowoczesne rozwiązania w zakresie cięcia i obróbek – głównie wspomnianych wcześniej maszyn Schirmera. Nasze nowoczesne rozwiązania zaprezentujemy na targach branżowych – najbliższe to BUDMA – gdzie pokażemy wiele ciekawych propozycji z obszarów dotąd nieco zaniedbywanych przez producentów. Serdecznie zapraszamy do spotkania się z nami na naszym stoisku.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

URBAN POLSKA Sp. z o.o.

68-200 Żary
ul. Gospodarcza 7
tel.: 068 4787800
Fax: 068 4787801
e-mail: office@u-r-b-a-n.pl
https://u-r-b-a-n.plCudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Mieliśmy przyjemność spotkać się z Panem Markiem...

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Firma Remmert, jako ekspert w zakresie obróbki...

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od...

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni