| Wyświetleń:815

Lubińska Fabryka Okien Scorpio wybrała rozwiązania elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Lubińska Fabryka Okien Scorpio wybrała rozwiązania elumatec

fot. elumatec

Lubińska Fabryka Okien Scorpio wybrała rozwiązania elumatec


Lubińska Fabryka Okien Scorpio wybrała rozwiązania elumatec

fot. elumatec

Lubińska Fabryka Okien Scorpio wybrała rozwiązania elumatec

Fabryka Scorpio od 20 lat zajmuje się produkcją stolarki okienno-drzwiowej. W tym roku firma zakończyła proces modernizacji linii produkcyjnej do okien PCW i aluminium, polegający na  zastosowaniu automatyzacji procesów z wykorzystaniem nowych technologii. 

 

Jak twierdzi Prezes Zarządu Lubińskiej Fabryki Okien, Pan Cyprian Gładysz: Decyzja o inwestycji była podyktowana chęcią dalszego rozwoju i koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych. W dbałości o najwyższą jakość swoich produktów, a także komfort pracy, nie powinno się iść na kompromis i zawsze należy wybierać najlepsze dostępne rozwiązania, dlatego zdecydowaliśmy się postawić na maszyny elumatec. Odwołując się do wieloletnich doświadczeń w projektowaniu całych układów produkcyjnych oraz w tworzeniu i wdrażaniu nowatorskich technologii, specjaliści z elumatec odpowiednio dopasowali rozwiązania, wsłuchując się w nasze potrzeby i plany.


Nowy park maszynowy Scorpio został wzbogacony m.in. o szybki centrum cięcia SBZ 610 oraz niezawodne i bardzo popularne centrum obróbcze SBZ 609 do profili okiennych i drzwiowych. Zdolność produkcyjna centrum obróbczego SBZ 609 pozwala na obsługę 4-głowicowej linii zgrzewająco-czyszczącej. 
Dodatkowo producent uzyskał możliwość optymalizacji cięcia listew przyszybowych z pliku wykorzystując automatyczny system pomiarowy  i piłę elumatec GLS 192. Końcowym etapem inwestycji było wdrożenie piły dwugłowicowej elumatec DG 244 ze sprawdzoną zasadą „cięcia od dołu”. Jest to najpopularniejszy model piły dwugłowicowej. Jej zaletą jest duża tarcza 550 mm oraz wszechstronność: obracanie i pochylanie zespołu tarcz umożliwia cięcie wysokich i szerokich profili oraz wykonywanie wszystkich rodzajów cięć wymagających pochylenia w dwóch płaszczyznach. 

Dzięki wdrożeniu tych maszyn, producent nie tylko realizuje zdecydowanie większą ilość zleceń, ale także poszerzył swoją ofertę, wykorzystując w produkcji nowe systemy profilowe. Dynamiczny rozwój oraz inwestowanie w nowoczesne technologie pozwoliło Scorpio  przez 20 lat działalności rozwinąć się z małego przedsiębiorstwa do firmy liczącej się na rynku krajowym i zagranicznym.

#produkcja_stolarki, #maszyny, #automatyzacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: info.pl@elumatec.com
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/