SIGMA AIR MANAGER 4.0 – nadzór i sterowanie wszystkimi komponentami stacji sprężonego powietrza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

SIGMA AIR MANAGER 4.0, sterowanie nadrzędne dla wszystkich komponentów wytwarzania i uzdatniania sprężonego powietrza, przedstawia się w kolejnej generacji. 


Urządzenie reguluje miedzy innymi ciśnienie, automatycznie dopasowuje moc stacji sprężonego powietrza przy zmiennym poborze, wszechstronnie optymalizuje efektywność energetyczną na bazie strat regulacyjnych, strat przełączania i elastycznego poziomu ciśnienia oraz przygotowuje całą stację do przyszłościowych usług serwisowych, takich jak SIGMA SMART AIR czy profilaktyczna obsługa serwisowa. To wszystko podwyższa bezpieczeństwo pracy i efektywność oraz obniża koszty energetyczne.

SAM 4.0, czyli SIGMA AIR MANAGER 4.0, nie tylko efektywnie nadzoruje i steruje wszystkimi komponentami stacji sprężonego powietrza, ale sprawia również, że są one zgodne z założeniami koncepcji Industrie 4.0. System SAM 4.0 jest wszechstronny. Interfejs wtykowych modułów komunikacyjnych zapewnia elastyczne dopasowywanie do przyszłych wymogów. SAM 4.0 rozpoznaje trendy poboru i umożliwia w szerokim zakresie niezawodną wymianę danych i informacji. SAM 4.0 jest przystosowany do rozbudowy stacji sprężonego powietrza. Proste uaktualnienie oprogramowania umożliwia jego rozbudowę bez dodatkowych inwestycji sprzętowych.

Najwyższa, odpowiadająca potrzebom jakość ciśnienia 


Jest to możliwe między innymi dzięki zastosowaniu adaptacyjnego algorytmu 3-D-advanced. Uwzględnia ona nie tylko straty z tytułu przełączania (start/stop). Pod uwagę brane są również wartości wpływające na efektywność urządzenia sprężonego powietrza, takie jak straty regulacyjne, bieg na luzie, eksploatacja z przetwornicą częstotliwości oraz elastyczny poziom ciśnienia (średni wzrost ponad wymagane ciśnienie). Opatentowany proces optymalizacji na podstawie obliczeń przewiduje osiągalne możliwe optimum i odpowiednio do tego steruje podłączonymi komponentami. Podstawowe znaczenie ma przy tym ciśnienie wymagane przez użytkownika. 

Gdy maszyny „rozmawiają” 


SAM 4.0 może być obsługiwany w 30 językach. Obsługę upraszcza 12-calowy kolorowy wyświetlacz dotykowy, na którym od razu widać, czy stacja znajduje się energetycznie po „zielonej stronie”. W bardzo łatwy sposób można wyświetlać i analizować aktualne oraz wcześniejsze tryby pracy, wahania ciśnienia, dostarczane ilości oraz pobór mocy, a także zgłoszenia obsługi serwisowej i ewentualnych awarii. Odczyt jest możliwy nie tylko w miejscu instalacji, ale także w wygodny sposób na komputerze w biurze lub w innym miejscu dzięki połączeniu sieciowemu. Daje to nie tylko bezpieczeństwo i stanowi bazę dla przyszłych cyfrowych produktów, ale umożliwia także zastosowanie zarządzania energią zgodnie z ISO 50 001.

SIGMA NETWORK 


Dodatkową zaletą jest możliwość używania SAM 4.0 w połączeniu z SIGMA NETWORK firmy KAESER KOMPRESSOREN. SIGMA NETWORK to specjalnie zaprojektowana, wydajna i bezpieczna zamknięta sieć wewnętrzna na bazie Ethernet, umożliwiająca optymalną kontrolę i sterowanie komponentami stacji sprężonego powietrza.

#stacje_powietrza

Zainteresowany? Poproś o ofertę!NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

Niezależnie od tego, czy mówimy o małym zakładzie...

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

W dniu 12.11.2019 roku na Walnym Zgromadzeniu...

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Niekiedy ułatwić znacznie życie operatorów maszyn, a...

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Temperatura aktywacji większości klejów membranowych...

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

Spółka DKV Service zacieśnia współpracę z włoskim...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni