| Wyświetleń:829

Nowa technologia zgrzewania Precision Line® od PREZ-MET®

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowa technologia zgrzewania profili Precision Line®

fot. PREZ-MET

Nowa technologia zgrzewania profili Precision Line®


Każdy producent stolarki okiennej zadaje sobie pytania: jak usprawnić produkcję, w jakie maszyny zainwestować, co zrobić, aby podnieść wydajność i jakość swoich wyrobów, a przez to konkurencyjność, która wpłynie na większą sprzedaż i zyskowność firmy. Kolejnym dylematem jest także to, jakie maszyny i urządzenia wybrać, aby osiągnąć pożądany efekt. Decyzja nie jest prosta, a wyboru trzeba dokonać po dogłębnej analizie, tak aby zakupione maszyny faktycznie spełniały założenie produkcyjne.   


Estetyka gotowej stolarki okiennej z roku na roku ulega ciągłej poprawie, a jednym z dwóch głównych czynników warunkujących ten proces jest zgrzewanie profili i oczyszczanie ze spoin powstałych w tymże procesie. Klienci są coraz bardziej wymagający, zmuszając tym samym producentów okien do zakupu nowoczesnego parku maszynowego, gwarantującego pożądany efekt. Firmy produkujące maszyny cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, tak aby stolarka okienna i drzwiowa wyprodukowana na ich urządzeniach była jak najlepszej jakości. Każda z tych firm ma też inne spojrzenie na ten temat. 

Co do rozwiązań wprowadzanych na rynek w zakresie zgrzewania, to jedne są lepsze, drugie gorsze. Niektóre nie do końca spełniają wymogi nowoczesnego zgrzewu i oczyszczenia zgrzanego ramiaka, a inne są drogie nie tylko w zakupie, ale również w codziennej produkcji. Trzeba zwrócić uwagę na materiały eksploatacyjne, obsługę tych maszyn oraz ich wydajność. Zwłaszcza te ostatnie czynniki nie zawsze są brane pod uwagę przez kupujących, którzy w pierwszej chwili patrzą na zgrzewkę i kupują maszynę, kierując się głównie walorami estetycznymi, patrząc na gotowy ramiak. Później przychodzi codzienna produkcja i czynnik np. obsługi maszyny urasta do dużego problemu, bo często nowoczesne technologie wymagają wysoko wykwalifikowanych pracowników, których jest coraz mniej na rynku pracy. Poza tym nie zawsze innowacyjna technologia skutkuje podniesieniem wydajności i obniżeniem kosztów gotowego wyrobu, jakim jest okno. A niestety cena nadal jest jednym z głównych kryteriów zakupu okna – tłumaczy Janusz Pacuda, Dyrektor Handlowy PREZ-MET.


Jednym z wiodących producentów maszyn i urządzeń do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej jest firma Prez-Met®, która w ostatnim czasie wprowadziła nową technologię zgrzewania profili o nazwie Precision Line®

Technologia ta, pomimo że innowacyjna, oparta jest o sprawdzone rozwiązania technologiczne, będące długo w użyciu w procesie produkcji okien. Maszyna posiada 11 serwonapędów, dzięki którym na każdym etapie zgrzewania mamy kontrolę nad ruchem głowic zgrzewających z dokładnością do setnych części milimetra. Po zamontowaniu prowadnic systemowych operator zakłada również stemple wewnętrzne o kształcie odpowiadającym kształtowi wewnętrznej powierzchni dociętych na wymiar ramiaków i zawierające w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny głównej płyty grzewczej wybranie na spoinę ograniczoną kołnierzem. 

Po nałożeniu profili operator włącza cykl pracy i rozpoczyna proces zgrzewania. Docięte ramiaki dosuwają się do lustra grzewczego, nagrzewają się, po czym dalszy cykl polega na usunięciu płyty grzewczej i połączeniu (poprzez ruch głowic dociskających) nagrzanych powierzchni profili. Ta część procesu zgrzewania profili jest „używana” od ponad 30 lat, a więc i sprawdzona. Równocześnie, kiedy łączone są stopione powierzchnie profili, dosuwane są stemple formujące (wewnętrzne górne i dolne). Odsunięcie stempli wewnętrznych od zgrzanych ramiaków odpowiednio kształtuje wypływkę spoiny, tworząc efektowny wygląd, który jest właśnie wynikiem zastosowania nowej technologii Precision Line®.

W tej innowacyjnej technologii nie ingerujemy w sam proces zgrzewania, który jest znany, sprawdzony i dopracowany. Wszystkie podzespoły użyte w maszynie, takie jak na przykład: pneumatyka, automatyka, systemy łożyskowania itp. opierają się o światowych liderów w tej dziedzinie. Interfejs jest przejrzysty i prosty w obsłudze dla operatora, co też ma niebagatelne znaczenie w obsłudze maszyny. Raport błędów jest przedstawiony w formie graficznej dla każdej głowicy osobno, co ułatwia diagnostykę błędów i ich szybkie usunięcie, bez przestojów i szukania w grubych księgach serwisowych – wyjaśnia Janusz Pacuda, Dyrektor Handlowy PREZ-MET.


Technologia firmy Prez-Met® Precision Line® jest innowacyjna poprzez wprowadzenie wewnętrznych stempli formujących, dzięki którym uzyskuje się bardzo estetyczny wygląd zgrzanego naroża. Wykorzystuje rozwiązania sprawdzone i już istniejące na rynku. Charakteryzujące się łatwością obsługi całego procesu zgrzewania, szybkiej diagnostyce błędów i pełnej kontroli na każdym etapie procesu zgrzewania. 

Finalny produkt jest trwały, estetyczny i jednocześnie nie podnosi znacząco ceny gotowego wyrobu i, co najważniejsze, nie obniża wydajności linii zgrzewająco-czyszczącej. Co dwie minuty powstaje gotowa zgrzewka! – dodaje Janusz Pacuda, Dyrektor Handlowy PREZ-MET.


Sprzedano już kilkanaście linii wyposażonych w to nowatorskie rozwiązanie, a następne są zamawiane i produkowane. Firma Prez-Met® pracuje obecnie nad dużymi projektami centr obróbczych oraz ciągu technologicznego do profili PVC. 

Powyższa innowacyjna technologia stawia firmę Prez-Met® w ścisłej czołówce światowych producentów maszyn i urządzeń do stolarki okiennej i drzwiowej – dodaje Janusz Pacuda z PREZ-MET.


#produkcja_stolarki, #maszyny, #zgrzewarki, #zgrzewanie_profili, #Precision_Line

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


O technologii Precision Line z Markiem Klimkiem, Prezesem Zarządu PREZ-MET

O technologii Precision Line z Markiem Klimkiem, Prezesem Zarządu PREZ-MET

PREZ-MET to polska firma o mocnej pozycji rynkowej w...

WEGOMA wprowadza do oferty 8-osiową temperówkę CNC pod uszczelkę

WEGOMA wprowadza do oferty 8-osiową temperówkę CNC pod uszczelkę

WEGOMA oferuje nowy typ maszyny, jaką jest temperówka...

WALDEMARO z nową, mobilną wersją strony www

WALDEMARO z nową, mobilną wersją strony www

WALDEMARO, dostawca narzędzi precyzyjnych do maszyn oraz...

Nowoczesny magazyn – na jaką automatyzację stawiają firmy z branży okiennej?

Nowoczesny magazyn – na jaką automatyzację stawiają firmy z branży okiennej?

Automatyzacja magazynowa pozwala przede wszystkim na...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni