Nowa generacja maszyn do cięcia wodą MAXIEM

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

MAXIEM nowej generacji miał swoją premierę podczas targów ITM w Poznaniu i od razu zyskał sporą grupę fanów. Po zewnętrznym liftingu, bogatszy w najnowsze rozwiązania technologiczne dumnie prezentował swoje nowe, jeszcze większe możliwości.

W najnowszej wersji MAXIEM’a wykorzystano napędy i karty sterujące wyższej jakości, co gwarantuje m.in. jeszcze cichszą pracę.

Zmieniono konstrukcję zespołu jezdnego osi X i Y. Dzięki przełożeniu napędu za pomocą paska daszkowego, a nie przekładni, system trakcyjny ma jeszcze mniejszą szansę na poślizg, a maksymalna prędkość posuwu wzrosła z 9 m/min do 12,7 m/min – wyjaśnia Rafał Jurczyk, inżynier serwisu i operator maszyn OMAX i MAXIEM.W najnowszych waterjetach zastosowano obrotowe złącza wysokociśnieniowe nowej generacji, które pracują w dwóch osiach jednocześnie, zmniejszając tym samym gabaryty systemu nożycowego. Zwiększono również zakres pracy osi Z.

MAXIEM posiada teraz nową konstrukcję bramy i osłony prowadnic osi X, a także zmienioną konstrukcyjnie wannę o zwiększonej sztywności. Do posadowienia maszyny nie używa się już żywicy epoksydowej. – Wśród dodatkowych akcesoriów, niedostępnych do tej pory dla MAXIEM’a, pojawił się m.in. system regulowania poziomu lustra wody. Nowością jest także szerokokątny ekran zwiększający komfort pracy – dodaje Rafał Jurczyk.

Niepodważalnym atutem waterjetów amerykańskiego producenta jest łatwe w użyciu inteligentne oprogramowanie sterujące, pełna gama dodatkowych akcesoriów zwiększających funkcjonalność maszyny oraz niezawodna pompa korbowodowa, która pozwala na zwiększenie produkcji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

Nowy MAXIEM 1530 z łatwością tnie różnego rodzaju materiały, także te kruche i delikatne. (metal, plastik, szkło, ceramika, kamień). Ta wszechstronna maszyna do cięcia wodą z powodzeniem znajdzie szerokie zastosowanie w każdym zakładzie, warsztacie czy fabryce.

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!ProfiLine konsekwentnie inwestuje w rozwiązania elumatec

ProfiLine konsekwentnie inwestuje w rozwiązania elumatec

Producent z Szalejowa Górnego nieustannie poszerzając i...

URBAN: Odpowiednio zaplanowana logistyka przynosi korzyści

URBAN: Odpowiednio zaplanowana logistyka przynosi korzyści

Mało uwagi przykładano do tej pory do organizacji...

P104 – nowe, kompaktowe centrum obróbcze CNC do aluminium

P104 – nowe, kompaktowe centrum obróbcze CNC do aluminium

P104 to najnowsze centrum obróbcze CNC oferowane przez...

Energooszczędna kompaktowa stacja sprężonego powietrza SXC

Energooszczędna kompaktowa stacja sprężonego powietrza SXC

Cicha, energooszczędna i tania produkcja sprężonego...

Producenci PVC coraz chętniej wybierają centra tnąco-obróbcze SCHIRMER

Producenci PVC coraz chętniej wybierają centra tnąco-obróbcze SCHIRMER

Producenci stolarki z PVC coraz chętniej kupują w URBAN...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni