Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR


Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

fot. elumatec

Maszyny elumatec w fabryce SAPOR

SAPOR to rodzinna firma z ponad 25-letnią tradycją na polskim rynku. Na przełomie tego okresu, dzięki konsekwentnym działaniom w kierunku rozwoju, fabryka w Niepruszewie zyskała pozycję uznanego producenta okien z PCW i aluminium. 


Zarówno okna aluminiowe, jak i drzwi PVC produkowane przez firmę SAPOR cechują się klasyczną i tradycyjną stylistyką, przy jednoczesnej maksymalnej użyteczności. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, SAPOR od kilku lat sukcesywnie zmienia swoją technologię produkcji inwestując w nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nie tylko na zwiększenie wydajności, ale także znaczne poszerzenie oferty handlowej firmy.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy merytorycznej z zakresu produkcji okien, współpracujemy z najlepszymi dostawcami na rynku, co daje nam gwarancje sukcesu – podkreślił Dariusz Sapor, Właściciel firmy.


Tym razem producent z Niepruszewa wdrożył do produkcji nowoczesne i wydajne centra SBZ 616 i SBZ 609. Centrum do cięcia profili PCW SBZ 616 zostało wyposażone w tarczę 550 mm. Dzięki zastosowaniu serwomotoru umożliwia płynny obrót tarczy i dokładne cięcie pod dowolnym kątem w zakresie od -22,5° do +22,5°. Ponadto, co istotne, piła jest napędzana przez silnik o mocy 4 kW. Te wszystkie cechy sprawiają, że z wykorzystaniem centrum cięcia uzyskujemy precyzję i powtarzalność ciętych elementów. 

Dodatkowo linię produkcyjną wyposażono w najnowocześniejsze centrum do obróbki profili PCW elumatec SBZ 609. Jest to sprawdzone, wysokowydajne centrum do skręcania uzbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, drzwi i elewacji ze wzmocnieniem stalowym. Budowa centrum przystosowana jest do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Ta wielogłowicowa, modułowa maszyna w sposób całkowicie automatyczny potrafi przygotować w ciągu zmiany produkcyjnej 130 j.o. włącznie z przykręceniem stalowych wzmocnień. Co ważne, dzięki opatentowanemu rozwiązaniu wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą, maszyna pracuje w jednym cyklu produkcyjnym na dwóch sztabach profili. Zbrojenie stalą profilu z tworzywa sztucznego odbywa się w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go dodatkowymi operacjami, a praca operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy i odebrania gotowych elementów, które są przekazywane do zgrzania.

Aby w pełni wykorzystać ich możliwości i wydajność, maszyny zostały rozstawione w układzie liniowym. Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania pełnej, oczekiwanej wydajności i zapewnia wysoką jakość produktu końcowego –wyjaśnił Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska. 


Specjaliści elumatec zaprojektowali układ liniowy względem oczekiwań producenta i jego doświadczeń pod kątem wykorzystania różnorodnych systemów profilowych i konstrukcji. Zastosowanie w układzie liniowym takich maszyn daje możliwość produkcji na wielu systemach. W dobie rosnącej konkurencji, zmieniających się warunków gospodarczych, przedsiębiorcy muszą wykazać się ogromną determinacją i konsekwencją w dążeniu do sukcesu. Ewaluacja i różnorodność systemów profilowych wymagają od producentów wzmożonej uwagi, zwielokrotnionej pracy i stosowania nowoczesnych rozwiązań zapewniających odpowiednią wydajność i wysoką jakość produktów końcowych.

Elastyczność produkcji, jaką gwarantują rozwiązania zaproponowane i dostarczone przez elumatec, otworzyła przed firmą SAPOR drzwi na rynki zagraniczne. Producent z Niepruszewa realizuje zlecenia m.in. do Francji, Szwecji, Danii, Włoch, Belgii, Holandii, Niemiec czy Szwajcarii.

#produkcja_stolarki, #stolarka_pvc, #maszyny, #elumatec, #sapor, #automatyzacja_produkcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Prez-Met®, jeden z wiodących producentów maszyn i...

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji...

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

ABM Jędraszek automatyzuje produkcję z FIMTEC Polska

Pabianicki producent stolarki, firma ABM Jędraszek,...

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT stawia na nowoczesne maszyny ELUMATEC

DOMKAT wzbogacił swój park maszynowy inwestując w dwa...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni