| Wyświetleń:4043

Komsta poszerza park maszynowy o urządzenia od Fimtec-Polska

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Od lewej: Grzegorz Osada – współwłaściciel Fimtec-Polska, Mirosław Komsta – właściciel Komsta Okna i Drzwi S.A.

fot. FIMTEC | Od lewej: Grzegorz Osada – współwłaściciel Fimtec-Polska, Mirosław Komsta – właściciel Komsta Okna i Drzwi S.A.

Komsta to firma, która działa w branży od niemal 30 lat, nieustannie udoskonalając produkcję oraz podnosząc jakość swoich wyrobów, wprowadzając do nich wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, takich jak np. opatentowana technologia V-PERFECT.


W ostatnim czasie producent z Pyskowic dokonał inwestycji, wzbogacając swój park maszynowy (jako pierwszy w Polsce w takiej konfiguracji) o centrum obróbczo-tnące FABCUT 3BS ze stołem dynamicznym z wyświetlaczami długości stali i najnowszą wersją automatycznej stacji do przykręcania i obróbki stali ASG-E. Ponadto zakupione zostały 3 roboty do zgrzewania kształtowego SL4-FF EVO wyposażone m.in. w nowoczesny system czujników kontroli obecności właściwych narzędzi podczas zgrzewania.

Zarówno centrum obróbczo-tnące, jak i roboty zostały wyposażone w oprogramowanie QPC (Quality Process Control) służące do monitorowania wydajności maszyn. Funkcja zarządzania wydajnością służy do monitorowania i analizy efektywności maszyn i stanowisk produkcyjnych. W jej zakresie zbierane są informacje m.in. o przestojach, a także występowaniu problemów spowodowanych błędami personelu – wyjaśnia Grzegorz Ulkowski z Fimtec-Polska.


Jakość finalnego produktu powstałego na maszynach dostarczonych przez FIMTEC doceniają przede wszystkim odbiorcy końcowi, co przekłada się na coraz większe zainteresowanie oferowanymi przez KOMSTĘ wyrobami. Technologia V-Perfect to zupełnie nowa filozofia i możliwość wpływania na kształt zgrzewu bez konieczności jego obrabiania – tłumaczy Mirosław Komsta.


Fimtec-Polska zrealizował całościowe wyposażenie hali od cięcia po szklenie. Fabryka została wyposażona w stoły montażowe, bufory na zgrzane elementy, linie szklenia oraz stół do montażu ciężkiej stolarki typu HS.

#produkcja_stolarki, #automatyzacja_produkcji, #obróbka_stolarki, #zgrzewarki, #Wysogotowo

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY