| Wyświetleń:1305

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

fot. robotyka.com

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report


World Robotics Report, publikowany corocznie przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics, IFR), został zaprezentowany podczas konferencji prasowej World Robot Summit w Tokio.


Nowy raport IFR pokazuje, że w 2017 r. na całym świecie dostarczono rekordową liczbę 381 000 robotów, co stanowi wzrost o 30 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Oznacza to, że roczna wielkość sprzedaży robotów przemysłowych wzrosła o 114 procent w ciągu ostatnich pięciu lat (2013-2017). Wartość sprzedaży wzrosła natomiast o 21 procent w porównaniu do 2016 r. do poziomu 16,2 miliarda USD w 2017 r.

Według raportu najwięcej robotów sprzedaję się w Chinach, gdzie w 2017 roku sprzedano 138 000 robotów przemysłowych, jest to wzrost o 59 procent rok do roku. Krajem, gdzie robotów produkuje się za to najwięcej, jest Japonia. Producenci z kraju kwitnącej wiśni dostarczyli 56 procent globalnej podaży w 2017 roku. To sprawia, że Japonia jest największym na świecie producentem robotów przemysłowych. Wskaźnik eksportu wzrósł o 45 procent rok do roku.Jak możemy się dowiedzieć z nowego raportu, czynnikiem napędzającym wzrost we wszystkich gałęziach przemysłu wytwórczego w USA jest stały trend do automatyzacji produkcji w celu umocnienia przemysłu USA na rynku krajowym i światowym. W raporcie uwzględniono też Niemcy, które są piątym co do wielkości rynkiem robotów na świecie i numerem jeden w Europie. W 2017 r. liczba sprzedanych robotów wzrosła tam o 7 procent, do 21 404 sztuk.

Podobnie jak w przypadku poprzednich raportów IFR, ustalenia obecnego są zgodne z doświadczeniami Universal Robots. Także dostrzegamy istotne zainteresowanie i chęci automatyzacji procesów oraz to, że coraz więcej przedsiębiorstw – niezależnie od ich wielkości – uzyskuje korzyści płynące ze stosowania robotów w środowiskach produkcyjnych – stwierdził Esben Østergaard, współzałożyciel i CTO firmy Universal Robots.


W raporcie z 2018 roku IFR wyróżnia wiele przełomowych technologii, takich jak koncepcja współpracy ludzi z maszynami oraz łatwość programowania robotów, które przyczynią się do podnoszenia wydajności produkcji i rozszerzania zakresu zastosowań robotów.

Robotyzacja pomaga utrzymać stałą jakość i poprawia powtarzalność przepływu pracy. Roboty współpracujące, będące istotą współpracy człowieka z maszyną, są wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ współpracują z pracownikami, a nie ich zastępują. Zdecydowanie obserwujemy wzrastający popyt na produkty, które zawierają zarówno element “ludzkiej kreatywności”, jak i ustandaryzowanej wysokiej jakości – stwierdził Esben Østergaard.


W raporcie wskazywany jest rosnący popyt na automatyzację z wykorzystaniem robotów szczególnie w branży motoryzacyjnej, elektronicznej i metalowej. Pięć głównych rynków – Chiny, Japonia, Korea Południowa, Stany Zjednoczone i Niemcy – reprezentuje 73% łącznego wolumenu sprzedaży w 2017 roku, co pokrywa się z doświadczeniami firmy Universal Robots na tych rynkach.

#automatyzacja_produkcji, #robotyzacja

Zainteresowany? Poproś o ofertę!APM Tech-od pomysłu do realizacji, od projektu do produktu.

APM Tech-od pomysłu do realizacji, od projektu do produktu.

Do rozmowy na temat firmy APM Tech zaprosiliśmy...

Holding Voilap, w skład którego wchodzi Emmegi, zakupił producenta obrabiarek Mecal

Holding Voilap, w skład którego wchodzi Emmegi, zakupił producenta obrabiarek Mecal

Włoski holding Voilap, który należy do rodziny Caiumi...

Maszyny elumatec idealne dla zrównoważonych rozwiązań BIPV

Maszyny elumatec idealne dla zrównoważonych rozwiązań BIPV

Od samego początku filozofią firmy ML System były...

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Udana współpraca oraz świetnie działający park...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni