| Wyświetleń:938

POLPACK – ponad 20 lat wiedzy i doświadczeń w sektorze maszyn pakujących

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spółka Polpack jest polskim przedsiębiorstwem, które od ponad 20 lat zajmuje się produkcją oraz dystrybucją szerokiej gamy maszyn pakujących. Eksportuje swoje produkty do krajów Europy Wschodniej i jest wyłącznym przedstawicielem znanych producentów branży opakowań. Zaprosiliśmy do rozmowy Ryszarda Rackiego, Dyrektora Handlu i Marketingu w spółce Polpack.

W jakich okolicznościach powstała spółka Polpack?

Zapotrzebowanie na pakowanie i zabezpieczanie w branży budowlanej, w tym też u producentów okien i drzwi, sprawiło, że od 1992 roku Polpack oferuje i produkuje maszyny i urządzenia pakujące. Pakowanie i zabezpieczanie do transportu, magazynowania i ekspozycji stolarki jest ostatnim modułem w cyklu produkcyjnym, ale bardzo ważnym. Na początku wsłuchaliśmy się w oczekiwania producentów, skorzystaliśmy z „know-how” włoskich firm, z którymi współpracujemy do dziś, i przygotowaliśmy ofertę skierowaną do producentów drzwi i okien. Od ponad 15 lat prezentujemy systemy pakownia na targach DREMA, DREMA SILESIA, BUDMA, TAROPAK, INTERPAK.

Co pozwoliło Wam przez 15 lat z sukcesami się rozwijać?

Nie popadnie w pułapki samozadowolenia z osiągniętych wyników, innowacyjność i stawianie na nowoczesność w branży maszyn i materiałów do pakowania. Wszystko to poparte rzetelnością, fachową wiedzą, zaangażowaniem wszystkich oddziałów w Polsce oraz stałym rozwojem.

Jakiego typu maszyny i urządzenia oferujecie?

Do pakowania i zabezpieczania foliami typu stretch okien, drzwi i ładunków na paletach służą maszyny typu WRAPPER, które mogą występować w postaci w pełni automatycznych, bezobsługowych linii z systemami transportowymi (rolkowymi), automatycznie zakładające i odcinające folie oraz odprowadzające systemem rolkowym zapakowaną paletę z towarem. Mogą być wmontowane w ciągi technologiczne jako jeden z końcowych modułów linii produkcyjnych. W swojej ofercie Polpack posiada także szeroką gamę maszyn do pakowania w folie termokurczliwe: od prostych pakujących w systemie DIBIPACK (bez tunelu), poprzez bardziej wydajne półautomatyczne maszyny z tunelem obkurczającym typu ESPERT, ECOFARD i ECOPACK, do automatycznych linii pakujących MECK PACK i HUGO BECK, na których bardzo dobrze pakuje się wiele wyrobów branży budowlanej i drzewnej.

Nowymi propozycjami w ofercie są maszyny następujących firm: REISOPACK, LINEA PACK i EXTEND. Umożliwiają one pakowanie w folie oraz wiązanie i zaciskanie taśmami z tworzyw sztucznych produktów w różnych pozycjach, co zapewnia wysoki komfort pracy oraz pakowanie szerokiej gamy różnych przedmiotów o dużych gabarytach, w tym elementów długich, w folie bąbelkowe, termokurczliwe i stretch. 

Uzupełnieniem oferty są proste w obsłudze półautomatyczne i automatyczne maszyny do zaciskania taśmą polipropylenową typu DELTAREG EXS. Urządzenia ERGO PACK ułatwiają i pomagają dostarczać taśmy do miejsc trudnodostępnych. Do zaklejania kartonów taśmami klejącymi służą urządzenia NASTROPACK, a maszyny typu SKIN PACK pakują galanterię metalową, jak np. okucia czy klamki. Ważną pozycję w ofercie zajmują szwajcarskie urządzenia ORGAPACK przystosowane do pracy na taśmach, zarówno z tworzyw sztucznych, jak i stalowych.

Jak oceniacie obecną sytuację na rynku? Jakie macie plany?

Zauważamy zdecydowane ożywienie w branżach, do których kierujemy ofertę, tj. głównie do producentów okien i drzwi. Plany wiążą się ze stałym rozwojem firmy, jej innowacyjnością, rozwojem doradztwa technicznego z zakresu systemów i zalecanych materiałów do pakowania. Staramy się sprostać oczekiwaniom rynku, rozwijać się racjonalnie i oferować nowe rozwiązania w zakresie własnej działalności. Jeżeli mają Państwo problem z zapakowaniem swoich produktów, towarów itp. to zapraszamy do nas. Prawie zawsze potrafimy je rozwiązać.   

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Jocz inwestuje w maszyny elumatec do PCW

Udana współpraca oraz świetnie działający park...

NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

NN-SYSTEM DP FLEX, czyli piły 'bez hałasu'

Niezależnie od tego, czy mówimy o małym zakładzie...

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

Zmiany w Zarządzie spółki Reimpex-Meesenburg

W dniu 12.11.2019 roku na Walnym Zgromadzeniu...

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Klucz do narzędzi SERVOLOCK

Niekiedy ułatwić znacznie życie operatorów maszyn, a...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni