Piąta edycja leksykonu narzędzi Leitz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Na tegorocznych targach LIGNA w Hanowerze (Niemcy) firma LEITZ zaprezentowała najnowsze wydanie swojego katalogu narzędzi. Edycja 5 tego leksykonu już od września będzie dostępna w językach Niemieckim i Angielskim.

Wiedza

Edycja 5 zweryfikowała zawartość i klasyfikację typów narzędzi. Sekcja użytkownika została kompleksowo zaktualizowana – od technologii profilu ryflowanego do produkcji okien, aż do wierteł z pełnego węglika do produkcji mebli. Leksykon LEITZ to wyjątkowy zbiór materiałów i informacji na temat obróbki drewna litego, płyt drewnopochodnych, tworzywa sztucznego i metali nieżelaznych. Leksykon z powodzeniem wykorzystywany w szkołach zawodowych i kierunkowych.

Innowacje
Nowością w edycji 5 jest dział poświęcony jedynie profilowym systemom narzędziowym. Trend na krótszy cykl życia produktu i mniejsze serie spowodował większe zapotrzebowanie na systemy: ProFix, ProFlex, ProfilCut, VariForm i PowerKnife. Gwarantują one elastyczność podczas produkcji okien, drzwi, mebli, podłóg i paneli. Inne systemy narzędziowe zostały wyszczególnione w sekcjach powiązanych z odpowiednim procesem produkcyjnym.

Łatwy dobór
Rozdziały katalogu zostały zoptymalizowane pod kątem wsparcia produkcji. Na przykład tablica doboru narzędzi pozwala na wybór odpowiednich parametrów w mgnieniu oka. Wykaz narzędzi w działach: „obróbka płyty” i „struganie i profilowanie” został uproszczony. Procesy są opisane, narzędzia ułożone według danego procesu, a maszyny rozróżnione według typów. Najnowszy katalog LEITZ będzie dostępny na CD-ROM lub w wersji papierowej (w cenie około 35 EURO) u przedstawicieli firmy.
Reklama
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Klejenie w technologii 3D z KADIMEX

Temperatura aktywacji większości klejów membranowych...

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

DKV Service zacieśnia współpracę z firmą GEMMA

Spółka DKV Service zacieśnia współpracę z włoskim...

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

IFR publikuje doroczny raport World Robotics Report

World Robotics Report, publikowany corocznie przez...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni