| Wyświetleń:429

elumatec wprowadza nowe modele centrów obróbczych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jubileuszowy rok za elumatec, producent nie zwalnia tempa i wprowadza do oferty kolejne modele centrów obróbczych. 


Naszym celem jest konsekwentne opracowywanie i prezentowanie rozwiązań oraz technologii wspomagających naszych klientów w sprzedaży i optymalizujących procesy robocze wszędzie tam, gdzie to konieczne – podkreśla Waldemar Lis, Prezes Zarządu elumatec Polska.


Firma elumatec, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów, od kilku lat konsekwentnie powiększa rodzinę centrów obróbczych SBZ 122 o nowe modele, jednocześnie udoskonalając znane już wersje z tej serii maszyn. W ofercie elumatec znajdują się centra 3, 4 i 5-osiowe. W tym roku swoją premierę podczas targów BAU w Monachium miało najnowsze centrum tej serii SBZ 122/70 Plus. Nowy model cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem podczas targów wśród producentów stolarki, co znalazło odzwierciedli w dużej ilości zapytań ofertowych. 

SBZ 122/70 Plus to 3-osiowe centrum, na którym dodatkowo istnieje możliwość obróbki końcówek profili frezem palcowym lub tarczowym. Maszyna została zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom automatycznej obróbki profili aluminiowych, PVC i stalowych. Pomimo niewielkiej przestrzeni, jaką zajmuje maszyna, ma ona ogromne możliwości jeśli chodzi o zakresy obróbcze.  Dzięki zastosowaniu drugiego punktu zerowego z prawej strony maszyny, na centrum można obrabiać profile dwukrotnie dłuższe niż łoże.

Optymalna, kompaktowa budowa opracowanego modelu maksymalizuje całkowitą wydajność przy minimalnej zajmowanej powierzchni przez maszynę, a innowacyjna technologia sterowania gwarantuje mniejsze zużycie energii elektrycznej. Centrum SBZ 122/70 Plus, wyposażone w trzy osie, posiada również dynamiczny serwonapęd, który ustawia jednostkę obróbczą z prędkością do 60 m/min oraz system automatycznego rozpoznawania i pozycjonowania zacisków, co zapobiega kolizjom. Chłodzone powietrzem wrzeciono o mocy 8 kW cechuje wysoki moment obrotowy, dzięki czemu precyzyjnie obrabia cienkościenne profile stalowe, profile aluminiowe oraz PCW. Centrum SBZ 122/70 plus świetnie sprawdza się w obróbce profili przemysłowych.

Maszyna współpracuje z piłą dwugłowicową za pomocą programów technologicznych dostępnych na rynku. Takie zestawienie stanowi idealny duet do produkcji okien i drzwi. eluCam, przejrzysty i bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, umożliwia ręczne wprowadzanie zmian nawet podczas pracy maszyny, a zdalna konserwacja może być również przeprowadzana przez TCP/IP za pomocą połączenia internetowego. eluCam umożliwia również programowanie obróbek w 3D na profilach wprowadzonych do komputera maszyny w wersji DXF. 

Wśród udanych serii 628 znajduje się w pełni zautomatyzowane centrum przelotowe SBZ 628 XL, które stało się popularne wśród użytkowników z branży konstrukcji aluminiowych dzięki swojej ultra wysokiej elastyczności i niezawodności procesu produkcji.
Centrum SBZ 628 S

Spełniając oczekiwania klientów, firma elumatec opracowała i wprowadziła do oferty nowy model SBZ 628 S, który również miał premierę na BAU 2019 i został bardzo dobrze przyjęty przez odwiedzających. Ta wersja została stworzona z myślą o mniejszych przedsiębiorstwach zorientowanych na rozwój. Zapewnia wszystkie istotne funkcje, a jednocześnie jest atrakcyjna cenowo. Centrum SBZ 628 S zostało wyposażone w cztery wrzeciona o mocy 6 kW – każde rozmieszczone na ringu obrotowym, co pozwala na ciągłą obróbkę profili przy dowolnej kombinacji kątów pomiędzy 0° a 360°. 

Ten elastyczny zakres kątów ma również zastosowanie przy stosowaniu kątów cięcia do obróbki profili w różnych sytuacjach mocowania. Pięć do dziesięciu profili o długości 3000-7600 mm mieści się na magazynie załadunkowym SBZ 628 S, a opatentowany system chwytaka precyzyjnie i szybko przesuwa profile o najbardziej skomplikowanych przekrojach do odpowiedniej pozycji obróbki. Dodatkową zaletą jest zespół piły 2-osiowej, wyposażony w tarczę  650 mm, dzięki któremu można przeciąć przekroje profili do 200 x 160 mm. Cięcia mogą być wykonane w zakresie od 45° do 135°. Z SBZ 628 S elumatec wprowadza model podstawowy, który zapewnia wszystkie niezbędne, podstawowe funkcje i oferuje szeroki zakres opcji dla producentów okien i drzwi aluminiowych.

#maszyny, #produkcja_stolarki, #automatyzacja_produkcji, #obrobka_stolarki, #centra_obrobcze

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: info.pl@elumatec.com
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/REDAN + PREZ-MET – udane partnerstwo w dążeniu do wysokiej jakości stolarki

REDAN + PREZ-MET – udane partnerstwo w dążeniu do wysokiej jakości stolarki

Pomimo trwającej pandemii, PREZ-MET nie zwalnia tempa....

OZGENC MAKINA POLSKA rozbudowuje park maszynowy FENSTO

OZGENC MAKINA POLSKA rozbudowuje park maszynowy FENSTO

Firma FENSTO, producent stolarki drewnianej z Wołczy...

DKV Service uruchamia kolejną maszynę firmy GEMMA w WALKO WALKOWIAK Sp.j.

DKV Service uruchamia kolejną maszynę firmy GEMMA w WALKO WALKOWIAK Sp.j.

W grudniu 2020 spółka DKV Service dostarczyła i...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni