| Wyświetleń:976

POLPACK – ponad 20 lat wiedzy i doświadczeń w sektorze maszyn pakujących

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zespół POLPACK na DREMIE

fot. POLPACK

Zespół POLPACK na DREMIE


Zobacz również:

oknoad

3x3 - mnożymy korzyści w pakiecie

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Montaż okna na Porothermie

Ekspert Stolarki

Dobry Montaż


Spółka Polpack jest polskim przedsiębiorstwem, które od ponad 20 lat zajmuje się produkcją oraz dystrybucją szerokiej gamy maszyn pakujących. Eksportuje swoje produkty do krajów Europy Wschodniej i jest wyłącznym przedstawicielem znanych producentów branży opakowań. Zaprosiliśmy do rozmowy Ryszarda Rackiego, Dyrektora Handlu i Marketingu w spółce Polpack.

W jakich okolicznościach powstała spółka Polpack?

Zapotrzebowanie na pakowanie i zabezpieczanie w branży budowlanej, w tym też u producentów okien i drzwi, sprawiło, że od 1992 roku Polpack oferuje i produkuje maszyny i urządzenia pakujące. Pakowanie i zabezpieczanie do transportu, magazynowania i ekspozycji stolarki jest ostatnim modułem w cyklu produkcyjnym, ale bardzo ważnym. Na początku wsłuchaliśmy się w oczekiwania producentów, skorzystaliśmy z „know-how” włoskich firm, z którymi współpracujemy do dziś, i przygotowaliśmy ofertę skierowaną do producentów drzwi i okien. Od ponad 15 lat prezentujemy systemy pakownia na targach DREMA, DREMA SILESIA, BUDMA, TAROPAK, INTERPAK.

Co pozwoliło Wam przez 15 lat z sukcesami się rozwijać?

Nie popadnie w pułapki samozadowolenia z osiągniętych wyników, innowacyjność i stawianie na nowoczesność w branży maszyn i materiałów do pakowania. Wszystko to poparte rzetelnością, fachową wiedzą, zaangażowaniem wszystkich oddziałów w Polsce oraz stałym rozwojem.

Jakiego typu maszyny i urządzenia oferujecie?

Do pakowania i zabezpieczania foliami typu stretch okien, drzwi i ładunków na paletach służą maszyny typu WRAPPER, które mogą występować w postaci w pełni automatycznych, bezobsługowych linii z systemami transportowymi (rolkowymi), automatycznie zakładające i odcinające folie oraz odprowadzające systemem rolkowym zapakowaną paletę z towarem. Mogą być wmontowane w ciągi technologiczne jako jeden z końcowych modułów linii produkcyjnych. W swojej ofercie Polpack posiada także szeroką gamę maszyn do pakowania w folie termokurczliwe: od prostych pakujących w systemie DIBIPACK (bez tunelu), poprzez bardziej wydajne półautomatyczne maszyny z tunelem obkurczającym typu ESPERT, ECOFARD i ECOPACK, do automatycznych linii pakujących MECK PACK i HUGO BECK, na których bardzo dobrze pakuje się wiele wyrobów branży budowlanej i drzewnej.

Nowymi propozycjami w ofercie są maszyny następujących firm: REISOPACK, LINEA PACK i EXTEND. Umożliwiają one pakowanie w folie oraz wiązanie i zaciskanie taśmami z tworzyw sztucznych produktów w różnych pozycjach, co zapewnia wysoki komfort pracy oraz pakowanie szerokiej gamy różnych przedmiotów o dużych gabarytach, w tym elementów długich, w folie bąbelkowe, termokurczliwe i stretch. 

Uzupełnieniem oferty są proste w obsłudze półautomatyczne i automatyczne maszyny do zaciskania taśmą polipropylenową typu DELTAREG EXS. Urządzenia ERGO PACK ułatwiają i pomagają dostarczać taśmy do miejsc trudnodostępnych. Do zaklejania kartonów taśmami klejącymi służą urządzenia NASTROPACK, a maszyny typu SKIN PACK pakują galanterię metalową, jak np. okucia czy klamki. Ważną pozycję w ofercie zajmują szwajcarskie urządzenia ORGAPACK przystosowane do pracy na taśmach, zarówno z tworzyw sztucznych, jak i stalowych.

Jak oceniacie obecną sytuację na rynku? Jakie macie plany?

Zauważamy zdecydowane ożywienie w branżach, do których kierujemy ofertę, tj. głównie do producentów okien i drzwi. Plany wiążą się ze stałym rozwojem firmy, jej innowacyjnością, rozwojem doradztwa technicznego z zakresu systemów i zalecanych materiałów do pakowania. Staramy się sprostać oczekiwaniom rynku, rozwijać się racjonalnie i oferować nowe rozwiązania w zakresie własnej działalności. Jeżeli mają Państwo problem z zapakowaniem swoich produktów, towarów itp. to zapraszamy do nas. Prawie zawsze potrafimy je rozwiązać.   

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Cudze chwalicie, Swego nie znacie – rozmawiamy o maszynach PREZ-MET

Mieliśmy przyjemność spotkać się z Panem Markiem...

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Jak przebiega optymalizacja przepływu materiału w czterech krokach

Firma Remmert, jako ekspert w zakresie obróbki...

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

OKNOPLAST zainwestował w maszyny od Fimtec-Polska

Firma z Krakowa w ubiegłym roku zakupiła od...

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer,...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni