| Wyświetleń:2788

Maszyny elumatec idealne dla zrównoważonych rozwiązań BIPV

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Budynek biurowy TAURON w Gliwicach

fot. Elumatec

Budynek biurowy TAURON w Gliwicach


Budynek biurowy TAURON w Krakowie

fot. Elumatec

Budynek biurowy TAURON w Krakowie

Przystanek

fot. Elumatec

Przystanek

W 2019 firma elumatec rozpoczęła współpracę z ML System S.A. Od samego początku filozofią firmy ML System były działania związane z projektowaniem i wdrażaniem fotowoltaicznych rozwiązań na rynku budowlanym. 


Od 2010 roku firma ML System wymieniana jest wśród liderów rozwoju rynku PV i BIPV jako specjalista w tej dziedzinie, potwierdzeniem czego jest 18 zgłoszeń patentowych, w tym 10 otrzymanych patentów. Misją firmy jest wytyczanie nowych trendów w fotowoltaice dla zrównoważonego budownictwa. 

Innowacyjne rozwiązania, będące efektem prac badawczo-rozwojowych, mają zastosowanie m.in. w obiektach takich jak:

» Dworzec Autobusowy w Rzeszowie – budynek dodatnio energetyczny, w którym zastosowano fotowoltaiczną fasadę wentylowaną, która dzięki nadrukowi ceramicznemu tworzy jednorodny efekt kolorystyczny.

» Kielecki Park Technologiczny – nowoczesny budynek z specjalnie zaprojektowaną fotowoltaiczną fasadą.

» Parking energetyczny (Jasionka) – utworzony na terenie Aeropolis, pierwszy inkubator w Polsce, w którym możliwe stało się ładowanie akumulatorów samochodów, dzięki zastosowaniu fotowoltaicznego zadaszenia parkingowego.

» Budynek biurowy WFOŚiGW (Łódź), Tauron (Kraków, Gliwice), gdzie zastosowano (obok rozwiązań fasadowych) rozwiązania dachowe doświetlające wewnętrzny dziedziniec budynku.

Produkty Spółki znajdują szerokie zastosowanie m.in. w budownictwie, aranżacji wnętrz biurowych, mieszkalnych, przestrzeni publicznej, w branży mobility.

Elementami składowymi w wielu produktach ML System są systemy aluminiowe, gdzie ogromne znaczenie ma precyzyjna obróbka, dlatego tez ML System podjęła decyzję o współpracy z elumatec i  inwestycji w innowacyjne centrum SBZ 151 edycja 90 oraz piłę dwugłowicową DG 142. To najnowocześniejsze 5-osiowe centrum zostało specjalnie zaprojektowane dla ekonomicznej i wydajnej obróbki profili aluminiowych i cienkościennych profili stalowych. Magazyn można wyposażyć w 13 standardowych narzędzi i 7 narzędzi specjalnych. Obróbka odbywa się z 6. stron. Jubileuszowy model w nowym designie zyskał także sterownik nowej generacji, ergonomiczną jednostkę obsługi, a także zastosowano w nim zoptymalizowaną koncepcję zacisków.

Nasze produkty są nie tylko innowacyjne, ale także cechuje je najwyższa jakość wykonania. Aby osiągnąć sukces, nie stawiamy na kompromisy i wybieramy zawsze najkorzystniejsze i najlepsze rozwiązania. Liczne rozmowy i spotkania z przedstawicielami elumatec, profesjonalne podejście i fachowe doradztwo zaowocowały nawiązaniem współpracy. Zaproponowane maszyny to sprawdzone urządzania najwyższej klasy, które spełniają nasze oczekiwania, co do jakości, jaką sami tworzymy i chcemy rozwijać – podkreślił Dawid Cycoń, Prezes firmy ML System.


#maszyny, #automatyzacja_produkcji, #systemy_fotowoltaiczne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Elumatec Polska Sp. z o.o.

62-300 Września
ul. Przemysłowa 10
tel.: 61 437 70 00
tel.: 61 437 70 00 wew. 24 - CZĘŚCI
tel.: 61 437 70 00 wew. 23 - SERWIS
Fax: 61 437 70 06
e-mail: biuro@elumatec.com.pl
https://www.elumatec.com/pl/start
https://www.facebook.com/elumatecag/Znaczące zmiany personalne w elumatec

Znaczące zmiany personalne w elumatec

W elumatec Polska Sp. z o.o. zaszły znaczące zmiany...

Nowe przedstawicielstwo Stürtz w Polsce

Nowe przedstawicielstwo Stürtz w Polsce

W celu jeszcze lepszego zaspokojenia potrzeb swoich...

R&D TECH zaprasza na szkolenia on-line

R&D TECH zaprasza na szkolenia on-line

Eksperci odpowiedzą na pytania i rozwiążą...

Wyróżnienie dla centrum obróbczego Comet R6 HP od R&D Tech

Wyróżnienie dla centrum obróbczego Comet R6 HP od R&D Tech

Organizator programu Innowacyjne Rozwiązania Branży...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni