| Wyświetleń:2106

FIMTEC - precyzyjnie namierzamy! Wiercimy w lot!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

FIMTEC znany jest na rynku stolarki otworowej z odważnych projektów innowacyjnych wprowadzanych w życie wśród licznej rzeszy odbiorców.  Daleko idące zaawansowane technologicznie rozwiązania pomagają Państwu na lepsze, dokładniejsze i płynniejsze ułożenie parków maszynowych i utrzymanie jakości końcowych wyrobów na najwyższym poziomie.

    Po osiągnięciu najwyższej perfekcji we wprowadzonych na rynek centrach tnących (CAT 500), obróbczych (LINEARFAB 5000) oraz zgrzewająco-czyszczących (SL4Q WP CNC 2/4) opartych na najnowszej generacji technologii silników liniowych  przyszedł czas na przyspieszenie wykonywania innych operacji. Jednym z tych elementów jest wiercenie otworów pod zawiasy w ramie okiennej.

    Nasz projekt F16 JO! to automat do wiercenia otworów pod zawiasy, który jest skuteczną alternatywą do wiercenia otworów za pomocą szablonów lub na centrach obróbczych. F16 JO! wykonuje w jednym cyklu roboczym otwory dla zawiasów górnego i dolnego głowicami wielowrzecionowymi co daje nam bardzo dużą wydajność. Czas odwiercania zajmuje max 20 sekund. Obydwie głowice ustawiane są automatycznie już na zgrzanym i oczyszczonym elemencie z pobieraniem bazy od wewnątrz zgrzewki co gwarantuje nam poprawne pozycjonowanie i odwiercenie otworów we właściwym miejscu oraz ich powtarzalność co jest bardzo istotna zaletą naszego urządzenia.

    Stanowisko do wiercenia możemy skonfigurować w sposób indywidualny, zależny od  charakterystyki ciągu produkcyjnego. F16 JO! może pracować jako kolejny stół za linią zgrzewająco-czyszczącą jak również samodzielne stanowisko do wiercenia. Stół dodatkowo wyposażony we wkrętarki, oprócz wiercenia, może posłużyć jako stół do montażu okuć np. zawiasy, zaczepy itp. Dzięki naszej wiertnicy możemy częściowo wyeliminować dodatkowe wózki lub stojaki i korzystać z niego jako elementu ciągu logistycznego dla ram.  Wiertnicę F16 JO! można zamówić w innej niż standardowa długości roboczej. Wysokie bezpieczeństwo pracy uzyskujemy poprzez brak konieczności ingerencji operatora w cykl roboczy a aktualny stan urządzenia jest pokazany za pomocą sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo na pulpicie umieszczony jest przycisk awaryjny, który pozwala na przerwanie operacji na każdym etapie pracy, jednocześnie powodując powrót wszystkich elementów na pozycje wyjściowe. Zastosowany w maszynie system pomiaru wysokości profili pozwala na automatyczne dostosowanie momentu rozpoczęcia wiercenia. Zabezpiecza to przed możliwością uszkodzenia wierteł jak i profilu, jednocześnie zwalnia operatora z konieczności ciągłej regulacji położenia wysokości głowic wiercących. Zastosowany hydropneumatyczny posuw głowic roboczych, realizowany na łożyskach liniowych oraz odpowiednie ich osadzenie a także wykonanie z wysokogatunkowej stali, pozwala na wydłużenie żywotności wierteł w stosunku do ich zużycia podczas wiercenia manualnego za pomocą szablonu. W zależności od rodzaju wierteł i używanej stali, żywotność wierteł może wydłużyć się  nawet do kilkunastu razy.

     W najbliższym czasie, zaprezentowane zostaną nowe opcje w wiertnicy F16 JO,  które pozwolą na wykonywanie kolejnych operacji, dzięki czemu maszyna będzie jeszcze bardziej pomocna (przydatna) w procesie produkcji.

      Pokreślić należy fakt, iż F16 JO równie dobrze może zostać wykorzystana w produkcji stolarki aluminiowej. W opcji do aluminium, maszyna może wykonywać otwory pod zawiasy w ramach i skrzydłach np. drzwiowych.

     Inwestycje w rozwiązania, które proponujemy, dają bezpieczeństwo w produkcji, jak również gwarancję i stabilność w utrzymaniu wysokiej jakości finalnego produktu i zachowaniu płynności technologicznej.

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY