| Wyświetleń:1856

Z wizytą w siedzibie Elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

W dniach 23-25 września, jako jedyne medium z Polski, mieliśmy okazję gościć w firmie Elumatec na pierwszych dniach otwartych TECHDays 2015, które niemiecki producent maszyn zorganizował dla partnerów firmy z całego świata.

Siedziba główna Elumatec mieści się Badenii-Wirtembergii, czyli landzie Niemiec skupiającym dużą ilość firm trudniących się zaawansowaną technologicznie produkcją, takich jak np. Porsche, Mercedes czy Bosch. W Mühlacker-Lomersheim, gdzie bezpośrednio przy produkcji maszyn Elumatec oraz software-u (Elusoft) pracuje 450 osób, przedstawiono nam nie tylko historię firmy, która sięga roku 1928, ale przede wszystkim zaprezentowano najnowsze produkty.

Na jednej z hal o wielkości 900 m² mogliśmy zobaczyć w działaniu maszyny o wydajności od 120 do 160 jednostek okiennych na zmianę przy ośmioosobowej załodze. Jednym z gwoździ programu była maszyna SBZ 628. Centrum to umożliwia zautomatyzowaną obróbkę profili z aluminium w produkcji drzwi i fasad zarówno przedsiębiorstwom rozpoczynającym produkcję, jak i dużym zakładom przemysłowym produkującym z aluminium. Łączy ono ze sobą najwyższą technologię dostępnych już na rynku maszyn SBZ 630 i SBZ 631. Jest to sprawdzona koncepcja centrum przelotowego, w którym profil o długości od 1500 do 10500 mm przemieszcza się przez centrum obróbcze, gdzie ring narzędziowy składający się  z 4 do 8 elektrowrzecion o dużej mocy 6 kW, obracając się o 360° wokół profila, wykonuje niezbędne operacje. Profil następnie trafia do modułu tnącego, gdzie dostępna tarcza o średnicy do 650 mm wykonuje wszystkie niezbędne ucięcia i podcięcia na obu końcach profila.

Nie mniej ważnych „gościem” prezentacji było centrum obróbcze SBZ 609, które cechuje opatentowane rozwiązanie dwóch stacji obróbczych działających w jednym cyklu. W związku z tym uzyskujemy większą wydajność i precyzję obrabianych sztab profili – wydajność 120 okien na zmianę. W Polsce pracuje już 70 takich maszyn. Wszystkie maszyny Elumatec powstają w niemieckiej fabryce, a klient może być obecny na każdym etapie jej produkcji, jeśli sobie tylko tego życzy. Warto zaznaczyć, że 70% podzespołów jest wytwarzanych na miejscu, włącznie z silnikami o mocy do 4 kW.

Z ciekawostek warto wspomnieć też o nowej zgrzewarce, która ma reprezentować nie tylko nową jakość w produkcji, ale i wysoką wydajność. Warto też przypomnieć, że Elumatec jest obecny w 40 krajach, z czego polski oddział może pochwalić się trzecim miejscem na świecie pod względem sprzedaży, zaraz po USA i Niemczech.

Elumatec przeniósł zwiedzających również w świat historii, 80 lat wstecz, gdzie wyeksponowane zostały pierwsze produkowane przez jeszcze wtedy firmę Elu obrabiarki do drewna. Wzdłuż ścieżek między budynkami zaprezentowano przykłady elementów aluminiowych obrabianych na maszynach elumatec, które znajdują zastosowanie w najróżniejszych branżach przemysłowych – mi.n. w produkcji elementów do motocykli, bramek do gry w piłkę nożną czy kabin kolejek linowych.

Tech Days dały możliwość spotkania i rozmowy ze specjalistami nie tylko w zakresie samych maszyn i ich możliwości, ale także z dostawcami oprogramowania: elusoft, Orgadata czy Klaes. Na tę okoliczność zostało przygotowane specjalne pomieszczenie, gdzie pod okiem wykwalifikowanych techników można było nauczyć się programowania maszyn i przeprowadzić symulację obróbek profili.

Podczas 3 dni fabrykę w Niemczech odwiedziło ponad 800 osób, w tym obecnych i potencjalnych klientów, a także dostawców. Reprezentacja elumatec Polska na czele z Prezesem Panem Waldemarem Lisem przywitała prawie 40 gości zaproszonych z całej Polski.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Mieliśmy przyjemność spotkać się z Panem Markiem...

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Firma Remmert, jako ekspert w zakresie obróbki...

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od...

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni