| Wyświetleń:2958

NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Niezależnie od tego, czy mówimy o małym zakładzie stolarskim, wielkiej fabryce, ekipie montażowej, czy stolarzu amatorze, podczas obróbki drewna każdemu z nich potrzebna jest piła. 


Zarówno przy produkcji tarcicy, mebli, okien, jak i układaniu podłogi, od czasu do czasu trzeba coś przeciąć. Właśnie dlatego narzędzia do tego stosowane powinny być wysokiej jakości i o wysokiej żywotności, tak aby mogły nam dobrze służyć przez długi czas. Wymagania te spełniają wszystkie piły oferowane przez KADIMEX. 

Dostawców narzędzi dobieramy ze szczególną uwagą, tak aby zapewnić naszym klientom jak najwyższy komfort pracy. Na szczególną uwagę zasługują piły niemieckiej marki STEHLE, spośród których wyróżniają się nowe piły w systemie NN-SYSTEM DP FLEX. System opatentowany! – tłumaczą przedstawiciele KADIMEX.


Poza trwałością, charakteryzującą produkty marki STEHLE, piły z serii NN-SYSTEM odznaczają się bardzo cichą pracą (NN – z ang. no noise, czyli bez hałasu). Zapewniają to bardzo małe przestrzenie między zębami, dzięki którym piły pracują znacznie ciszej, zarówno podczas pracy, jak i na „biegu jałowym”. Przy poziomie hałasu tylko 70 dB (A) noszenie stoperów podczas pracy nie jest koniecznością, a sąsiedzi nie powinni się skarżyć.

Drugi człon nazwy pił NN-SYSTEM DP FLEX pochodzi od słowa “flexibility”, czyli elastyczność. Jest to kolejna cecha charakteryzująca najnowsze piły STEHLE. Możliwość zastosowania ich przy obróbce wielu materiałów i wysoka jakość cięcia, dzięki wyjątkowej konfiguracji zębów – HR (wyjątek stanowią piły podcinające – konfiguracja zębów naprzemianskośna WS) sprawiają, że piły te będą wsparciem dla każdego zakładu, niezależnie, czy obrabiane w nim jest drewno lite, płyty OSB, wiórowe, płyta HPL, czy elementy aluminiowe. Mnogość zastosowań przedstawia poniższa grafika.

Uniwersalność zapewnia nie tylko możliwość zastosowania przy cięciu różnych materiałów, ale także możliwość zamontowania na wielu rodzajach pilarek: od ręcznych pilarek tarczowych, przez piły stołowe i ukośnice, pionowe piły panelowe po maszyny CNC i obrabiarki przelotowe.


 
Do zalet pił NN-SYSTEM DP FLEX doliczyć trzeba zaskakująco cienką szerokość rzazu, która wynosi jedynie 2,5 mm przy możliwości 2-krotnego przeostrzenia. Przekłada się to nie tylko na mniejsze ubytki materiału podczas obróbki, ale także generuje zauważalnie mniejsze opory skrawania, a tym samym zmniejsza zapotrzebowanie na moc (co z pewnością przyda się w obliczu ostatnich podwyżek cen energii).

Żywotność ostrza jest mierzalnie dłuższa dzięki nakładkom z diamentów. Piły dobrze utrzymane i regularnie czyszczone zapewnią swojemu posiadaczowi dobrą jakość cięcia przez długi czas.

» Więcej o narzędziach marki STEHLE


#pily, #produkcja_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


PREZ-MET wspiera lokalny samorząd

PREZ-MET wspiera lokalny samorząd

Wójt Gminy Kamienica Polska, Pan Adam Tajber, spotkał...

Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau

Kolejne nowoczesne centrum od R&D TECH w Nexbau

Hasło „Fabryka solidnych rozwiązań” to nie tylko...

MK Okna z Pleśnej stawiają na polskie rozwiązanie Precision Line

MK Okna z Pleśnej stawiają na polskie rozwiązanie Precision Line

Firma MK Okna z Pleśnej, uznany producent stolarki w...

Winlet 400 – nowy manipulator w ofercie Lift24

Winlet 400 – nowy manipulator w ofercie Lift24

Winlet 400 to robot do montażu okien, który poprawia...

ALUZONE – pierwszy krok do rozwoju z Fimtec-Polska

ALUZONE – pierwszy krok do rozwoju z Fimtec-Polska

Młoda, dynamicznie rozwijająca się firma z Rzezawy (k....» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni