TWT, czyli narzędzia Made in Italy do produkcji stolarki drewnianej

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Narzędzia do produkcji okien i drzwi z drewna 4Life

fot. TWT

Narzędzia do produkcji okien i drzwi z drewna 4Life


Narzędzia do produkcji okien i drzwi z drewna 4Life

fot. TWT

Narzędzia do produkcji okien i drzwi z drewna 4Life

Na międzynarodowej scenie branży narzędzi do produkcji drewnianych okien i drzwi pojawił się nowy gracz. TWT s.r.l. (Targeted Working Tools) to efekt fuzji dokonanej we wrześniu 2016 r. przez firmy Zuani, Rekord i Garniga. Trzy liczące się przedsiębiorstwa, dla których najważniejsze są wartości i profesjonalizm Made in Italy, zjednoczyły swe siły stając się nie tylko najpotężniejszą firmą sektora we Włoszech, ale także trzecią branżową grupą na świecie. Do rozmowy zaprosiliśmy Pana Łukasza Fernika, Area Managera na Polskę. 


Czy – z perspektywy niemal dwóch lat – decyzja o połączeniu kilku firm i stworzeniu TWT była słuszna?

TWT powstała, mając pełną świadomość konieczności zwiększenia nakładów finansowych, udoskonalenia technologii i poprawy organizacji handlu potrzebnych, by skuteczniej stawić czoło wyzwaniom na rynkach światowych. Dziś, po 19 miesiącach od fuzji trzech przedsiębiorstw, wobec nadzwyczaj pozytywnych danych z rynku, mamy już pewność, że stworzyliśmy ważną firmę.

Co było kluczowe dla powodzenia tego przedsięwzięcia?

TWT zatrudnia obecnie pięćdziesięciu pracowników, a obroty firmy osiągają ogółem wartość 9 mln euro. Znaczna część tej kwoty przeznaczana jest na cele badawczo-rozwojowe. Naszym zdaniem bowiem nie można liczyć na wzrost zysków bez innowacyjności. Innowacja oznacza przede wszystkim obserwację rynku i dbałość o wyłonienie na nim przyszłych sektorów rozwoju. To zaś wymaga zwracania bacznej uwagi na aktualne i przyszłe potrzeby naszych klientów, na odpowiedzi uzyskiwane z rynku, na pojawianie się nierozwijanych jeszcze możliwości. O naszej sile stanowi nasze podejście do klienta polegające na udzielaniu mu wsparcia w doskonaleniu działań rynkowych przez nowe inicjatywy i ukierunkowane działanie.

Jakie produkty są głównymi w ofercie TWT i co je wyróżnia?

Wyroby TWT to rezultat skomplikowanych i różnorodnych poszukiwań prowadzonych przez ponad 50 lat działalności firm Garniga, Zuani i Rekord. Połączyliśmy to, co było najlepszego w poszczególnych firmach w taki sposób, aby oferowane przez nas zróżnicowane rozwiązania spełniały wymagania naszych klientów. Głównymi obszarami naszej działalności są:

» Dział Win&Door: Produkcja precyzyjnych narzędzi do wytwarzania okien i drzwi drewnianych. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny system narzędzi do obróbki drewna 4Life. System 4Life to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców oczekujących wysokiej wydajności narzędzi oraz gwarancji doskonałej jakości obrabianej powierzchni. Narzędzia wykonane w systemie 4Life osiągają prędkości posuwu rzędu 18 m/min, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej zaawansowanych i wydajnych systemów narzędziowych dostępnych obecnie na rynku.

» Powłoki diamentowe NaDia: Dzięki współpracy TWT z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu w Trydencie i Fundacją Bruno Kesslera dokonaliśmy rewolucji w sektorze powłok nanostrukturalnych. NaDia Diamond Coating zapewnia wzrost wydajności o 300%, gwarantuje najlepszy stosunek trwałości, obniżając czas potrzebny na konserwację urządzeń i ilość wymienianych elementów.

» GlobalTools: Nowa linia produkcyjna TWT zakłada staranny dobór najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych HW, HS i PCD do obróbki drewna, materiałów kompozytowych, aluminium i plastiku. Zgodnie z zasadami naszej firmy, każde narzędzie TWT jest zaprojektowane i wyprodukowane we Włoszech, co daje dodatkową gwarancję jakości i niezawodności.

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok na polskim rynku był bardzo udany. Cele osiągnięte w 2017 r. znacznie przekroczyły nasze oczekiwania. TWT postanowiła zatem zainwestować znaczne środki na rynku polskim, który nie tylko jest bardzo wymagający, ale i stale się rozwija. Naszym obecnym i potencjalnym klientom gwarantujemy sprawną i profesjonalną obsługę poprzez stałą obecność dwóch wysoko kwalifikowanych Area Managerów, mających doświadczenie techniczne i handlowe. Jednym z nich jestem ja, Łukasz Fernik, a drugim mój kolega Tomasz Leciej. Naszą pracę koordynuje Daniele Zanuttini, Senior Area Manager na Polskę. 

Zdradzi Pan jakieś konkretne plany?

W związku z osiągnięciem celów wyznaczonych na 2017 r. planujemy utworzenie w Polsce nowej spółki TWT POLAND.

#produkcja_stolarki, #obrobka_drewna, #narzedzia_skrawajace, #frezy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Selt Sun Protection Systems wyposaża park maszynowy w urządzenia od R&D Tech

Selt Sun Protection Systems wyposaża park maszynowy w urządzenia od R&D Tech

W związku z ciągłym rozwojem, w ostatnich miesiącach...

CoBouw o architekturze hal stalowych

CoBouw o architekturze hal stalowych

Hale stalowe, łączące przestrzenie biurowo-socjalne...

HOMAG wspiera edukację i dba o rozwój lokalnej młodzieży

HOMAG wspiera edukację i dba o rozwój lokalnej młodzieży

W dniu 15.04.2019 r. Zarząd HOMAG Polska spotkał się z...

Matplast automatyzuje produkcję z elumatec

Matplast automatyzuje produkcję z elumatec

Znaczący wzrost zamówień i optymistyczne perspektywy...

Expresokna dbają o swoje produkty i wybierają maszyny FIMTEC-POLSKA

Expresokna dbają o swoje produkty i wybierają maszyny FIMTEC-POLSKA

Aby zapewnić swoim klientom nowoczesne i solidne...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni