| Wyświetleń:244

SIGMA AIR MANAGER 4.0 – nadzór i sterowanie wszystkimi komponentami stacji sprężonego powietrza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SIGMA AIR MANAGER 4.0, sterowanie nadrzędne dla wszystkich komponentów wytwarzania i uzdatniania sprężonego powietrza, przedstawia się w kolejnej generacji. 


Urządzenie reguluje miedzy innymi ciśnienie, automatycznie dopasowuje moc stacji sprężonego powietrza przy zmiennym poborze, wszechstronnie optymalizuje efektywność energetyczną na bazie strat regulacyjnych, strat przełączania i elastycznego poziomu ciśnienia oraz przygotowuje całą stację do przyszłościowych usług serwisowych, takich jak SIGMA SMART AIR czy profilaktyczna obsługa serwisowa. To wszystko podwyższa bezpieczeństwo pracy i efektywność oraz obniża koszty energetyczne.

SAM 4.0, czyli SIGMA AIR MANAGER 4.0, nie tylko efektywnie nadzoruje i steruje wszystkimi komponentami stacji sprężonego powietrza, ale sprawia również, że są one zgodne z założeniami koncepcji Industrie 4.0. System SAM 4.0 jest wszechstronny. Interfejs wtykowych modułów komunikacyjnych zapewnia elastyczne dopasowywanie do przyszłych wymogów. SAM 4.0 rozpoznaje trendy poboru i umożliwia w szerokim zakresie niezawodną wymianę danych i informacji. SAM 4.0 jest przystosowany do rozbudowy stacji sprężonego powietrza. Proste uaktualnienie oprogramowania umożliwia jego rozbudowę bez dodatkowych inwestycji sprzętowych.

Najwyższa, odpowiadająca potrzebom jakość ciśnienia 


Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu adaptacyjnego algorytmu 3-D-advanced. Uwzględnia ona nie tylko straty z tytułu przełączania (start/stop). Pod uwagę brane są również wartości wpływające na efektywność urządzenia sprężonego powietrza, takie jak straty regulacyjne, bieg na luzie, eksploatacja z przetwornicą częstotliwości oraz elastyczny poziom ciśnienia (średni wzrost ponad wymagane ciśnienie). Opatentowany proces optymalizacji na podstawie obliczeń przewiduje osiągalne możliwe optimum i odpowiednio do tego steruje podłączonymi komponentami. Podstawowe znaczenie ma przy tym ciśnienie wymagane przez użytkownika. 

Gdy maszyny „rozmawiają” 


SAM 4.0 może być obsługiwany w 30 językach. Obsługę upraszcza 12-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy, na którym od razu widać, czy stacja znajduje się energetycznie po „zielonej stronie”. W bardzo łatwy sposób można wyświetlać i analizować aktualne oraz wcześniejsze tryby pracy, wahania ciśnienia, dostarczane ilości oraz pobór mocy, a także zgłoszenia obsługi serwisowej i ewentualnych awarii. Odczyt jest możliwy nie tylko w miejscu instalacji, ale także w wygodny sposób na komputerze w biurze lub w innym miejscu dzięki połączeniu sieciowemu. Daje to nie tylko bezpieczeństwo i stanowi bazę dla przyszłych cyfrowych produktów, ale umożliwia także zastosowanie zarządzania energią zgodnie z ISO 50 001.

SIGMA NETWORK 


Dodatkową zaletą jest możliwość używania SAM 4.0 w połączeniu z SIGMA NETWORK firmy KAESER KOMPRESSOREN. SIGMA NETWORK to specjalnie zaprojektowana, wydajna i bezpieczna zamknięta sieć wewnętrzna na bazie Ethernet, umożliwiająca optymalną kontrolę i sterowanie komponentami stacji sprężonego powietrza.

#stacje_powietrza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Firma Remmert, jako ekspert w zakresie obróbki...

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od...

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer,...

Rozsądna automatyzacja z FIMTEC-POLSKA

Rozsądna automatyzacja z FIMTEC-POLSKA

PRO-AL odnotowuje dynamiczny rozwój, który jest...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni