| Wyświetleń:309

Nowy trend w łączeniu drewna na długość

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowy trend w łączeniu drewna na długość

fot. KADIMEX

Nowy trend w łączeniu drewna na długość


Od kilku już lat obserwujemy za granicą nowy trend dla połączeń wieloklinowych. Mowa tu o długości klina 6 mm zamiast standardowego 10 mm. Jednymi z pierwszych, którzy przeszli na połączenia tego typu, były kraje Skandynawskie. Zwolenników tego rozwiązania przybywa z roku na rok.


Jak informuje KADIMEX, także w Polsce od jakiegoś czasu odczuwalny jest wzrost zainteresowania frezami do połączeń wieloklinowych typu 6/7 mm marki STEHLE. 

Oferta STEHLE ma wiele zalet. Już na pierwszy rzut oka widać i nikogo nie trzeba przekonywać, że oszczędność drewna 4 mm na stronę w skali masowej produkcji to bardzo dużo. Jeżeli uwzględnić także fakt mniejszych oporów skrawania podczas frezowania (ze względu na krótsze ostrza we frezach), które przekładają się także na dłuższą żywotność narzędzia, to możliwość wykonania 60.000-80.000 „stołów” do pierwszego ostrzenia robi wrażenie – wyjaśniają eksperci KADIMEX. 


Na uwagę zasługuje również bardziej dyskretne połączenie (dzięki zastosowaniu mniejszej podziałki) niż w przypadku standardowego połączenia 10/11 mm. Dzięki temu można zaoszczędzić na materiałach malarskich potrzebnych do wykończenia powierzchni i zakrycia połączenia. Zmniejszona podziałka sprawia również, że wytrzymałość połączenia jest podobna jak w przypadku połączenia standardowego.

Reasumując, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą poczynić długofalowe i wielorakie oszczędności:

» materiałowe – w drewnie oraz materiałach wykończeniowych,
» energetyczne – mniejszy pobór mocy przez maszynę,
» eksploatacyjne – mniejsze przestoje, rzadsze ostrzenie.

Katalog frezów do połączeń wieloklinowych oraz narzędzi strugarskich STEHLE jest dostępny pod tym adresem.

#okna_drewniane, #drzwi_drewniane, #produkcja_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY