| Wyświetleń:1188

Dni otwarte w FIMTEC POLSKA pod znakiem zgrzewania kształtowego

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Choć oficjalna premiera zgrzewarki kształtowej SL4 – FF miała miejsce wiele miesięcy temu, to dotychczas prezentowana była za zamkniętymi drzwiami i... pod kurtyną. Aż do zeszłej środy. 

Dni otwarte są dla Fimtec zawsze okazją do zaprezentowania nowości produktowych. Nie inaczej było tym razem. I choć efekty pracy zgrzewarki kształtowej SL4 – FF mieliśmy okazje zobaczyć m.in. na zeszłorocznej BUDMIE, to Fimtec skrzętnie strzegł tajemnicy jej budowy i pracy. Tak wiec dopiero teraz mogliśmy przyjrzeć się maszynie w jej całej okazałości i zobaczyć ją w akcji. A było na co popatrzeć, bo obserwowanie tej zgrzewarki podczas pracy to czysta przyjemność, a efekty powinny spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych estetów.

Poza pokazem możliwości zgrzewarki, każdy z przybyłych gości, w tym i my, mógł dowiedzieć się o wielu szczegółach technicznych maszyny, a także o realnych kosztach jej eksploatacji. Na wszystkie kwestie, które nie poruszone były w prezentacji, odpowiadał Pan Grzegorz Osada, i wywiązywał się ze swojej roli znakomicie. Osobny blok stanowiła prezentacja na temat możliwości otrzymania dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej na rozwój firmy i/lub wdrożenie innowacyjnych technologi produkcji. Robot SL4 – FF w pełni wpisuje się w to drugie założenie. 


Choć o samej zgrzewarce pisaliśmy już wcześniej, warto przypomnieć o niej kilka faktów. Produkowanie w technologii kształtowej pozwala uzyskać wysoką jakość połączeń naroży bez czyszczenia, ale także zaoszczędzić na kosztach produkcji poprzez możliwość zgrzewania dowolnego kształtu profila czy okleiny. Dodatkowo potrzeba około 1/3 miejsca w stosunku do tego, co wymagały linie zgrzewająco-czyszczące. Zarówno proces łączenia profili, jak i dobieranie odpowiednich parametrów pracy dla danego rodzaju profilu odbywa się automatycznie. Przy pomocy skanera, po zeskanowaniu etykiety umieszczonej na danym elemencie, wprowadzamy informacje o aktualnie obrabianym profilu. Dzięki temu robot dobiera wszelkie parametry pracy, takie jak: temperatury łączenia, czasy obróbek, dostosowuje odpowiedni program dla danego kształtu profilu, koloru, rodzaju okleiny bądź okładziny, jaką jest powleczony rdzeń profilu PVC. Również taka informacja, jak wygląd spoiny (z rowkiem lub na gładko), wprowadzana jest do maszyny na etapie programowania obróbek.

Wprowadzenie technologii zgrzewania kształtowego spowodowało przedefiniowanie procesu łączenia (i  brak konieczności oczyszczania) profili PVC. Tradycyjny ciąg maszyn, znany jako linia zgrzewająco-czyszcząca, został zastąpiony przez jedno urządzenie. Na świecie pracuje już ponad 90 robotów SL4-FF, które z należytą starannością łączą profile w systemach: francuskim, angielskim, brazylijski (głównie suwanki), europejskim (standardowym), a także japońskim. Oto lista najważniejszych krajów, w których pracują roboty kształtowe: Francja, Belgia, Niemcy, Włochy, Polska, Chorwacja, Rumunia, Słowenia, Turcja, Anglia, Hiszpania, Japonia, Brazylia. Jak widać maszyna ta podbiła już świat, nie tylko Europę.

Dwudniowy cykl prezentacji wieńczyła uroczysta kolacja, która upłynęła w miłej, kameralnej atmosferze rozmów o branży, ale i nie tylko...


Reklama#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

Niezależnie od tego, czy mówimy o małym zakładzie...

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

W dniu 12.11.2019 roku na Walnym Zgromadzeniu...

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Niekiedy ułatwić znacznie życie operatorów maszyn, a...

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Temperatura aktywacji większości klejów membranowych...

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

Spółka DKV Service zacieśnia współpracę z włoskim...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni