ProfiLine konsekwentnie inwestuje w rozwiązania elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

fot. ProfiLine

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego


Centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75.

fot. ProfiLine

Centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75.

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

fot. ProfiLine

Fabryka ProfiLine z Szalejowa Górnego

Producent z Szalejowa Górnego oferuje dopracowane systemy o wszechstronnych możliwościach, obejmujące m.in. okna, drzwi i fasady. Nieustannie poszerzając i ulepszając  asortyment, stara się dotrzymywać kroku największym producentom.


Liczne zapytania i  wzrost zamówień skłoniły firmę do podjęcia działań w kierunku rozwoju produkcji. Firma ProfiLine, ceniąc sobie zaufanie jakim darzy elumatec, zainwestowała w nagrodzone German Design Award 2018, centrum obróbcze nowej generacji elumatec SBZ 122/75. 

Centrum obróbcze SBZ 122/75 to kompaktowa, 5-osiowa maszyna  do obróbki profili aluminiowych, stalowych i z tworzywa sztucznego, unikalna w swojej klasie. Atutami nagrodzonego centrum elumatec są przede wszystkim: obróbka w 5 osiach, silne wrzeciono o mocy 7 kW, automatyczne pozycjonowanie docisków, a to wszystko zamknięte w kompaktowej obudowie  przy zachowaniu minimalnych gabarytów. Pomimo że SBZ 122/75 z dodatkowymi osiami A i C jest najbardziej zaawansowanym centrum z rodziny SBZ 122, nie powinno zabierać więcej miejsca niż centra 3-osiowe z tej samej serii. 

Wszystkie pięć osi może przesuwać się symultanicznie dzięki RTCP (Rotation Tool Centerpoint). Dzięki zastosowaniu dodatkowej  osi  C  możliwa  jest  czołowa  obróbka  od  lewej i prawej strony. Zastosowanie tarczy o średnicy 180 mm pozwala na wykonanie  wszystkich  niezbędnych nacięć i wycięć. Tarcza piły, za pośrednictwem automatycznego zmieniacza narzędzi pobierana jest przez wrzeciono i można ją pochylać w zakresie kątów od -120 do +120 stopni oraz precyzyjnie obracać w zakresie od -220 do +220 stopni. Możliwe jest ustawienie wszystkich kątów pośrednich. Dzięki zastosowaniu wrzeciona frezarskiego o dużej mocy 7 kW na centrum jest możliwe cięcie profili, ich frezowanie lub nacinanie gwintów. Co istotne, dzięki innowacyjnym napędom i sterownikom, umożliwia oszczędność energii do 30% w stosunku do poprzednich modeli.

Ta inwestycja stanowi  początek  rozwoju i automatyzacji działu aluminium, w którym producent dostrzega coraz większy potencjał. W przyszłym roku firma planuje budowę 1200 metrowej hali, w której stanie m.in. najnowocześniejsze centrum obróbczo-tnące do profili aluminiowych elumatec SBZ 628.
 
Warto wspomnieć, że spółka elumatec  zaprojektowała i dostarczyła maszyny do kompletnej linii PCW, która do dziś dostarcza 100 tyś okien rocznie do klientów ProfiLine. Pan Ruben Skrzypiec, właściciel firmy ProfiLine, zakłada ambitny cel zwiększenia wydajności zakładu o 100% w przyszłym roku, planując inwestycje, które w pełni zautomatyzują linię do PCW. W planie jest m.in. wdrożenie 6-osiowego robota do szklenia.

Jesteśmy profesjonalistami o bogatym doświadczeniu, a dzięki nowoczesnym technologiom możemy podjąć się realizacji wielu awangardowych projektów. Współpraca tylko z najlepszymi dostawcami gwarantuje sukces, dlatego stawiamy na wysokiej jakości materiały oraz ciągły rozwój technologii i kadr. W branży działamy już wiele lat i wiemy, że zawsze można kupić gotowy produkt, ale elastyczności i precyzji oferowanej przez elumatec nie znajdzie się nigdzie – podkreślił Pan Ruben Skrzypiec. 


Oferowane przez ProfiLine systemy okienne cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ciekawy design i walory estetyczne w połączeniu z jakością sprawiają, że całość stanowi ciekawą propozycję dla inwestorów poszukujących nowych trendów w stolarce.

#automatyzacja_produkcji, #maszyny, #centra_obrobcze, #produkcja_stolarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
http://www.elumatec.pl/
http://www.facebook.com/elumatecag/Woodec w palecie kolorów okien marki HENSFORT

Woodec w palecie kolorów okien marki HENSFORT

W odpowiedzi na oczekiwania miłośników skandynawskiego...

ALU BAZ Composite, czyli centra Schirmer do aluminium

ALU BAZ Composite, czyli centra Schirmer do aluminium

Schirmer GmbH z Verl jest nie tylko znanym na rynku...

INTERNORM stawia na rozwiązania magazynowe Remmert

INTERNORM stawia na rozwiązania magazynowe Remmert

INTERNORM International GmbH kolejny raz wybrał...

Nowości elumatec na targach BAU 2019

Nowości elumatec na targach BAU 2019

Targi BAU 2019 to sześć wyjątkowo intensywnych dni dla...

OZLINE CUT – piły z węglikami spiekanymi od Ozcelik Polska

OZLINE CUT – piły z węglikami spiekanymi od Ozcelik Polska

Zastosowanie specjalnego węglika spiekanego gwarantuje...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni