| Wyświetleń:2409

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

fot. KADIMEX

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX


Zobacz również:

oknoad

Innowacyjne drzwi przesuwne

aluPilot już na polskim rynku

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019

Dobry Montaż

Montaż okna na Porothermie


Znaczna część przemysłu drzewnego w Polsce skoncentrowana jest na produkcji wyrobów bazujących na płytach z tworzyw drewnopochodnych. Jednym z etapów tego typu produkcji jest oklejanie w prasach membranowych już wyprofilowanych, gotowych elementów. Szczególne znaczenie ma to przy produkcji mebli czy drzwi.


Naklejany materiał musi dać się odpowiednio dopasować do profilu oklejanej powierzchni. Często jest to specjalna folia, która łatwiej przybiera pożądane przez nas kształty niż okleiny drewniane. Problematyczne może jednak okazać się dobranie takiej temperatury, która jednocześnie aktywuje klej, zapewniając szybki czas wiązania, i nie zniszczy przy tym folii, która jest tworzywem wrażliwym na wyższe temperatury.

Temperatura aktywacji większości klejów membranowych wynosi 70°C. Jest to temperatura, która już może negatywnie wpłynąć na folię. Rozwiązaniem tego problemu może być poliuretanowy klej dyspresyjny AQUENCE z oferty KADIMEX-u. Temperatura aktywacji tego kleju wynosi jedynie 50°C. 20 stopni różnicy sprawia, że nie musimy bać się o tworzywo, którym oklejamy płytę. Spada zatem ilość uszkodzonych przez zbyt wysoką temperaturę produktów.

Dzięki niższej temperaturze, nie trzeba aż tak uważać przy wyborze dostawcy folii, co z jednej strony zwiększa elastyczność, dzięki większemu wyborowi folii, a z drugiej pozwala na oszczędność pieniędzy, ponieważ można wybrać tańszą folię, która nie musi być przystosowana do wysokich temperatur. Dodatkową zaletą stosowania kleju AQUENCE jest mniejsze zużycie energii przez prasę, której nie trzeba aż tak nagrzewać. Ma to niebagatelne znaczenie w obliczu podwyżek cen energii, jakie mają nastąpić od przyszłego roku. Zastosowanie klejów AQUENCE zapewnia więc oszczędność zarówno na materiale, jak i energii.

Poza niską temperaturą aktywacji, do zalet klejów z serii AQUENCE należy wysoka jakość zaklejenia. Produktu wytworzone przy pomocy tego kleju, przy zastosowaniu standardowo dostępnych na rynku folii, są odporne na wilgoć oraz wysokiej temperatury. Ponadto odpowiednie właściwości natryskowe zapewniają estetyczny wygląd oklejanej powierzchni. Kleje z serii AQUENCE doskonale sprawdzą się w każdej produkcji, gdzie niezbędne jest klejenie w technologii 3D, niezależnie, czy produktem końcowym są drzwi, czy meble.

» Więcej o klejach do drewna z oferty KADIMEX TUTAJ


#klejenie_drewna, #okleiny_okienne, #okleiny_drzwiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


APM Tech-od pomysłu do realizacji, od projektu do produktu.

APM Tech-od pomysłu do realizacji, od projektu do produktu.

Do rozmowy na temat firmy APM Tech zaprosiliśmy...

Holding Voilap, w skład którego wchodzi Emmegi, zakupił producenta obrabiarek Mecal

Holding Voilap, w skład którego wchodzi Emmegi, zakupił producenta obrabiarek Mecal

Włoski holding Voilap, który należy do rodziny Caiumi...

Maszyny elumatec idealne dla zrównoważonych rozwiązań BIPV

Maszyny elumatec idealne dla zrównoważonych rozwiązań BIPV

Od samego początku filozofią firmy ML System były...

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Udana współpraca oraz świetnie działający park...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni