KRISPOL rozwija produkcję z elumatec

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Automatyczny sortownik przed linią szklenia

fot. KRISPOL

Automatyczny sortownik przed linią szklenia


Centrum SBZ 628

fot. KRISPOL

Centrum SBZ 628

Linia zgrzewająco-czyszcząca

fot. KRISPOL

Linia zgrzewająco-czyszcząca

System automatycznego odbioru ram i skrzydeł wraz ze szkleniem i sortowaniem szyb

fot. KRISPOL

System automatycznego odbioru ram i skrzydeł wraz ze szkleniem i sortowaniem szyb

Układ Liniowy produkcji ram okiennych

fot. KRISPOL

Układ Liniowy produkcji ram okiennych

Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta sprawiły, że KRISPOL stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży. Producent z Wrześni pod koniec ubiegłego roku poczynił kroki w kierunku rozwoju produkcji zarówno w dziale PCW, jak i aluminium.


KRISPOL od lat z sukcesem współpracuje w zakresie dostawy maszyn z elumatec


Firma elumatec zaprojektowała i zaoferowała zautomatyzowany, liniowy układ produkcji PCW wraz z  wiodącym na rynku modelem centrum obróbczego do PCW – SBZ 609 oraz linie zgrzewająco-czyszczące. Zastosowane rozwiązania mają na celu zautomatyzowanie procesu odbioru zgrzanych elementów, procesów montażu ram, okuwania i buforowania skrzydeł oraz sortowania przed linią szklenia.

Zgrzane ramy  i skrzydła są automatycznie odbierane i przekazywane do dalszego procesu montażu. W układzie liniowym ramowym zastosowano dwupoziomowy układ transportowy, który w odpowiedni sposób rozdziela ramy. Z linii montażowych gotowe elementy odbierane są za pomocą w pełni automatycznego sortownika, który – obracając się o 360° – odkłada je w logiczny sposób do bufora. Kompletne, zespolone ramy ze skrzydłami przemieszczane są automatycznie w kierunku szklenia. Gotowe, zaszklone okna w uporządkowany, logiczny i zgodny z planem wysyłkowym sposób są pakowane i wysyłane do klientów.

Ta koncepcja procesu produkcji pozwoliła na zdecydowany wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu bieżących kosztów, wyeliminowaniu zbędnych błędów oraz, co istotne, uzyskaniu wysokiej powtarzalności osiąganych efektów.

Rozwiązanie, które zaproponowała firma elumatec, w pełni odpowiada naszym potrzebom. Maszyny elumatec wykorzystujemy do produkcji od lat, dlatego jesteśmy przeświadczeni, że także tym razem będziemy bardzo zadowoleni, zarówno z urządzeń, jak i samej współpracy – podkreśla Pan Grzegorz Ratajczak, Członek Zarządu w firmie Krispol Sp. z o.o.


SBZ 609 to sprawdzone, wysokowydajne centrum do skręcania uzbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, drzwi i elewacji ze wzmocnieniem stalowym. Budowa centrum przystosowana jest do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

KRISPOL zainwestował także w centrum obróbczo-tnące do alumnium SBZ 628 XL, które cieszy się coraz większą popularnością wśród producentów. SBZ 628 to centrum najnowszej generacji pozwalające na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie wszystkich procesów obróbczych w aluminium. Maszyna  zapewnia elastyczność w obróbce i cięciu profili aluminiowych i jest idealnym rozwiązaniem dla firm zajmujących się produkcją ślusarki. SBZ 628 posiada inteligentne, opatentowane rozwiązania, jak na przykład system mocowania zapewniający dokładne pozycjonowanie profili. Posiada także wiele zalet, jak chociażby bezpieczeństwo produkcji, szybkość, ekonomiczność połączona z wszechstronnością.

Na świecie zostało wdrożonych na produkcję już ponad 90 centrów SBZ 628, w tym kilkanaście w Polsce. Mamy bardzo dobre doświadczenia związane z funkcjonowaniem tej maszyny. Optymalne wymiary, szerokie spektrum zastosowania centrum sprawiają, że jest ono niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej, a do tego całość obsługi wymaga tylko jednego operatora – wyjaśnia Waldemar Lis, Prezes elumatec Polska.


#produkcja_stolarki, #maszyny, #automatyzacja_produkcji

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

KRISPOL Sp. z o.o.

62-300 Września
Psary Małe, ul. Budowlana 1
tel.: 061 662 41 00
Fax: 061 436 76 48
e-mail: biuro@krispol.pl
http://www.krispol.pl
http://www.facebook.com/KRISPOLpl/Integracja na sportowo

Integracja na sportowo

W dniu wczorajszym przedstawiciele firm elumatec i SAPOR...

Technologia PREZ-MET kluczem do zdobycia nowych rynków przez fabrykę REDAN

Technologia PREZ-MET kluczem do zdobycia nowych rynków przez fabrykę REDAN

Po zbudowaniu nowych hal i modernizacji dotychczasowej...

Glass System nawiązał współpracę z elumatec

Glass System nawiązał współpracę z elumatec

Glass System oferuje produkty pozwalające na...

R&D Tech dostarcza nowoczesny park maszynowy do Grupy Schneider

R&D Tech dostarcza nowoczesny park maszynowy do Grupy Schneider

Grupa Schneider jest niezależnym przedsiębiorstwem...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni