| Wyświetleń:1089

Sukces: włoski holding CIFIN inwestuje w elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

» elumatec obok Emmegi kolejną spółką w portfolio Cifin
» połączony obrót elumatec i Emmegi – ok. 225 Mln EUR
» kontynuacja produkcji w Mühlacker

Pod wspólnym dachem włoskiego holdingu Cifin z Modeny skupią się elumatec AG – czołowy, międzynarodowy producent maszyn do obróbki profili z aluminium, tworzyw sztucznych i stali oraz grupa Emmegi, które wspólnie staną się wiodącym graczem w branży. 

Szczegóły dotyczące transakcji objęte są ścisłą klauzulą poufności, do czego zobowiązały się obie strony. Włączenie spółki do holdingu Cifin jest kolejnym ważnym krokiem milowym dla założonej w roku 1928 firmy, która w lipcu 2013 r. rozpoczęła proces przeobrażeń insolwencyjnych. W końcowym etapie rozmowy prowadzone były z 4 potencjalnymi nabywcami. Projekt oparty na koncepcji restrukturyzacji firmy elumatec, realizowany był z zamiarem znalezienia inwestora strategicznego. Przejęcie jej przez holding Cifin gwarantuje wieloletnie utrzymanie firmy w Mühlacker. 

Przewodniczący rady nadzorczej i zarządca insolwencyjny Tobias Höfer wyjaśnia: Decyzja, którą podjęliśmy za zgodą wierzycieli o przeprowadzeniu w firmie elumatec nadzwyczajnego i długotrwałego proces restrukturyzacji, okazała się, w obliczu osiągniętych wyników, jak najbardziej właściwa. Od początku 2014 r., kiedy to powołana została spółka elumatec AG, systematycznie zwiększała się wartość samego przedsiębiorstwa, a tym samym równowartość dla wierzycieli w procesie insolwencji. Widoczne było to przede wszystkim w rozpoczętym pół roku temu i prowadzonym z dużą efektywnością procesie poszukiwania i weryfikacji inwestorów przez zespół Cornelius Treuhand. Tym samym elumatec stał się modelowym przykładem pozytywnie zakończonego procesu restrukturyzacji.

Britta Hübner, przewodnicząca zarządu elumatec AG dodaje: Nasza koncepcja restrukturyzacji została w całości wdrożona. Dzięki temu firma elumatec mogła w pełni sił i bez obciążeń z przeszłości działać na światowym rynku. Holding Cifin doskonale rozumie nasz rynek. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość naszego przedsiębiorstwa.

Prezes holdingu Cifin – pan Valter Caiumi uzupełnia: Ten zakup umożliwia obu przedsiębiorstwom silny wzrost i dominującą pozycję w tym sektorze gospodarki. Połączenie wiedzy, doświadczenia, Know-how i innowacyjnej technologii wpłynie na wzrost wartości dodanej, na którym skorzystają przede wszystkim nasi klienci.

Grupa elumatec z ponad 700 pracownikami osiągnęła w roku 2014 skonsolidowany obrót w wysokości 120 mln Euro. Oprócz głównej siedziby i głównego zakładu produkcyjnego w Mühlacker, elumatec dysponuje zakładem produkcyjnym w Bośni i Hercegowinie oraz szeroką siecią sprzedażowo-serwisową składającą się z ponad 30 spółek córek, spółek zależnych oraz dystrybutorów w ponad 50 krajach na całym świecie.

Grupa Emmegi s.p.a. produkuje, tak jak elumatec, maszyny, urządzenia i oprogramowanie do obróbki profili z aluminium, stali i tworzyw sztucznych. Firma rodzinna zatrudnia ok. 500 pracowników na całym świecie i osiąga skonsolidowany obrót w wysokości 105 mln Euro, z czego 84 mln za granicą. Centrala firmy znajduje się w mieście Soliera (Modena), prowadzi ona również zakłady produkcyjne w Piacenza, Reggio Emilia i Suzhou (Chiny). Emmegi i elumatec będą w przyszłości dysponować wspólnie 6 zakładami produkcyjnymi, z czego pięcioma w Europie i jednym w Azji.

Holding Cifin S.r.l. został założony w roku 1972 przez Giuseppe Caiumi. Obecnie holding prowadzi Valter Caiumi, jako prezes, wraz z rodzeństwem Andrea i Paola. Do portfolio holdingu Cifin należą firmy Emmegi, Tekna, Emmegisoft i Keraglass. Kontrolowane przez holding spółki należą do czołowych producentów technologii obróbki aluminium, PVC, metali lekkich i szkła oraz odnotowują stały rozwój. Obok centrali w mieście Soliera (Modena) do holdingu należą zakłady produkcyjne w Piacenza, Reggio Emilia i Suzhou (Chiny). Skonsolidowany obrót za rok 2015 szacowany jest na ok. 105 mln Euro, z czego 80% przypada na rynki zagraniczne. Holding Cifin zatrudnia ponad 500 pracowników, z czego 112 za granicą.
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Mieliśmy przyjemność spotkać się z Panem Markiem...

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Firma Remmert, jako ekspert w zakresie obróbki...

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od...

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni