| Wyświetleń:2793

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Udana współpraca oraz świetnie działający park maszynowy w dziale aluminium zaowocowały decyzją o wspólnej realizacji kolejnego projektu, tym razem w zakresie produkcji stolarki PCW.


W ubiegłym roku informowaliśmy o udanej inwestycji firmy Jocz w maszyny elumatec do obróbki profili aluminiowych (przeczytaj). Producent wdrożył dwa centra obróbcze, w tym SBZ 122/75, czyli 5-osiowe kompaktowe centrum oraz SBZ 122/71 – nowoczesne centrum 3-osiowe z tej samej serii maszyn. Ponadto na hali w Rynie stanęła także piła dwugłowicowa DG 244 z tarczami wysuwany od dołu i kilka mniejszych maszyn namulanych. 

Nowoczesny park maszynowy w dziale aluminium i wprowadzone innowacyjne technologie pozwalają nam z powodzeniem realizować wszelkie zamówienia w krótkim czasie. Sukces tej inwestycji zaowocował kolejnymi planami rozwoju działalności, tym razem w dziale PCW. Do realizacji tego projektu zaprosiliśmy również firmę elumatec. Przekonała nas nie tylko jakość maszyn, ale także bogate doświadczenie we wdrażaniu automatyzacji i świetnie układająca się  współpraca – wyjaśnił Tymoteusz Jocz.


Firma Jocz zakupiła dwa bardzo wydajne centra obróbcze SBZ 609. Inwestycja w centra elumatec SBZ 609 zapewnia nie tylko ulepszone procesy obróbcze, gwarantujące wysoką jakość produktów, ale także znacznie zwiększoną wydajność zakładu. 

SBZ 609 to popularne, bardzo wydajne centrum do mocowania zbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien i drzwi. Ta wielogłowicowa maszyna wyposażona jest w moduł typu G z agregatami obróbczymi (od 14 do 30 jednostek obróbczych). Co istotne,  dzięki opatentowanemu rozwiązaniu wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą, maszyna pracuje w jednym cyklu produkcyjnym na dwóch sztabach profili. Zbrojenie stalą profilu z tworzywa sztucznego odbywa się w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go dodatkowymi operacjami, a praca operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy (możliwość załadunku 11 profili) i odebrania gotowych elementów, które są przekazywane do zgrzania. Centrum posiada zintegrowane czujniki pomiarowe, pozwalające na kontrolę długości elementów. Budowa centrum przystosowana została do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Automatyzacja produkcji to już nie trend, a realny kierunek rozwoju, którym podążają firmy, aby pozostać konkurencyjne i odpowiadać na zadania stawiane przez rynek.

Do inwestycji należy podchodzić rozsądnie, tak aby na danym etapie maksymalnie wykorzystywać możliwości parku maszynowego. Rozwiązanie zaproponowane przez elumatec pozwoli w przyszłości na rozbudowę linii produkcyjnej o kolejne kompatybilne maszyny, w miarę rozwoju działu PCW i potrzeby zwiększenia wydajności zakładu – podkreślił Hubert Jocz.

#produkcja_stolarki, #maszyny, #automatyzacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/Stürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Stürtz Polska automatyzuje proces sortowania szyb w firmie MATPLAST

Automatyzacja w dzisiejszych czasach nie jest już...

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

Profiline postawił na innowacyjne rozwiązania Stürtz

W miarę rozwoju firma inwestuje w coraz to nowsze...

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

Popularna linia tnąca do profili PVC SCARABEO SC65 już w ofercie Ultima

SCARABEO to flagowy model w ofercie PERTICI wyprodukowany...

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zgodnie z mottem „We make material flow”, firma...

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Firma Frezwid rozwija swój flagowy produkt – zestaw do...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni