ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:1056

ZOBAL ponownie decyduje się na współpracę z R&D Tech Sp. z o.o.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ZOBAL ponownie decyduje się na współpracę z R&D Tech Sp. z o.o.

fot. R&D Tech | ZOBAL ponownie decyduje się na współpracę z R&D Tech Sp. z o.o.

ZOBAL to firma istniejąca już od 1995 roku, posiadająca ugruntowaną pozycję nie tylko w Polsce, ale również na wielu rynkach europejskich. 


Działalność firmy ZOBAL obejmuje trzy obszary aktywności, które stanowią: 

» produkcja wysokiej jakości akcesoriów do mebli z aluminium; 
» obróbka powierzchniowa aluminium; 
» najnowszy obszar stanowi precyzyjna obróbka numeryczna elementów z aluminium i innych metali.

W nawiązaniu do trzeciego, najnowszego obszaru działalności, w trosce o dalszy rozwój firmy oraz jakość produktów, firma ZOBAL zawarła w czerwcu 2019 r. z R&D Tech Sp. z o.o. umowę kupna-sprzedaży nowoczesnego centrum obróbczego sterowanego numerycznie w pięciu osiach, przeznaczonego do frezowania, wiercenia otworów, gwintowania oraz cięcia profili i detali aluminiowych z PVC, stopów lekkich i stali – SATELLITE XT 7800 mm. 

Na ruchomą część maszyny składa się brama z precyzyjnym napędem zębatkowym. Elektrowrzeciono o dużej mocy (15 kW S1) z uchwytem narzędziowym HSK 63F umożliwia prowadzenie obróbki, także ciężkiej, z doskonałym rezultatem pod względem prędkości i precyzji. Z tyłu ruchomej bramy umieszczony jest magazyn narzędziowy na 16 miejsc. Możliwa jest również opcja z 32 miejscami, przy czym obie wersje mogą być wyposażone w ramie szybkiej wymiany narzędzi, co znacząco skraca czas wymiany narzędzi. Tarcza o śr. 500 mm jest umieszczona oddzielnie w specjalnym magazynie. 

Maszyna może pracować w podwójnym trybie, który umożliwia skrócenie do minimum czasu postoju maszyny, ponieważ pozwala wykonać zmianę obrabianego detalu (załadunek/rozładunek) w czasie „ukrytym”. Możliwe jest ponadto wykonanie załadunku i obróbki detali o różnych kodach i różnych rodzajach obróbki w dwóch polach roboczych. Centrum wyposażono w obudowę kolumny, zabezpieczającą operatora i zmniejszającą emisję hałasu. 

Firma R&D Tech, ekspert w precyzyjnej obróbce wszystkich profili aluminiowych cienkościennych, cieszy się z zaufania, jakim obdarza ją ZOBAL, oraz jest przekonana, że obydwie firmy będą kontynuować udaną współpracę.  

#automatyzacja_produkcji, #obrobka_PVC, #obrobka_aluminium, #obrobka_stali, #ciecie_PVC, #ciecie_stali, #ciecie_aluminium

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

R&D Tech Sp. z o.o.

65-127 Zielona Góra
Kostrzyńska 9
tel.: 068 4557101
tel.: 609145151
tel.: serwis:+48 669666559
Fax: 068 4557102
e-mail: info@randdtech.pl
https://www.randdtech.pl/