| Wyświetleń:376

Narzędzia z monolitu węglika dla zwiększenia efektywności obróbek

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Narzędzia z monolitu węglika dla zwiększenia efektywności obróbek.

fot. TOOLS

Narzędzia z monolitu węglika dla zwiększenia efektywności obróbek.Nowoczesny park maszynowy CNC (obróbka sterowana numerycznie) pozwala na wykorzystanie nowych technologii obróbczych. Nowoczesne obrabiarki, centra obróbcze, maszyny zadaniowe oraz plotery mogą w pełni wykorzystać zalety profesjonalnych narzędzi wykonanych z monolitu węglika, aby zwiększyć efektywność wykonywanych obróbek. 


Dzięki zastosowaniu narzędzi węglikowych możliwe jest zwiększenie wydajności procesu obróbki skrawaniem – w porównaniu do narzędzi wykonanych z HSS i HSSE. W obróbce narzędziami węglikowymi zastosowane mogą być wyższe parametry – wyższe obroty i większe posuwy. Narzędzia z monolitu węglika charakteryzują się także dużo większą żywotnością od narzędzi ze stali.

Monolit węglika (VHM) to spiek proszków węglików metali, takich jak wolfram, tytan czy chrom, z metalem łączącym, którym jest najczęściej kobalt. Charakteryzuje go duża twardość i odporność na ścieranie oraz temperaturę. W rezultacie uzyskujemy oszczędności w czasie obróbki oraz większą wydajność. Większa żywotność narzędzia pozwala na jego dłuższą pracę oraz rzadsze przezbrojenia maszyn.

Warunkiem uzyskania tak dobrych efektów pracy węglikiem jest jednak właściwe mocowanie narzędzia oraz obrabianego elementu – kruchość węglika powoduje, że przy mało sztywnym mocowaniu narzędzie podlega drganiom – może to powodować mikro-wykruszenia krawędzi skrawającej, co w konsekwencji może doprowadzić do pęknięcia narzędzia.

Od ponad 25 lat firma Narzędzia Skrawające Tools działa na polskim rynku narzędzi do obróbki skrawaniem. To doświadczenie  zaowocowało rozpoczęciem blisko 10 lat temu własnej produkcji narzędzi obrotowych z monolitu węglika – linii narzędzi ProCUTter.

Linia ProCUTter jest sukcesywnie rozszerzana i uzupełniana o nowe geometrie i nowe obszary zastosowań tych narzędzi. Obecnie katalog standardowych produktów obejmuje narzędzia – frezy, wiertła, fazowniki, nawiertaki – przeznaczone do obróbki skrawaniem takich materiałów jak: aluminium, stale – w tym także inox, żeliwo szare i sferoidalne, tworzywa sztuczne i materiały kompozytowe, miedź, mosiądz itp. Narzędzia te są także dostępne on-line – w sklepie fabrycznym pod adresem: www.sklep.toolswro.com.pl. W sklepie znajduje się cała linia ProCUTter oraz dodatkowo gwintowniki metryczne, frezy pilnikowe, oraz oprawki narzędziowe wraz z tulejkami.

Aby we właściwy sposób dobrać narzędzie do warunków obróbki, często konieczne jest zaprojektowanie nowego narzędzia – dobranego w optymalny sposób do warunków obróbki i materiału. Szczególnie ważne jest to w masowej produkcji oraz długich seriach produkcyjnych. Często materiały kompozytowe, złożone z kilku materiałów o różnych własnościach, powodują problemy i kłopot w uzyskaniu satysfakcjonujących wyników obróbki. Wtedy precyzja, szybkość i niezawodność narzędzia liczą się najbardziej. Firma Narzędzia Skrawające Tools, oprócz produkcji narzędzi katalogowych, oferuje projektowanie i wykonanie specjalnego narzędzia według indywidualnego projektu – wraz z doradztwem i wdrożeniem.

NARZĘDZIA SKRAWAJĄCE TOOLS SP Z.O.O
ul. Władysława Grabskiego 2555-011 Siechnice
71 343 58 58

#narzedzia_skrawajace, #obrobka_materiałow, #wiertla, #frezy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Innowacyjna frezarka CNC do obróbki profili przed zgrzewaniem trafia na rynek

Innowacyjna frezarka CNC do obróbki profili przed zgrzewaniem trafia na rynek

DKV Service zapewnia, że wprowadza do sprzedaży...

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE z Suwałk automatyzują się z URBAN POLSKA/SCHIRMER

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE z Suwałk automatyzują się z URBAN POLSKA/SCHIRMER

Urban Polska nie zwalnia tempa i pod koniec kwietnia...

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

Olbrzymi asortyment materiałów, ogromne przestrzenie...

DAKO zainwestowało w rozwiązania Fimtec-Polska

DAKO zainwestowało w rozwiązania Fimtec-Polska

DAKO sp. z o. o. z ponad 25-letnim doświadczeniem w...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni